Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес Г 240GD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес Г 240GD

    Здравейте колеги. Нов съм във форума и пиша за първи път.
    Наскоро се сдобих с една Г класа 240GD къса база, набор '87г.
    В момента претърпява някой козметични промени, защото е в много лошо състояние.Имам няколко въпроса към вас.

    Джантите са 5.5JK R16 - Гледах гуми такъв размер и се чуда на какво да се спра
    KOBRA TRAC NT1
    Falken Landair A/T -
    Yokohama Geolander G012 -

    Ако имате някакво друго предложение за тези джанти, може да ми кажете.

    Ето няколко снимки
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Мерцедес Г 240GD

    Честито, със здраве да си я стягаш и със здраве да сия караш после. Това което си написал са марки и модели гуми - размерът освен цолаж включва височина на гумата и ширина на протектора. Имай предвид че този кютук тежи много, а 2.4 мотора е колкото здрав, толкова и слаб. Така че всичко над 29 инча си е издевателство. Аз докато бях с този мотор сложих Бриджстоун МТ 235/85/16, 32 инча и резултата беше плачевен. Успех с начинанието!

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес Г 240GD

      Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
      Честито, със здраве да си я стягаш и със здраве да сия караш после. Това което си написал са марки и модели гуми - размерът освен цолаж включва височина на гумата и ширина на протектора. Имай предвид че този кютук тежи много, а 2.4 мотора е колкото здрав, толкова и слаб. Така че всичко над 29 инча си е издевателство. Аз докато бях с този мотор сложих Бриджстоун МТ 235/85/16, 32 инча и резултата беше плачевен. Успех с начинанието!
      Мерси, за сега с този двигател ще я карам, а по-натам ще мисля за нещо по-силно.
      Значи размера на гумите е 205/x R16. На Yokohamata пише 205/80/R16.
      Мерси много колега, само, че немога да разбера инчовете. Примерно това 32 инча къде да го гледам? И може ли да сложа по-широки гуми на тези джанти, които имам?

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес Г 240GD

        Гумите зависи от това къде ще караш колата. Та първо отговори на този въпрос.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес Г 240GD

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Гумите зависи от това къде ще караш колата. Та първо отговори на този въпрос.
          Еми ще се кара по пресечени терени, но и по асфалтов път.

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес Г 240GD

            Първоначално публикуван от vando_mnt Преглед на мнение
            Еми ще се кара по пресечени терени, но и по асфалтов път.
            То това е ясно. Ама лов, състезания, разходки, хард
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес Г 240GD

              Еми аз незнам какво да ти отговоря За разходки

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес Г 240GD

                Еми тогава БФГ А/Т 235 80 16 и си ти
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес Г 240GD

                  Честито и от мене колега, със здраве да си я караш!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес Г 240GD

                    Мерси колега, но на тези джанти ще станат ли 235. Те са 5.5JK и май ще трябва да са 205/80/16

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес Г 240GD

                      Колега честито и от мен.
                      Иначе аз карам с оригинални метални джанти за Г и съм сложил 245/70/16 и няма грижи успех.
                      Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес Г 240GD

                        205 са много тесни за 2 тона туч.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес Г 240GD

                          Еми щом казвате, че ще станат на тази джанта, ще сложа по-широки

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес Г 240GD

                            Колеги пак имам едно запитване към вас. Днес се обадих за втулки на носичите и ми казаха, че има само оригинални по 100+лв/бр., а на мен ми трябват 8бр.Дайте някаква идея какво може да се направи по въпроса.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедес Г 240GD

                              Попитай в Гладиатор-Пловдив,там имат всичко за модела. Тел.е 0888524330-Митко Лазаров.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X