Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ли да се сменя маслото в автоматичната скоростна кутия на LR Discovery 3 TDV6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трябва ли да се сменя маслото в автоматичната скоростна кутия на LR Discovery 3 TDV6

    В "мануала" и изобщо в указнията на завода производител се казва, че маслото на автоматичната скоростна кутия не трябва да се смена за периода на експлоатация на автомобила (LR Discovery 3, TDV6).
    Добре, но на мен типично по български, тая работа ми се вижда малко странна и затова искам да попитам и други колеги как мислят - трябва ли, или не трябва да сменя маслото на автомата - още повече, че същата скоростна кутия се слага и на BMW и там маслото се препоръчва да се сменя(ако не се лъжа) на 60-70 хил.км.
    Аз в момента съм на 90 хил.км. и се чудя да сменям ли или да не сменям ATF-а?

  • #2
    От: Трябва ли да се сменя маслото в автоматичната скоростна кутия на LR Discovery 3

    Сменявай!!!
    Зарежи рекламните трикове!
    Правилото е смяна на 50-60 000км. при преобладаващо градско и 80 000км. при преобладаващо извънградско.И още по-често при офроуд,доколкото модела става за тази цел.Смени и филтъра!
    От огромно значение е маслото да е точно,каквото препоръчва производителя!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #3
      От: Трябва ли да се сменя маслото в автоматичната скоростна кутия на LR Discovery 3

      Не съм виждал кола на която да не и се сменя маслото където и да е .Мануала добре го препоръчва но нали като се повреди ще се купи кутия от тях.

      Коментар


      • #4
        От: Трябва ли да се сменя маслото в автоматичната скоростна кутия на LR Discovery 3

        Може и да не се сменя маслото, тогава се сменя кутията..., всъщност какво ви е по-удобно...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Трябва ли да се сменя маслото в автоматичната скоростна кутия на LR Discovery 3

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Може и да не се сменя маслото, тогава се сменя кутията...
          Това обеснява всичко! Сменям!!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X