Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представляват ли опасност дивите глигани ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

    Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
    Темата е доста стара но този отговор ме развесели

    явно колегата никога не е драл глиган.
    Ами то повечето от писалите по темата са виждали глиган по ТВ-то, евентуално, и дават примери по ловджийски разкази, а както е знайно на ловец и рибар.....
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #47
      От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

      Човека явно е загубил някои навици от предците си
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #48
        От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Човека явно е загубил някои навици от предците си
        Расист, на практика са ни съвременници а не предци, просто живеят на друг по-изостанал континент.
        Последно редактирано от Иван Жоров; 09-02-14, 14:16.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #49
          От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

          За 30 год. ловна практика съм нападан 3 пъти от диви свини: 2 - от ранени глигани, които доубих "в полет" и веднъж - от майка, докато берях гъби. От ловците край мене един умря от ухапване, 2 двама оцеляха трудно след яко подмятане, а един изперка.
          И един смешен случай: като млад ловец в Преславския Балкан убихме един глиган, скопиха го и седнахме да пийнем преди дрането. Един от старите ловци се обади "а бе на това прасе очите са много живи..." В тоя миг прасето скочи и офейка . Когато съм разказвал тоя случай в нашата дружина, всички се хилеха и не вярваха ... до лани. Тогава двама от ловците убили един глиган и останали край него да чакат групата. Внезапно дзверът скочил и нападнал единия. Краката на ловеца били толкова насечени, че само ги омотали с бинтове и го откарали в Пирогов. Човекът оцеля.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #50
            От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Ами то повечето от писалите по темата са виждали глиган по ТВ-то, евентуално, и дават примери по ловджийски разкази, а както е знайно на ловец и рибар.....
            ... други пък са виждали глиган, ама понеже са ловци и рибари, ги разправят едни, ...

            Коментар


            • #51
              От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Намираш по-едрия кръвоносен съд който е скъсан и го стискаш с пръсти. Не че няма странични ефекти, ама е по-добре отколкото да го оставиш да си тече.
              Ясене, рядко говориш тъпотии но тук се изцепи, това по-горе става в холивудските филми, даваш акъл на човек с над 200 операции и поне четирицифрен брой аутопсии и едно лято стаж в кланница...

              Ако е пострадал крайник и имаш достъп до пострадалия нека кажем имаш почти гарантиран шанс и възможност да спреш кръвозагубата, проблем са катастрофи, бойно поле, опасност като пожар, диви животни и затиснати без достъп до раните и т.н.

              Аз от години се чудя ловджиите защо не ги задължават като шофьорите да минат пълен курс по първа помощ, същото важи и за идиотите в последните войни, разстрелват някой и братята му туземци веднага го натоварват в кола или джип и помпътя онзи отича...

              Направи ми добро впечатление на безредиците на Майдана едно момче граната му откъсна раката, парамедиците веднага спряха кръвта и чак тогава почнаха да го почистват докато дойде линейката, самия факт, че са парамедици означава, че са наясно с приоритетите на една травма, нищо не пречи обаче всеки човек над 5 годишна възраст да бъде обучен на кръвоспиране, помощ при изгаряне, задавяне и т.н.

              Сибирски наскоро беше постнал над 65% от ранените в последните военни конфликти за в крайниците, ако всеки може и знае как да импровизира с турникет, тези 65% имат пълни шансове да оцелеят въпреки травмите.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #52
                От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ... други пък са виждали глиган, ама понеже са ловци и рибари, ги разправят едни, ...
                Да де и аз това казвам с всяко преразказване глиганът става все по-голям и все по-агресивен. Аз за не малкият стаж като въоръжен турист пък направо нямам почти никакъв пример на тази тема. Имам все пак някакъв далечен спомен за среща с първият ми грухтилан но извъобще не съм сигурен дали ме е нападал или просто е тичал срещу мен щото се озовах на едно дърво почти на върха му, и даже спомен нямам как съм се озовал там, но все пак ми е простено че тогава съм бил на десетина годинки. Иначе при другите ни срещи, или е ставало фатално лошо за гадинката, или съм псувал яко че си е отишъл по живо по здраво, като съм почти сигурен че второто се е случвало в пъти по много.

                пп Но пък се сетих за един агресивен заек, недоутрепан такъв, който изподра един наш водач, ама е дълго и прилича малко като на колегата скопеното прасе.
                Последно редактирано от derhunter; 09-02-14, 14:56.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #53
                  От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                  Ето ти за парамедиците на Евромайдана - http://antifashist.com/latest-news/2...ahhabitka.html и - http://pravdatoday.info/content/zuli...ragivaet-i-nas. А за курс по първа помощ за ловците съгласен съм на 1000%, стига да е реален курс, а не касичка за парички.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                    Какъвто и да е курс при ловците е с ниска полезност поради естеството и духа на заниманията им. Но ако трябва отнякъде да се почне, това е безопасно боравене с оръжие, а в някои дружинки - предшествано от лекция за вредата от алкохола. На един изяден от мечка или глиган се падат около 20 гръмнати и самогръмнати.

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    ...Имам все пак някакъв далечен спомен за среща с първият ми грухтилан...
                    ... при другите ни срещи, или е ставало фатално лошо за гадинката, или съм псувал яко че си е отишъл по живо по здраво
                    Тежък спомен ти е оставил, щом толкова години после ги трепеш наред.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X