Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Малко развитие по темата...вече на 90% съм сигурен, че свещите ми са ок...на -15 градуса запали от четвърт, но отново в началото имаше леко претрисане на мотора и голям сивкав облак и мирис на нафта, около 3-5 секунди след това всичко се оправи и няма ядове.Т'ва поведение се случва винаги след преспиване на колата (да не се пали около 6-8 часа).Върви си нормално, не пуши, не губи течности, няма промяна в консистенцията на течностите, разхода на гориво си е в норма, маслото си седи една идея под максимума точно както го наляхме.
    Днес сложих добавка за чистене на дюзите на STP (25лв е, уж е добра) тъй като имам някакви съмнения, че това поведение на колата започна след едно зареждане на ОМВ.Мисля сега да изкарам 2-3 резервоара с добавка да видим какъв ще е резултата, поне не ми се вярва да навреди ако не се случи нищо положително.
    А и днес изпрах спортното K&N филтърче и с повече свеж въздух определено колата почна да реагира отново доста добре.
    Относно гумите за сега съм доволен, не са върха на сладоледа, но мисля, че без проблем ще си изкарат зимата. Също така мога да кажа, че съм очарован от поведението на ЛСД дифа...доста по адекватен е от този на бившата ми Фронтера Б и до сега не ме е изненадвал неприятно, а може просто вече да съм свикнал.
    Още нещо се сетих - след монтажа на ксенона и регулирането му установих, че фаровете са доста добре проектирани и не заслепяват.Вече заставах срещу нея, возих се в кола пред нея и нямаше никакви проблеми, което ме удовлетворява, че като знам на рефлектори как заслепяват ксеноните не е истина, но тук съм мега доволен от резултата.
    Камиончето преди няколко дни мина 90000км, от тях 6500 под мое ръководство.Скоро мисля да сменям маслото, мисля че 7500-8000км са разумният пробег за този мотор като се има в предвид, че работи в целия работен диапазон.Очарован останах от поведението му, напомня новите дизели на БМВ като се набира без проблеми до 4500 оборота без замисляне, като след 3000 идва допълнителен бууст(тия неща само ги пробвах от интерес да знам какво мога да очаквам в напечени ситуации), иначе се кара много приятно в диапазона 1800-2500 оборота, като наскоро заковах и най-ниският ми до момента постигнат среден разход от 8,8/100км (по каталог му дават 8.7-8.9/100).
    Поздрави и Честина Нова Година!
    Последно редактирано от stifler; 01-01-11, 14:13.
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

      Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
      Малко развитие по темата...вече на 90% съм сигурен, че свещите ми са ок...на -15 градуса запали от четвърт, но отново в началото имаше леко претрисане на мотора и голям сивкав облак и мирис на нафта, около 3-5 секунди след това всичко се оправи и няма ядове.Т'ва поведение се случва винаги след преспиване на колата (да не се пали около 6-8 часа).Върви си нормално, не пуши, не губи течности, няма промяна в консистенцията на течностите, разхода на гориво си е в норма, маслото си седи една идея под максимума точно както го наляхме.
      Изчаквай малко след изгасване на лампата, и задуржай ключа при палене с една идея повече. Знам че мойто е с друг двигател, но на първата зима додето му свикнах смених и свещи и квото се сетиш, но така си и остана. Правеше абсолютно същото, ако запаля веднага след изгасване на лампата и пусна ключа веднага след като усетя първия припалил цилиндър. Конкретно дали са читави свещите можеш да разбереш единствено като ги премериш. Друг начин няма. Двигателя ти ще запали и съвсем без свещи с малко повече въртене.

      Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
      Днес сложих добавка за чистене на дюзите на STP (25лв е, уж е добра) тъй като имам някакви съмнения, че това поведение на колата започна след едно зареждане на ОМВ.Мисля сега да изкарам 2-3 резервоара с добавка да видим какъв ще е резултата, поне не ми се вярва да навреди ако не се случи нищо положително.
      Това ми е трети дизел, и общо взето добавки се отказах да ползвам. Просто до сега не съм видял съществена разлика. За сметка на това 250 милилитра двутактово масло не резервоар имат осезаем ефект от втория резервоар нататък, а и има проучване (нарочна тема във форума), където ясно и съвсем обективно е показано и измерено коя добавка как влияе на мазителните качества на нафтата. Проучването е правено от американци, до колкото помня, и са тествали доста по брой добавки, включително двутактово масло и отработено двигателно масло (от което ефекта е буквално нулев). Прочети. Резултатите са интересни.

      Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
      Още нещо се сетих - след монтажа на ксенона и регулирането му установих, че фаровете са доста добре проектирани и не заслепяват.Вече заставах срещу нея, возих се в кола пред нея и нямаше никакви проблеми, което ме удовлетворява, че като знам на рефлектори как заслепяват ксеноните не е истина, но тук съм мега доволен от резултата.
      Спри срещу стена и снимай. Така си личи най-добре как свети.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Изчаквай малко след изгасване на лампата, и задуржай ключа при палене с една идея повече. Знам че мойто е с друг двигател, но на първата зима додето му свикнах смених и свещи и квото се сетиш, но така си и остана. Правеше абсолютно същото, ако запаля веднага след изгасване на лампата и пусна ключа веднага след като усетя първия припалил цилиндър. Конкретно дали са читави свещите можеш да разбереш единствено като ги премериш. Друг начин няма. Двигателя ти ще запали и съвсем без свещи с малко повече въртене.
        Правя точно както си го описал...после ще пробвам по-твоят начин!Свещите ги мерихме на скоро и всичките показаха еднакви стойности и всичко беше в нормата.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Това ми е трети дизел, и общо взето добавки се отказах да ползвам. Просто до сега не съм видял съществена разлика. За сметка на това 250 милилитра двутактово масло не резервоар имат осезаем ефект от втория резервоар нататък, а и има проучване (нарочна тема във форума), където ясно и съвсем обективно е показано и измерено коя добавка как влияе на мазителните качества на нафтата. Проучването е правено от американци, до колкото помня, и са тествали доста по брой добавки, включително двутактово масло и отработено двигателно масло (от което ефекта е буквално нулев). Прочети. Резултатите са интересни.
        Като бройка незнам кой дизел минава това през мен, но до сега не съм слагал нищо в горивото...като за начало сега ще пробвам 2-3 резервоара с добавка, ако няма особен резултат ще мина на двутактовото масло...статията я разгледах наскоро, но беше малко отгоре отгоре и сега мисля пак да я прегледам като хората.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Спри срещу стена и снимай. Така си личи най-добре как свети.
        Тия дни ще щракна една снимка на тъмно...
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

          Такам...колата престоя 1 ден в Нисан за изясняване на последните проблемчета.
          1.Кофти паленето се оказа, че идва от скапаната нафта на ОМВ....следователно промивка на системата с един куп химии и сега е ок.
          2.Светенето на чека идва от датчика на педала на газта...от време на време се ебава, но казаха, че са го почистили, ала бала и ще кара така, но може в един момент да се наложи педала да се смени барабар с датчика.Приемчика е голям пич и ме посъветва откровенно ако пак се появи проблема да търся втора ръка - нов струва скромните 1250лв.
          3.Направиха цялостен оглед на всичко по колата и казаха, че е в повече от перфектно състояние.
          4.Снимка как свети ксенона още не съм направил...обещам да се поправя!
          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

          Коментар


          • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            Малко ъп по темата...След последните неща джипчето е перфеткно, много радва.Кара се супер, в гората не в влизало от лятото и не се очертава скоро и да влиза.В бъдеще му мисля малко по он-роуд подобрения, а именно 17" джанти от Терано 2(някой ако има да свирка, може да се разберем нещо), едно леко чипване и пребоядисване на всички външни пластмасови елементи.
            П.С. А е тука нещо се заиграхме по Наварата на бащата, че след дълго обикаляне и търсене на някакъв чешит хардтоп накрая минахме на хоум мейд изпълнение, което стана повече от задоволително.Има още 1-2 неща да се изпипат и мисля, че е перфект.
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

              Stifler аз чакам обещаните снимки за ксенона,защото от доста време си мисля да си сложа(щешеми се да е с лупи,ама май няма да стане) и се чудя на коя (китайска) фирма да се спра?

              Коментар


              • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
                Stifler аз чакам обещаните снимки за ксенона,защото от доста време си мисля да си сложа(щешеми се да е с лупи,ама май няма да стане) и се чудя на коя (китайска) фирма да се спра?
                Всичките са от един дол дренки. Звънни в BKTuning. Там поне са евтини.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Всичките са от един дол дренки. Звънни в BKTuning. Там поне са евтини.
                  Моят е от там точно! Снимка бях забравил....извинявам се.Уикенда качвам вече задълже.
                  Малко и развитие - вчера София ме изненада - бях спрял на един висок тротоар - на слизане резултата е изкривен щит на картера. Опитах се да легна под колата и да го изправя с чук, ама няма да стане, ще се сваля и тогава.
                  Иначе до сега да чукна на дърво джипа кефи на макс! Вече 8000км е при мен и съм супер доволен, в събота смяна масло!
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                    Ок обаче вие какво ще ме съветвате:35 Вата или 50 Вата, с тънки баласти или нормални,със гаранция или не?

                    Коментар


                    • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                      Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
                      Ок обаче вие какво ще ме съветвате:35 Вата или 50 Вата, с тънки баласти или нормални,със гаранция или не?
                      Задължително дебели и с гаранция! На мен ми смениха единия баласт 10дни след монтажа щото даде дефект.
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                        Хора се оплакват от трептене при движение на биксенон H4(има една пластина дето превклюва от къси на дълги и тя давала проблеми) -Ти Stifler забелязал ли си такова нещо?

                        Коментар


                        • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                          Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
                          Хора се оплакват от трептене при движение на биксенон H4(има една пластина дето превклюва от къси на дълги и тя давала проблеми) -Ти Stifler забелязал ли си такова нещо?
                          Точно същият проблем го имаше при мен и причината за това идваше от баласта.След смяната с нов проблема се оправи.Иначе вече 3 години карам коли с би-ксенон Н4 и основните проблеми са идвали именно от баластите.
                          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                          Коментар


                          • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                            Аз съм с тънки баласти и проблем няма. И при тънките, и при дебелите има и читави и нечитави. Човека от БК, дето ги продава ще ви каже. Останал съм с впечатлението че е коректен.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Аз съм с тънки баласти и проблем няма. И при тънките, и при дебелите има и читави и нечитави. Човека от БК, дето ги продава ще ви каже. Останал съм с впечатлението че е коректен.
                              Боби е много готин! Вече бая комплекти съм купил от него след като ме спечели с коректността си, така че го препоръчвам горещо.
                              Абе дали някой може да удари едно рамо с това къде се намира датчика за външна температура.Прегледах всички ръководства, рових в нета, в аутодата и не мога да я намеря тая пущина.
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар


                              • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                                Датчика е на стойката за резервната гума (поне така си мисля)
                                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                                Opel Campo 3,1 TD '99
                                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X