Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Нямам Нисан автоматик. Съжалявам. Новите автомати ( с блокировка на турбината) понякога са дори по-икономични от ръчката. При кофти шофьр де ама си е нещо.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #32
      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

      Правя си съпоставка с Митсубиши Паджеро, дълга база, 4М40 автомат и гуми за слънчев асфалт - 12-14/100 градско.
      Пък съм се нагледал на Патрол У61, дълга база, с 3.0 Дизел автомат от 2000 година, та събирам инфо за машинката.

      Коментар


      • #33
        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

        Ето, че се прояви и първият проблем. Проявява се особено при десен завой на асвалт, чува се и леко при ляв нящо подобно на виене и леко чаткане - разбира се това ме наведе веднага на мисълта за каранце, веднага тест в гората с пуснато, изгасено 4х4, абе всякакви проби няма нищо...Маслото в дифа е ново.Легнах под колата и забелязах, че външният маншон на карето е скъсан и съответно си мисля, че поради тази причина може да има и прах или пясък в карето и от там да идва звука.Другото което мисля, че може да е проблема е десният хъб да не се гаси, но незнам как да тествам...
        Някой ако има идея ще съм благодарен много на помоща.
        Също маншон за външно каре евентуално къде мога да намеря и има ли някакви заместители - размерите му са Ф96 - долу, горе Ф23.2, височина 97мм...
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #34
          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

          Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
          ... Проявява се особено при десен завой на асвалт, чува се и леко при ляв нящо подобно на виене и леко чаткане...
          Освен хъб и каре, може и да е от лагери на главината.
          При Тераното диагностиката е лесна, нали се вижда всичко.

          Коментар


          • #35
            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            За лагера не се бях сетил...Утре като сменяме маншона и разглобя всичко ще се разгледа обстойно.Интересното е, че го има само и единствено на асвалт с малка скорост и при по остър завой, демек когато е най-голямо натоварването.
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #36
              От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

              Ново 200...Излиза, че това Терано е без хъбове и е постоянно зацепено, сиреч се пуска и гаси само дифа.От тук следва въпроса мога ли да пускам 4х4 в движение и ако отговора е да до каква скорост?Освен скъсаните външни маншони друго за сега няма, карето и полуоската са здрави...Маслото на предния диф е сменяно от предишният собственик и то скоро, но се чудя дали не е сбъркано...Утре ще се точи и ще налея ново 75/90.
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • #37
                От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                Ново 200...Излиза, че това Терано е без хъбове и е постоянно зацепено, сиреч се пуска и гаси само дифа.От тук следва въпроса мога ли да пускам 4х4 в движение и ако отговора е да до каква скорост...
                Не знам за Тераното, ама Патрула с ръчни хъбове включва безпроблемно на скорост. Докато с автоматични при първоначално включване има "хъркане" и трябва да се спира.

                Коментар


                • #38
                  От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                  Ново 200...Излиза, че това Терано е без хъбове и е постоянно зацепено, сиреч се пуска и гаси само дифа
                  За мен това е ново-да не си с междуосов диф?Пуска предния кардан през р.к.-в раздатката диф. няма - поне тук.
                  Добре дошъл в клубът на обезхъбените теранота-май по- новите масово са така-офроуд едишън- не се чупи само това което го няма.Моя беше такъв.Слагаш ръчни хъбове и караш - аз за сега от AVM съм доволен,Sparky не е ...
                  Ако този вървеж за които говориш е истина, смятай как ще литне това чудо като му разтовариш предницата .При мен ефекта беше повече от осезаем, а и тягавото усещане във волана изчезна.
                  Успех!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                    С автоматични понякога попрехръква. С включени ръчни - никакъв проблем. Само трябва прав волан, и леко придърпване на ръчката, докато лекинко си "влезе" сама. Така до към 60-ина километра в час съм превключвал между 4х2 и 4х4 бързи. За бавните си трябва спиране.

                    Ако питаш мен, вземи си едни ръчни хъбове. Така ще е по-икономично и ще върви с една идея повече, когато са изключени.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                      Ново 200...Излиза, че това Терано е без хъбове и е постоянно зацепено, сиреч се пуска и гаси само дифа
                      За мен това е ново-да не си с междуосов диф?Пуска предния кардан през р.к.-в раздатката диф. няма - поне тук.
                      Добре дошъл в клубът на обезхъбените теранота-май по- новите масово са така-офроуд едишън- не се чупи само това което го няма.Моя беше такъв.Слагаш ръчни хъбове и караш - аз за сега от AVM съм доволен,Sparky не е ...
                      Ако този вървеж за които говориш е истина, смятай как ще литне това чудо като му разтовариш предницата .При мен ефекта беше повече от осезаем, а и тягавото усещане във волана изчезна.
                      Успех!
                      Има комплектация без хъбове, както и комплектация без ABS. Не е с междуосев диф.

                      От здравината на AVM-а нямам оплаквания. Дразнеще ме това че дрънкат и се пълнят с боклуци. Това заради конструктивно заложени недостатъци - кофти уплътнение между пластмасовата врътка и тялото, както и липсата на някои чаркове, които при марковите хъбове отговарят за това да няма дрънкане.

                      Иначе за вървежа - разлликата е осезаема, предимно в пъргавината. Има и лека разлика в харча. Максималната скорост обаче е практически еднаква, понеже при скорости над 120 определящия фактор е предимно никаквата аеродинамика.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                        Благодарско колеги...Значи съм попаднал на рядка модификация.За хъбове наистина се замислям тогава да сложа и мисля те да са автоматични.Не карам чак толкова често извън пътя, че да ми трябват някакви по здрави.Ако може да ме насочите към правилният човек и да поръчвам?Сега вече ми става ясно и от къде тогава при по голямо сцепление се появява странният звук...усилието се предава към раздатката като съм без хъбове, с мека смеска на гумата и комбинация от топъл асвалт.
                        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                        Коментар


                        • #42
                          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                          Никак няма да те зарадват цените на автоматичните хъбове.Като вземеш в предвид и това, че я включат, я не изключат-при мен това наклони везните в полза на ръчните.Реши си сам, но цената на единия хъб-автоматичен , май беше към 800лв.- нов.Втора ръка- кви ли не оферти/от 200лв за комплект-"ма немаме",пък имам 14 теранота, до 335лв , а имаше и един, който искаше 700, щот видиш ли тераното му било много ново-2000г,на75000км./, но не знаеш какво купуваш.В предвид и колко често дефектират....
                          Аз предпочитам решенията да си ги взимам сам.Не ми допада да чакам нещо да се вкл. - изкл.В кофти ситуация автоматичните може много гадно да те подведат.
                          Виж има доста писано за проблемите на автоматичните хъбове.Не е нужно да караш екстремен оф. за да си с ръчни.Звънни и на Явор/Vromos/,май най-сетне вкара китайски хъбове на по- разумни цени.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                            П.П
                            /съжалявам не схванах редакцията/
                            Модификацията ти никак не е рядка.Доста сме изненаданите, за жалост.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                              Благодаря за инфото на колегата kikimora.Сега да си задам и другият ламерски въпрос.Реших да сменям и маслата в дифовете, скорости и раздатка, от четенето във форум е ясно, че в задният диф ще сложа Кастрол 75w140 с добавка за LSD, отпред 75w90 API GL4(GL5), за 2.7 дизела в раздатката знам, че се слага също 75/90, при 3.0 дизела също ли е такова?За скоростите въпроса е същият...
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар


                              • #45
                                От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                                Такааа...маслото в раздатката е сменено.Излезе си перфектно чисто и излгежда наистина е сменяно скоро.Утре следват двата диференциала.Та тук вече идва и порблема...за момента виенето при завои остава, заслушах се по добре и след доста тестове се уверих, че идва от отзад, демек задния диф(май)...интересното е, че се чува само като се поразтъпче колата, демек като загреаят маслата, което ме навежда на мисълта, че или маслото е малко или е грешното.Дали не е нещо друго?Масло реших да слагам Мобил, изглежда ми доста истинско, а и цената на 75/90 е 34лв на литър...
                                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X