Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тапети за баня ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тапети за баня ?

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Ъ-ъ-ъ-ъ извинявам се за офф-топика... Каква е ролята на последователно свързаната лампа и защо цялата схема работи нон стоп? Може и на лични или в друга тема, интересно ми е. Намаляваме тока и намотките спират да бръмчат... нещо не ми е ясно.
    Намалява оборотите в ролята на резистор. Естествено - лампа само с обикновена "нажежаема" жичка, от тия за хладилник 25W. Тия пластмасовите вентилатори - лагерите се разбиват за отрицателно време (месец постоянна работа напр.), като намалиш оборотите - шумът става приемлив и изкарват по-дълго. А и зимата не ти изкарва топлото . Важно е да има постоянен слаб въздушен поток навън. Работи цяла нощ, за да изсуши банята. През деня ме е страх да го оставя без надзор. Банята при мен се оказа основен генератор на влага в цялата къща. Церезит Стоп Не знам си какво - не насмогва без тоя вентилатор.
    Странното е, че и върли хардуеристи ми "обясняват" как не може да се намалят обороти на асинхронен двигател. Ами пробвай. На вентилатор по изключение става, заради спецификата на механичния товар от самата перка.
    Имам една схема с пунциометър да регулираш напрежението на такива капризни товари, ама и с лампа става. Само трябва да се внимава да завърта всеки път, че иначе мотора ще прегрее яко, ако не и пожар. Един вече изгорих. Регулира се чрез мощността на лампата.
    Последно редактирано от Rabin; 29-07-10, 01:08.

    Коментар


    • #17
      От: Тапети за баня ?

      Аз проблема в старото жилище с влагата го реших кардинално. Взех си сериозен обезвлажнител. Събира 3-4 литра вода в казанчето и сутрин като станеш чак носът ти е сух, ако си го включил на МАХ. При включен в хола уред, банята, при отворени врати на коридора, е суха след 2-3 часа. Максималната мощност при изсушаване е под 400 вата и при включен на средна влажност уред не работи повече от 5-6 часа в денонощието. Не съм го изключвал цяла зима. Поддържаше цялата гарсониера суха, дори ако проснеш една сушилка с пране вътре. Прането през зимата при 20-21 градуса температура на въздуха (цетруфугирано на 600-700 оборота на пералнята) изсъхва за около 7-8 часа, при което се събират около 2-3 литра вода. Без изсушителя изсъхваше за 15-20 часа. Трябва да отбележа и още нещо. Помещението, в което го държах, преставляваше хол с бокс около 22-23 кв. м., с 3 (три) външни стени, от които най-голямата беше северна, с качествена дограма и трислоен стъклопакет. През зимата при готвене, гладене или простиране стените ставаха буквално мокри. След поставявето на уреда проблемът с влагата тотално изчезна, а по наблюдения върхе двата термометъра в помещението средната температура се повиши с 1-2 градуса. Единственато изискване е да му се изхвърля водата (уредът има защита срешу препълване на казанчето и възможност да му се мотира маркуч, за отичане в канализацията) и да се почиства от време на време въздушния филтър. Водата от конденза става идеално за гладене. Приблизителните размери са В 60-70 см., Д 30-35 см. Ш 20-25 см. Цените на подобни уреди варират от 150 до 400 лв. Моят е Делонги.

      П.П. Уредът беше инсталиран след пълен ремонт и изтребване на наличния мухъл, за което бяха изразходвани 5-6 шишета с препарат. Чак жена ми се натрови от миризмата на белина. Повече мухъл не се появи. Жена ми се оправи.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #18
        От: Тапети за баня ?

        Тия от 150 лв. да не са с елементи на Пелтие? Т.е. освен функцията си изпълнява ролята и на печка. Зимата добре, ама лятото? И въобще, тия 400W топлина лятото ти излизат през климатика, т.е. през сметката за тока. През отоплителния сезон бива, остават си вътре в къщи - споменатите 1-2 градуса нагоре. Едно вентилаторче дърпа 10-тина вата и струва 10-20 лв.
        Тия обезвлажнители обаче понякога са без алтернатива. Зависи.
        Последно редактирано от Rabin; 29-07-10, 12:04.

        Коментар


        • #19
          От: Тапети за баня ?

          Не зная. Моят уред е комбиниран - може да работи като обезвлажнител, като печка (има няколко реотана пред вентилатора) и като комбинация от двете. Лятото не съм го ползвал - няма смисъл. Обаче тия 400 вата всъщност не са достатъчни за повишаването на темпаратурата - щото на практика представляват около 1.5-2кв на денонощие. Повишението дойде от изсъхналите стени. При допир вече бяха сухи и топли, а не мокри и студени. Не съм много запознат с конкретната конструкция на различните климатици, ама по принцип всеки климатик не работи ли и като обезвлажнител? В смисъл на студената му пита не се ли образува конденз?
          Последно редактирано от NovemberCharlie; 29-07-10, 12:19. Причина: правопис
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #20
            От: Тапети за баня ?

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            ... Не съм много запознат с конкретната конструкция на различните климатици, ама по принцип всеки климатик не работи ли и като обезвлажнител? В смисъл на студената му пита не се ли обрезува конденз?
            Само лятото изкарва влагата под формата на конденз. Зимата топли и изкарва влага колкото всяко друго отоплително тяло.
            Поне при мене - проблем с влага имах само зимата.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X