Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представляват ли опасност дивите глигани ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Що така не мога да се съглася с теб, не знам. Редовно ме гледат как минавам покрай тях с жипката, на 2 метра и не мръдват. Веднъж направих абсолютната глупост да подгня един дребен, не е бил повече от 70-80 кила. Само след 10 секунди се сетх, че съм в ужасна грешка и се радвам, че не успях да го закача... ама човек изпростява понякога.

    Не изключвам да се дължи на факта, че имаме навика да се завираме на места, дето нормалните хора не ходят. Макар, че се е случвало и да се гледаме от 5 метра с тях насред пътя, и то асфалтов път, който си се ползува, а не в гората.
    Доколкото знам по вашия край се гледат полудиви породи който се пускат безстопанствено . Да няма грешка и да си мислиш че е диво прасе. А че диво пресе няма да стои и да те гледа е повече от сигурно.
    0877 44I 88I
    Самурай 1,3
    Дискавъри ТД5

    Коментар


    • #17
      От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Глиганите са опасни ако ви нацелят и когато си карате автомобилчето "он роад", съвсем културно, на асвалтирания път... Нямате идея какви поражения следват върху превозното средство и нервната система...
      Глигани камикадзе ....., по скоро ако Вие го нацелите........пораженията зависят от скоростта Ви право пропорционално.
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • #18
        От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
        Глигани камикадзе ....., по скоро ако Вие го нацелите........пораженията зависят от скоростта Ви право пропорционално.
        НИЕ не целим глигани, НИЕ ги консумираме...

        Преди месец на една колежка мъжа и бе натресен по Врачанско от един глиган.. Около 4 сутринта... Картинката е трудна за описване... Важното е, че човека е жив и здрав...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #19
          От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          НИЕ не целим глигани, НИЕ ги консумираме...

          Преди месец на една колежка мъжа и бе натресен по Врачанско от един глиган.. Около 4 сутринта... Картинката е трудна за описване... Важното е, че човека е жив и здрав...
          Случайно да се казва Петър и да е пътувал от Озирво за Видин.
          0877 44I 88I
          Самурай 1,3
          Дискавъри ТД5

          Коментар


          • #20
            От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

            Не го познавам, познавам колежката... Ама жената се беше попритеснила... От Плевен е момчето... Някакъв дистрибутор на нещо си е и тръгнал рано-рано по пътищата...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #21
              От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

              Тази есен два пъти срещах глигани на вилата в Родопите. Първия път беше група от 4-5 прасета подгонени от ловджиите от другия край на гората на няма и километър от селото. Излязоха на един черен път на 10 - 15 м. пред мен. По-точно първия си показа муцуната, видя ме и кръгом.
              Втория път мина на 10м от вилата (моята е предпоследна до гората) по една пътека. Беше бая голямо прАсе - черно и делово устремено нанякъде. Пак беше подгонен от ловджии. Опасни са само като имат малки или са ранени.
              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

              Коментар


              • #22
                От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                Явно май не сте попадали на ранен глиган,че се шегувате но наистина има доста разпорени ловци от глигани.Аз съм ловец от 6 години години на мен не ми се е случвало глиган да се спусне към мен но съм гледал белези от глиган и гледката не беше много приятна.Ще попитам човека дали ще иска да ми изпрати снимки и ако се съгласи ще ги публикувам.
                0885719173-Красимир

                Коментар


                • #23
                  От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                  Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
                  Доколкото знам по вашия край се гледат полудиви породи който се пускат безстопанствено . Да няма грешка и да си мислиш че е диво прасе. А че диво пресе няма да стои и да те гледа е повече от сигурно.
                  Баш по Заралийско прасета на полудиво отглеждане са голяма рядкост. И не, не ги бъркам.
                  Обикалям по цяла България, и ако нямам бърза работа, предпочитам да не минавам по оживените пътища. Понякога и без пътища. Засега най-много глигани на куп сме засичали в Шуменския балкан. Говоря за такива, дето хич не им пука от нас. Иначе "плашливи" си има около ранчото колкото искаш. Писнало ми е да ми разравят вадата , но поне се държат настрана от хората.

                  П.П. За глигана, дето се опитах да го блъсна, един съсед ловец реагира като теб: да бе, да. След няколко дена му се случило и на него и даже ми се обади да се извини за недоверието.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                    Глигана е единственото животно, с което мечката не желае да се среща. Изводите си ги правете вие сами.
                    Тук е пълно с диви прасета, почти няма ден да не ги срещнеш покрай пътищата. Дотолкова са свикнали с хората, че почти не бягат. Ако щете вярвайте, преди няколко години обикаляхме с братовчед ми /който ми беше на гости/ с колата в парка Chambord и едно прасе към 80 кг. така си и остана на пътя, въпреки че го доближихме на 2 метра. Побягна /по-точно размърда се/ едва, когато братчеда спусна стъклото и протегна ръка към него.
                    Нерядко съм виждал в същия този парк стада от около 20-25 парчета - малки, големи .............. Ама чак да сляза от колата и да им се втурна - мерси. Най-спокойно си стоят на 10-15 метра и си грухтят.
                    А иначе дърт глиган, или майка с малки, или ранено - бегай стремоглаво, или търси дърво.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                      Въобще не ме е страх напротив даже. Трябва да почерпите , защото се опитвам да им намаля популацията. Аз така се справям с тях.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0329 (1408 x 1056).jpg
Прегледи:1
Размер:184.2 КБ
ID:5230704
                      0877 44I 88I
                      Самурай 1,3
                      Дискавъри ТД5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                        ПредставляватЗа болен мозъкАбе всичко бега от човека като лудо

                        Елате да видиме ко й кого нападаИ кой бега
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #27
                          От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                          Преди 5-6 години в селото ми имахме случай на нападение на глиган над човек! Като животното не е било ранено или нещо подобно.Пострадалия дядо първо го е изненадал (намъкнал се в един люляков гъстак,за да минел по-напряко за сечището) и второ с най-голямата си глупост (това той го разправяше) пернал глигана с дръжката на брадвата.Резултата -дълбоки разкъсвания на бедрата (чист късмет че не е уцелил артерията) и няколко ухапвания по глезените.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                            Мен ме е гонила свиня-майка. Нямах време много-много да я разглеждам дали е съвсем дива или от полудивите, дето ги гледат из Сливенския Балкан, щото беше пуснала турбото и ми идваше фронтално. Геройски я застрелях с въздушния пистолет между очите (тогава бях още хлапе и по сериозно желязо нямах), ама тя май така и не разбра. Добре, че се отказа бързо от преследването, за да се върне при малките си. Защото въпреки късите крака и всичката сланина си катереше стърмния бряг на дола, в който се срещнахме все едно е на разходка по равното.

                            За всичко беше виновно кучето ми - тогава още младо и любопитно и невиждало прасе. Тръгна да души и да се закача с едно малко раирано прасенце. Онова легна на земята и моят пес го бутна с лапа. Онова квикна и майката влезе в боен режим и погна кучето. То първо я въртеше в кръг и се закачаше - тъпия палаш си мислеше, че ще си играят, ама като видя, че играта загрубява дойде да се скрие зад мене. Е тогава положението съвсем се сговни и след геройския изстрел хукнахме кой на където му видят очите. Събрахме се пак на съседен баир сигурно половин час по късно ).

                            И друг път съм засичал свине в гората, но никога не са ме гонили. Така че, ако не ги провокираш не би трябвало да има проблем.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                              Ако на някой му се ловува в Сакар за глигани да звънка телефона ми е в подписа,аз ловувам в село Браница преди 2 седмици отсрелях едно прасе около 70 кг а предната седмица удариха 5 броя.Жалко че тогава не излязах на лов http://sakarnews.info/356.Pet_praseta_za_edin_lov_na_branichanci.html
                              0885719173-Красимир

                              Коментар


                              • #30
                                От: Представляват ли опасност дивите глигани ?

                                Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                                Преди 5-6 години в селото ми имахме случай на нападение на глиган над човек! Като животното не е било ранено или нещо подобно.Пострадалия дядо първо го е изненадал (намъкнал се в един люляков гъстак,за да минел по-напряко за сечището) и второ с най-голямата си глупост (това той го разправяше) пернал глигана с дръжката на брадвата.Резултата -дълбоки разкъсвания на бедрата (чист късмет че не е уцелил артерията) и няколко ухапвания по глезените.
                                Егати героя! Дали е било от паника или просто му прихлопва нещо?

                                Старий... така, като го казваш, чифтето влиза ли в сметката или ?
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X