Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет за изследване или консултация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет за изследване или консултация.

    Значи, последните 5 г. никакви грижи със зъбите. Последните няколко месеца лавинообразно започнахме да откриваме наченки на проблеми. Туширам ги в начална фаза, но подозирам, че нещо не е наред. Лекуваме следствие, а не причина.
    Професионални вредности са напълно изключени.
    Питах няколко стоматолога, получавам нещо между "няма начин" и съвети за миене. Разбира се, подхождам максимално грижливо с профилактиката и храната.
    Не може да няма в България изследване на калций, витамини и т.н. баланс. Или поне някой с компетентен съвет.
    Глождят ме съмнения, понеже за обикновена дентална вода за ежедневна употреба едвам измолих стоматолога си за препоръка на марка и начин на употреба. Иначе си е много кадърен и съм много доволен от работата му.
    Много съм зян с тази материя, като се опитам да обясня съмненията си със специалист в началото - задължително го обърквам.
    Съвети от всякакво естество са добре дошли.

  • #2
    От: Моля за съвет за изследване или консултация.

    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
    Значи, последните 5 г. никакви грижи със зъбите. Последните няколко месеца лавинообразно започнахме да откриваме наченки на проблеми. Туширам ги в начална фаза, но подозирам, че нещо не е наред. Лекуваме следствие, а не причина.
    Професионални вредности са напълно изключени.
    Питах няколко стоматолога, получавам нещо между "няма начин" и съвети за миене. Разбира се, подхождам максимално грижливо с профилактиката и храната.
    Не може да няма в България изследване на калций, витамини и т.н. баланс. Или поне някой с компетентен съвет.
    Глождят ме съмнения, понеже за обикновена дентална вода за ежедневна употреба едвам измолих стоматолога си за препоръка на марка и начин на употреба. Иначе си е много кадърен и съм много доволен от работата му.
    Много съм зян с тази материя, като се опитам да обясня съмненията си със специалист в началото - задължително го обърквам.
    Съвети от всякакво естество са добре дошли.
    Стрес?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет за изследване или консултация.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Стрес?
      Абсолютно си прав, че е стрес.

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет за изследване или консултация.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Стрес?
        И това няма, колкото и невероятно за звучи (не ми се пишат подробности). Което последно се сещам е да потърся специализиран форум за тия неща. Не че не съм ровил, просто малко хора се замислят за това нещо. Хвърлят по 3 000 лева за лечение на пулпити и коронки и се сещат като нещата станат необратими.
        Искам да тръгна от химията.
        Последно редактирано от Rabin; 27-07-10, 11:19.

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет за изследване или консултация.

          Според мен всичко е до ген. Аз отдавна съм с цялостна металокерамика, а булката има една пломба. Брат и няма ни една,
          ама е с бяла коса от след казармата.
          Знам ли?

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет за изследване или консултация.

            0878-50-37-02, д-р Здравко Маргаритов. Виждал съм какво може, и гарантирам че е лекар, а не налбантин. Кажи му много здраве от мене, че при него е голяма опашка, и че уж се оправям, та вече скоро ще му се обадя за неговите помпи. Или ако имаш път към Радиото, мини да ти дам една готова да му я занесеш.

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет за изследване или консултация.

              Гледам че си от София, обаче ако имаш път към Варна на море,
              ще ти дам телефоните на доктора там който прави чудеса.
              Има опашки и труден достъп, но ще ти издействам точен час когато пожелаеш.

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет за изследване или консултация.

                Приятел ето ти един номер-0888774348 Др. Шулева
                Кабинета е в центъра.
                Няма да съжаляваш.
                Имам подобен проблем,но нещата са индивидуални.
                Поздрави и Успех.
                I am just a simple man.

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет за изследване или консултация.

                  Баща ми беше зъболекар, гласеше ме и мен, ама не му/ми стана играта... Отплеснах се в друга посока, но съм се нагледал на кво ли не и в частния и в държавния му кабинет. Това, за което се сещам, е един пич на около 40 г, с почти никакви проблеми до "миналата година", ама напоследък му почват проблемите и то лавинообразно. След маса консултации и прегледи в Стоматологичния факултет, стигнаха до извода, че причина е нормалната за тази възраст промяна на метаболизма на организма и основно............ ся, внимавай- отказването на цигарите след 25 години пушене. Променяла се микрофлората на устата, подтисканите от никотина бактерии почвали да се активизират.... Вие, колега да не сте се стреснали от новите цени на цигарите?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет за изследване или консултация.

                    С Тропчо, съм напълно съгласен.
                    Личи, сем. опит. Дано нещата ти се получават.
                    Та към колегата–Пушенето е сериозен фактор в тва, състояние.
                    Нещата зависят от самия него.
                    Отказването от цигарите не е задължително,Но препоръчително да се намалят.
                    Поздрави.
                    I am just a simple man.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет за изследване или консултация.

                      Aми не пуша, или рядко - като се разкадят всички около мен.
                      Гледам препоръчвате стоматолози... аз съм само и единствено за изследвания и консултации. Докато съм в София ще започна поред от препоръчаните, все от някъде ще изскочи заека.
                      Засега имам някакви идеи, стоматологът ми ги потвърди, че има истина. Но не е достатъчно и не в точно тая посока. Това, което не ми харесва е, че му вадя обясненията с ченгел. Не е като да не знае! Искам мен да ме разпитват, няма как да знам повече от тях!
                      Това за гена и всичко останало има много истина. Но твърдението им, че няма какво повече - категорично не приемам.
                      Вероятно са се насъбрали стари проблеми, но нещата са далеч от "добре", или от както ми се иска. Не е трагична или дори "проблемна" текущата ситуация. Нормален човек няма да обърне внимание. Аз обаче не съм от последните, и досега 6-тото чувство не ме е лъгало ако нещо трябва да се направи.
                      В някои болници в София има уникални изследвания. Примерно само в Иван Рилски има изследване за олово. Само в ИСУЛ има професионален анализ за метаболизма на тия, дето си изсилват организма с протеини и стероиди. Ама все пак трябва да знаеш какво търсиш, ако питаш чиновниците на входа - директно ще те натирят и осмеят. Пробвано!
                      Последно редактирано от Rabin; 27-07-10, 18:02.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет за изследване или консултация.

                        ..."Гледам препоръчвате стоматолози..."
                        Не ти препоръчвам стоматолог(тва е общият им статус)
                        Имах предвид, Специалист,Професионалист и може сус сигурност да ти помогне в случеят.
                        Д-р Шулева.
                        Кабинета и се намира в центъра на Софиия ,ул. Цар Асен-II,до 22 СОУ.
                        Трудно е да вземеш час но пробвай.
                        Поздрави.
                        I am just a simple man.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет за изследване или консултация.

                          Благодаря! Лека полека движа въпроса, при препоръчаните специалисти - верно е трудно да се вредиш!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет за изследване или консултация.

                            Понякога, според Бръснача на Окъм - най-простото решение е най-вярно. Изврънках си изследвания от личния лекар, че и част от тях ще минат по здравната каса. Останалите са специфични. Продължават да ме гледат странно, ама свикнах. Те пък са свикнали да гледат болни хора, а не здрави. Ако излезе отнейде заека ще има и финансов ефект. Не правя компромиси в тая посока, не жаля пари, ама като се сетя що пари заминаха досега - лошо ми става!
                            Препоръчаните горе специалисти са доста заети, засега не успях да се доредя. Ама ще е друго да отида при тях с изследвания, после може да продължим на втора итерация. Не е изключено всичко да е в норма, ама поне ще съм пробвал.
                            Последно редактирано от Rabin; 03-08-10, 17:47.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X