Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
    Благодарско!Днес регистрирах колата и оправих проблема с чистачките, излезе бушонче .
    За агренажните колела видях, също и веригата и разпределителните валчета...Ся в момента сменяме маслото и филтрите.
    До сега съм просто удивен от колата, наистина не очаквах да е толкова добра.А как върви т'ва чудо, няма и гадна турбо дупка, дърпа си в целия работен диапазон.Но...винаги има едно но - увлича много със скороста, много добре е обезшумена, двигателя е тих и без да се усетиш си караш с по 120-130км/ч и при такова каране средния разход клони за момента към 10 и малко/100 , но още е рано да говоря за него, нека поне 1 резервоар да изгоря.
    Кефи на макс камиончето!
    Нищо изненадващо. При тая мощност, отнесена към това тегло, както и турбината с променлива геометрия, на практика над 1300 оборота турбото вече е сработило.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Нищо изненадващо. При тая мощност, отнесена към това тегло, както и турбината с променлива геометрия, на практика над 1300 оборота турбото вече е сработило.
      Точно...Имам чувството, че не карам дизел, а бензин.Мощност има в целия работен диапазон, а м/у 3 и 4000оборота просто полудява.За сега първите ми впечатления са отлични.Тия дни мисля да я поразтъпка малко повече да видим дали няма да ме изненада с нещо(надявам се, че няма).
      Общо взето тоя мотор, на това купе си е доста луда работа.Скоро чакам и от UK да пристигне спортен въздушен филтър K&N за да диша по-леко колата.
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • #18
        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

        Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
        Точно...Имам чувството, че не карам дизел, а бензин.Мощност има в целия работен диапазон, а м/у 3 и 4000оборота просто полудява.За сега първите ми впечатления са отлични.Тия дни мисля да я поразтъпка малко повече да видим дали няма да ме изненада с нещо(надявам се, че няма).
        Общо взето тоя мотор, на това купе си е доста луда работа.Скоро чакам и от UK да пристигне спортен въздушен филтър K&N за да диша по-леко колата.
        Заеби спорния филтър. Това е дизел. Най-много да му скъсиш живота. Друга особена далавера няма да имаш. Просто си сменяй оригиналния 2 пъти в годината, заедно с маслото, за което също препоръчвам смяна на 7500, макар в ръководството да пише друго.

        Опитвал съм моя изобщо без филтър. Разлика не хванах. А твоя филтър е дори по-голям от моя, поне до колкото помня.

        Вместо да мислиш такива дивотии, вземи го чипосай. Хем ще има и непосредствен реален ефект, който веднага ще усетиш. Със 185 кончета ще е осезаемо по-добре, а отделно е възможно да ти падне разхода, когато го караш кротко.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

          Да ти е честит и да го караш поне още толкова години.
          Аз имах Терано 2 - 2.7 TDI и за 5те години където го карах му смених само маслото на 20, 40, 60 и 80 хил. км. нищто друго даже и лампички не сам сменял и ми беше мъка като го продавах, ама те на жените ... Сега имам един Патрул 3.0 TD GR като автобус е тези 7 места ама мога ти гарантирам че отстъпва по малко параметри. Тераното го карах по всиакакви пътища и с гордост мога да ти кажа че по байри нямаше равен, как си лепнеше 70км в час не ги сваляше за нищто има много еластичен двигател и ако му е монтирана на твоя тая джаджа ( не спомням как я наричаха ) където го ускорява когато двигателя се натовари - нещто като speed control беше карането е безпогрешно.
          Още веднъж да ти е честит.
          http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

          Върл маняк на NISSAN PATROL

          Коментар


          • #20
            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
            ......Мощност има в целия работен диапазон, а м/у 3 и 4000оборота просто полудява........
            Не троши насила мотора. Личи си, че не си карал дизел. Усети го на ниски обороти. Тоя мотор върви по-добре м/у 2 и 3 хил. Тераното си е джип и скорости над 120 стават ъъъъъ...неуправляеми и неприятни за мотора.
            Ако искаш да го имаш по-дълго не го обръщай на бегачка. Не е правен за това.

            Обороти над 3000 не са добри за дизела. Не, че не работи, но го боли. За състезания има бензинки.

            Патрола е почти два пъти по тежък и си представям с Тераното как ги забравяш по светофарите и какъв кеф е ама ще ти мине.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #21
              От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Не троши насила мотора. Личи си, че не си карал дизел. Усети го на ниски обороти. Тоя мотор върви по-добре м/у 2 и 3 хил. Тераното си е джип и скорости над 120 стават ъъъъъ...неуправляеми и неприятни за мотора.
              Ако искаш да го имаш по-дълго не го обръщай на бегачка. Не е правен за това.

              Обороти над 3000 не са добри за дизела. Не, че не работи, но го боли. За състезания има бензинки.

              Патрола е почти два пъти по тежък и си представям с Тераното как ги забравяш по светофарите и какъв кеф е ама ще ти мине.
              Вальо, мойто с "малкия" двигател си се кара със 130-140 без мотора да го боли въобще. Това са 3200-3300 оборота(при 140). Неговото терано обаче е с по-бързи дифове (4.11, срещу 4.375 при мен), от което следва че ще си поддържа безгрижно 130-140 км/ч при 3000 оборота, и ще си свирка. На всичкото отгоре и спирачките са му по-добри от мойте, и джантите - 16-ки, че да се поберат по-големите спирачки. От опит мога да кажа че до 140км/ч тераното си е съвсем управляемо, дори при не идеален асфалт, и дори мойто, с големите гуми, и не изморява при тия скорости.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Не троши насила мотора. Личи си, че не си карал дизел. Усети го на ниски обороти. Тоя мотор върви по-добре м/у 2 и 3 хил. Тераното си е джип и скорости над 120 стават ъъъъъ...неуправляеми и неприятни за мотора.
                Ако искаш да го имаш по-дълго не го обръщай на бегачка. Не е правен за това.

                Обороти над 3000 не са добри за дизела. Не, че не работи, но го боли. За състезания има бензинки.

                Патрола е почти два пъти по тежък и си представям с Тераното как ги забравяш по светофарите и какъв кеф е ама ще ти мине.
                Дизел карам вече 5 години...От време на време просто леко се заиграм да видя как се държи колата в целия работен диапазон.Дифовете наистина са други и при 2600 оборота на 5-та е на 120км/ч, на 3000 вече е към 140...До сега само 1 път го опънах до 160 да видя как се държи и мога да кажа, че си е доста прилично, а иначе си ми е ясно, че това не е бегачка, а е камионче...Ще взема малко по после да кача вече някоя снимчица на прасето.
                А за състезания си имам бегачка...
                sparkybg, за маслото е ясно, че повече от 8000км не се кара.В последно време дори на около 6000 и малко го сменям на другите коли.За панелния К&N от целия ми опит с тях(вече близо 50000км) мога да кажа, че определено има ефект макар и малък, така че ще заложа на него(стига да дойде, че тия от нашите пощи са гола вода).За чип едва ли, все пак през по-голямата част от времето колата ще се кара от баща ми, пък и ми се вижда, че със 180 коня вече ще си стане неуправляемо джипчето, все пак е къса база.
                За спирачките има още на къде и скоро ще се слагат рязани EBC Brakes.Иначе са същите като на Навара Д22...
                П.П.Днеска дойдеха и малко шукариики за Наварата да не се сърди и тя...
                Благодаря на всички Ви за съветите и пожеланията и се надявам скоро да пием по една бира.
                Последно редактирано от stifler; 29-07-10, 19:15.
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                  Иииии изедохте ме за 20 км/ч. .... Ми.... карайте със 180 бе. Колите са си ваши. ....и главите също. ......и децата.
                  В момента имам 4 "джипки" BMWто стои стабилно до 150. Според балдъзата и на 180 нЕма проблеми. Патрола и Наварата започват да проявяват характер още на 130-140. Женя твърди, че и 160 може. Гелендията не дига толкова. Въпроса е кой къде поставя границата на риска.
                  Аз предпочитам да карам спокойно и за това тръгвам 15 мин. по-рано..... а и още не съм строшил нито един мотор за 30г..
                  Последно редактирано от drukman; 30-07-10, 02:22.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ... Неговото терано обаче е с по-бързи дифове (4.11, срещу 4.375 при мен), от което следва че ще си поддържа безгрижно 130-140 км/ч при 3000 оборота, и ще си свирка...
                    Хмъъ ... и аз до скоро мислех че съм "стабилен". До преди един с S класа да излезе от една автомивка на средата на мойта лента. Аз пък тръгвах от светофар и тамън бях раздал ръчка - колко "ръчка" 50/60 трябва да е било. И тоя нали си мисли, че пътя е негов и се изнесе пред мен да се включва в насрещното. Върти към автомивката, той пък така се стресна че върна на зад, айде върти обратно към насрещната лента, айде пак обратно и да видиш като се разлюля Патрула как си спомних за няколкото търкаляни джипки във форума.
                    После си мислих че с леката кола нямаше да се усети.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Хмъъ ... и аз до скоро мислех че съм "стабилен". До преди един с S класа да излезе от една автомивка на средата на мойта лента. Аз пък тръгвах от светофар и тамън бях раздал ръчка - колко "ръчка" 50/60 трябва да е било. И тоя нали си мисли, че пътя е негов и се изнесе пред мен да се включва в насрещното. Върти към автомивката, той пък така се стресна че върна на зад, айде върти обратно към насрещната лента, айде пак обратно и да видиш като се разлюля Патрула как си спомних за няколкото търкаляни джипки във форума.
                      После си мислих че с леката кола нямаше да се усети.
                      За прав - прав си. Джипка може да се обърне и при 40км/ч. Това обаче не значи че трябва да караме с до 40км/ч.

                      Просто това терано, с тоя двигател и тия дифове, на 3000 оборота ще се движи със 130, при това ще ги поддържа без и помен от зор. Разбира се - скоростта според пътя. Аз лично не усещам никакви негативни проявления в окачването на мойто до към 140. Това не значи че карам все с толкова. Пък и не карам така, щото бързам. Просто така си карам.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                        Колеги все пак тук говорим за неща които не се случват всеки ден.Просто всички сме проверявали горе долу какви са границите на приемливото поведение на автомобила.Ясно е, че тук си говорим за джипки, а не за спортни коли.Ясно ми е, че ако се наложи недай си боже да се спира от 140 с тоя камион просто забрави.Концепцията на нашите автомобили е съвсем друга.Но и също е добре да си запознат ако се наложи поради някаква причина да се кара по бързо да знаеш какви са границите...Щот 200 всички коли дигат, ама е важното за колко ги вдигат и после как спират.
                        Пожелавам ви безавариино шофиране!
                        П.П.Е го джипчето заедно с братчето...

                        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                          Честито!
                          Моя е същия на цвят само че с 2.7 мотора.
                          Интересно ми е за колко $ го взе- моя точно преди една година го купих за 12 хил.
                          Късите бази май по-скъпи от дългата.

                          Какъв размер са ти гумите- мойто беше с 235/70/16.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                            Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
                            Честито!
                            Моя е същия на цвят само че с 2.7 мотора.
                            Интересно ми е за колко $ го взе- моя точно преди една година го купих за 12 хил.
                            Късите бази май по-скъпи от дългата.

                            Какъв размер са ти гумите- мойто беше с 235/70/16.
                            Благодарско!
                            Цената е почти същата.
                            Гумите са точно този размер.
                            Да добавя само, че до момента съм изумен от разхода, 610км и още не е светнала лампа...
                            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                              С този мотор Патрола, който е доста по-тежък и по-бавен при каране 100-120 дава 9/100. Над 120 става друго.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • #30
                                От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                                Колега, drukman имаш ли представа с колко може да качи автоматика, на Патрола? Със същия мотор е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X