Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

    Темата произхожда от тук

    Много ми е любопитна темата - и виждам интересни и красиви решения. Какво да се лъжем - всичките ни тегли към някакво такова по-яко, по-внушително и по-желязно.

    Но си мисля, че колкото по-маломерна и маломощна е джипката, толкова по-внушително стои въпросът за СМИСЪЛА на красивата броня. А въпросът за смисъла е въпрос и за ЦЕНА - независимо дали е измервана в левове, или в часове от живота. (Не че това не е подробно обсъждано тук в други тунинг-теми.)

    Би ми било любопитно да чета една тема, успоредна на тази - "Колко пъти и в какви обстоятелства ви помогна добавената яка предна броня".

    Поздрави!
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-07-10, 08:19. Причина: Пояснение
    Искам България чиста!

  • #2
    От: До: Размисли по предната броня.

    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
    Би ми било любопитно да чета една тема, успоредна на тази - "Колко пъти и в какви обстоятелства ви помогна добавената яка предна броня".

    Поздрави!
    Ще се опитам да поразсъждавам. Често ми се случва да катеря някой стръмен и кален участък и току усещам как колата започва да зацепва и леко се придвижва нагоре в очакване на щастливото измъкване и леко се откланя надясно, а там не щеш ли някакво дръвче... и какво? Дръвчето е достатъчно дебело да смачка оригиналната пластмасова броня, но не е проблем ако има с какво да го посрещнеш да се прегъне под колата. Ако не прежалиш бронята или нямаш здрава такава ти остава да се върнеш, но представи си, че това ти е 6-тият опит и е бил почти успешен. Ами ако след още 6 пъти те плъзне пак до същото дръвче. Или ако се плъзнеш назад или напред и се наложи да спреш в някое дърво с ниска скорост.
    И аз съм мераклия за стоманена броня поне да си оставя места за хай-лифта по нея, но пусто до там не ми е стигнало времето.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-07-10, 08:42. Причина: Корекция на цитат
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #3
      От: До: Размисли по предната броня.

      Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
      ... Колко пъти и в какви обстоятелства ви помогна добавената яка предна броня
      Всеки път, когато по някаква причина се налага да се повдигне джипа. Примерно, ако трябва да се сваля колело при смяна на гума. В същност, така съм свикнал с тази процедура, че гъзурченето за правилно позициониране на щатния крик под цивилната кола е досадно непривично.

      Също така силовите брони (и отпред, отзад) са полезни, тъй като при закъсване дават възможност колата да се повдигне, за да се подложи нещо под гумите или пък директно да се изхвърли извън коловозите.

      Няколко пъти - при непредвидени срещи със сравнително тънки дървета, които имат лошия навик да изскачат на пътя на джипа, особено при малко по-бързичко каране в гората.
      С оглед на тези случаи все пак е по-добре бронята да не се прави прекалено яка, защото ремонт (или дори цялостна подмяна) на една силова броня е за предпочитане пред изкривено шаси ...

      Категорично не одобрявам поставянето на силови брони на коли, които не се използват за офроуд, а железата се слагат "за фасон" или в качеството на оръжие срещу другите участници в движението.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-07-10, 17:12.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Категорично не одобрявам поставянето на силови брони на коли, които не се използват за офроуд, а железата се слагат "за фасон" или в качеството на оръжие срещу другите участници в движението
        Да,ама тези които се ползват за офроуд също са участници в движението,не се ли превръщат в същото "оръжие"?
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-07-10, 22:04. Причина: Корекция на цитат

        Коментар


        • #5
          От: Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

          Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
          Да,ама тези които се ползват за офроуд също са участници в движението,не се ли превръщат в същото "оръжие"?
          По принцип има такава опасност и тя няма как да се избегне. В крайна сметка, всичко опира до задкормилното ...
          Но мисля, че е достатъчно ясно какво имам предвид. Аз съм против това да се тръгва по улиците и пътищата като на война, а броните да се слагат с мисълта да се използват предимно като оръжие (каквито изказвания съм срещал повече от веднъж във форума). Поради което и през ум не ми минава да слагам застрашително изглеждащи железа на "цивилния" джип, който не се предвижда да се завира на места, където ще му трябват силови брони.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: До: Размисли по предната броня.

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Всеки път, когато по някаква причина се налага да се повдигне джипа. Примерно, ако трябва да се сваля колело при смяна на гума. В същност, така съм свикнал с тази процедура, че гъзурченето за правилно позициониране на щатния крик под цивилната кола е досадно непривично.

            Също така силовите брони (и отпред, отзад) са полезни, тъй като при закъсване дават възможност колата да се повдигне, за да се подложи нещо под гумите или пък директно да се изхвърли извън коловозите.

            Няколко пъти - при непредвидени срещи със сравнително тънки дървета, които имат лошия навик да изскачат на пътя на джипа, особено при малко по-бързичко каране в гората.
            С оглед на тези случаи все пак е по-добре бронята да не се прави прекалено яка, защото ремонт (или дори цялостна подмяна) на една силова броня е за предпочитане пред изкривено шаси ...

            Категорично не одобрявам поставянето на силови брони на коли, които не се използват за офроуд, а железата се слагат "за фасон" или в качеството на оръжие срещу другите участници в движението.
            Подкрепям напълно Чавдар.
            На моята витара съм сложи тръби и отпред и отзад.
            Предната тръба стана малко тясна, но това е моя грешка. Само мързелът ме спира да я разширя с по 5-6 см от двете страни. Поради тясната броня някое друго дръвче което се е изрепчило на жипката успява да нанесе поражения по калниците преди да падне в неравния бой. Затова когато си слагате тръбите отпред внимавайте. Оставяйте ги малко по-широки, а ако стърчат много-винаги може да се отрежат.

            За повдигането с джека няма две мнения, тръбата или някаква по-фасонска желязна броня са без конкуренция. Аз лично не обичам разни отвори да ме ограничават къде да си подпра крика, и в това отношение тръбата е по-добра. Пък като ходихме в Трявна ми се наложи да ползвам задната тръба за отмятане с джека на място където не съм и предполагал, че ще ми се наложи



            На почти всяка разходка се налага да карам направо през гората, и разните дребни храсти и дръвчета не са проблем. Виж, ако бях с платмасовата броня-нямаше да минавам оттам, защото съвсем скоро ще я изгубя, или омачкам с гумата.
            За джип който ще се кара предимно извън пътя пластмасата е ненужна. Желязото се е доказало за целта отдавна.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: До: Размисли по предната броня.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0374.jpg
Прегледи:2
Размер:170.4 КБ
ID:5254915
              Бронята ми е китайска имитация на ARB, но не бих казал, че е несполучлива или, че е слаба. Напротив - изглежда масивна и дебела. Купена е от Явор в Бургас. С нея се чувствам сигурен. Имал съм "леки" срещи с дръвчета, които иначе биха строшили оригиналната броня... и вероятно това зад нея. Ако трябва да преценявам сега, бих си сложил тръби, заради възможността да се ползва хайджак.

              Коментар


              • #8
                От: Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

                Поне5-6 пъти. И в гората, и в брод и в гъста трева от скрити камъни и пънове.

                Коментар


                • #9
                  От: До: Размисли по предната броня.

                  Първоначално публикуван от дядо Ники Преглед на мнение
                  "Колко пъти и в какви обстоятелства ви помогна добавената яка предна броня...
                  Освен "добавените" си има машини оригинално с "яка".
                  Който не кара в гората да хване да си я смени с пластмасова.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

                    На синчето (да е живо и здраво на тати)... му помогна САМО един път, ма затва пък и то как. С 130 км. на магистралата изправил един ляв завой, прелита над канавката и отнеся с предния булбар: 12 железобетонни оградни кола и 54 метра оградна мрежа. Така пише в протокола на КАТ ;( Джипката е на салата отпред...а на него и драскотина няма!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      [B]Категорично не одобрявам поставянето на силови брони на коли, които не се използват за офроуд, а железата се слагат "за фасон" или в качеството на оръжие срещу другите участници в движението.
                      Категорично съгласен, още повече в контекста на последващото...!

                      Първоначално публикуван от Filins Преглед на мнение
                      На синчето (да е живо и здраво на тати)... му помогна САМО един път, ма затва пък и то как. С 130 км. на магистралата изправил един ляв завой, прелита над канавката и отнеся с предния булбар: 12 железобетонни оградни кола и 54 метра оградна мрежа. Така пише в протокола на КАТ ;( Джипката е на салата отпред...а на него и драскотина няма!!!
                      Ами ако това беше ограда на детска градина?!!!
                      "Make love, not war!"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

                        Имам мнения, имам и спомени. След всичкото, имам само един въпрос. Някой знае ли фабрика за варен бук (дъб), която може и да го обработва, и не е на ръба на фалита?
                        За другото ще се разберем лесно, не съм алчен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

                          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                          Категорично съгласен, още повече в контекста на последващото...!


                          Ами ако това беше ограда на детска градина?!!!
                          При 130 км/ч не мисля, че ще е от особено значение каква е бронята. 2 тона, засилени до тази скорост, могат да нанесат много поражения, дори и с най-меката броня.
                          При такива скорости определено ще е за предпочитане всичко отпред да си е щатно, с предвидените зони за деформация и т.н.
                          Силовите брони са предвидени да вършат работа само при ниски скорости.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

                            При висока скорост прекалено здравата броня, освен повече поражения на ударения обект, ще донесе и повече щети на носещият я автомобил и на пасажерите му. Неслучайно колите се конструират деформируеми. За в гората с незначителна скорост е ОК, но при висока скорост и неподвижно и твърдо препятятствие, да речем бетонна колона на мост, нещата стават наистина страшни... Ще трябва стръргало за стари винетки за да се махнат пътниците от таблото.
                            Абсолютно съм съгласен с Чавдар - и за начина на употреба и за необходимостта от такава броня на конкретен автомобил. Кола, невлизаща в гората няма нужда от подобни дискотечни аксесоари. Още повече, че щатните брони на повечето джипове са на порядък по-здрави от тези на леките автомобили.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко пъти и как ви помогна силовата предна броня?

                              Конкретен въпрос
                              Явно си зададох въпроса на грешно място, затова и тук да попитам на правилното място.
                              Според вас (по-конкретно тези които имат броня като на първите две снимки) дали ако имаше такава броня
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1582.jpg
Прегледи:2
Размер:43.8 КБ
ID:5312555
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3416110-z.jpg
Прегледи:2
Размер:153.6 КБ
ID:5312554

                              дали щеше да се стигне до това или пораженията щеше да са по големи (като усукване на рамата например)

                              Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                              ...



                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X