Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

    Колеги може би темата не е за раздела но ще ви помоля да ми помогнете. Търся да си купя камион марката няма значение (Важно е разхода и издръжливоста на камиона). Попитах някои приатели които работят като Тираджи и ми казоха MAN или Scania но не съм наясно с подръжката и частите. Сигорно има такива хора които са се занимавали в тоя бизнес и ще ви помоля да ми предложите нещо. Става дума за превоз на зърно, чекал, пясак около 30т. Днес бях в Еврокамион (Центара на камион МАН в варна) и ми предложиха МАН ТГА 18.510 6x2 XXL на 450 000 км на разумна цена вие какво мислите?

  • #2
    От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

    Колега аз се занимавам с транспорт от 20 години.Имал съм от всички марки камиони.За момента най-доброто решение е Scania като качество и разход.Мана много гори особено този който са ти предложили.Също мога да ти предложа и DAF или Actros.Дафа също малко гори и има много ниски разходи като масла и филтри.Дафа събира 25-30 литра масло и един маслен филтър,докато при мана маслото в двигателя е над 35 литра ,в зависимост от модела достига и 45.Гледай и да не е с автоматични скорости и да има ретардер или интардер.Успех
    SKI-DOO SUMMIT

    Коментар


    • #3
      От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

      При камионите втора употреба всичко зависи от състоянието на конкретния екземпляр. Поразпитай по-добре за сервиз и резервни части. За който сервиз чуеш добри отзиви от първа ръка - тази марка купувай. И колегата е прав. За твоя бизнес, задължително ретардер или интардер. Повярвай ми. Моторната спорачка не върши същата работа!

      Коментар


      • #4
        От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

        Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
        При камионите втора употреба всичко зависи от състоянието на конкретния екземпляр. Поразпитай по-добре за сервиз и резервни части. За който сервиз чуеш добри отзиви от първа ръка - тази марка купувай. И колегата е прав. За твоя бизнес, задължително ретардер или интардер. Повярвай ми. Моторната спорачка не върши същата работа!
        Мановете едно време беха много здрави добичета.А Сканията беше най икиномична и най добра за шофьора за дълъг път говоря за преди десетина години като пътувах.Дафа в Сърбия пълен празен с двайсе тона натам до Косово ми даде 27 на стоЧак не ми се верваше.Но леко каране нежноГлобите беха големи
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Мановете едно време беха много здрави добичета.А Сканията беше най икиномична и най добра за шофьора за дълъг път говоря за преди десетина години като пътувах.Дафа в Сърбия пълен празен с двайсе тона натам до Косово ми даде 27 на стоЧак не ми се верваше.Но леко каране нежноГлобите беха големи
          Ъхъ. И Мерцедесите и БМВ-тата а голф 2-ка... Все бяха. Сега разликите са минимални и предимно в интериора и цената. Ес-класи издъхват на 50х. км. заради скоростни кутии, БМВ-та трошат двигатели на 20х. км. А за голфовете да не говорим. Лошото приятелю е, че всичко си остава за "едно време" и още по-лошото е, че ние сме се докосвали до тези машини и имаме база за сравнение...

          Коментар


          • #6
            От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

            Първоначално публикуван от KRASSI Преглед на мнение
            Колега аз се занимавам с транспорт от 20 години.Имал съм от всички марки камиони.За момента най-доброто решение е Scania като качество и разход.Мана много гори особено този който са ти предложили.Също мога да ти предложа и DAF или Actros.Дафа също малко гори и има много ниски разходи като масла и филтри.Дафа събира 25-30 литра масло и един маслен филтър,докато при мана маслото в двигателя е над 35 литра ,в зависимост от модела достига и 45.Гледай и да не е с автоматични скорости и да има ретардер или интардер.Успех
            Днеска гледах из саитовете за продажба на камиони но Scaniata е доста скъпа за 480 коня с топлине кабина на 650 000 и искат 35 000 евро, за даф и актрос нямам си на представа но ми казаха че актроса се разваля доста. Гледах разхода на МАН ТГА 18.480 ХХЛ кабината дава 33-35/100 с 25 тона. Но още ще мисля че да не са набутам с някои боклук Ще чакам още отговори от хора които са се занимавали в тоя бизнес.

            Коментар


            • #7
              От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

              Имам МАН-372к,със кран,ползвам го за превоз на дървесина,140км. изминавам със 70л.като половината от това разтояние го минава със 30тона,и 1.30часа работи на место докато се натовари с крана,12км.от тази отсечка е стабилизиран горски път.Перфектен автомобил,много здрав и надежден,евтина подръжка,но със шофьорите е трудна работа,затова съм принуден да го продам.

              Коментар


              • #8
                От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                От 20 години се занимавам с камиони и съм карал почти всички марки,моето мнение че Скания е най доброто решение но и цената си я бива.В момента карам МАН TGA 26460-за него мога да кажа че е добра машина ,разход 35л на 100 с 25 тона само едно нещо не ми харесва-модела е без ретардер.Защо не погледнеш и Волво не са лоши,а и като цена са по евтини от Скания.
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #9
                  От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                  МАН има най-скъпата подръжка, а Сканията на 1 000 000 км /за разлика от МАН-а/ се нуждае от ремонт на мотора. Аз лично съм мерцедесаджия, но м/у МАН и Скания - твърдо за МАН-а, превъзходството на германците е абсолютно. А и не забравяй, че Сканията бързо се обезценява, в един момент просто става непродаваема. Виж, МАН-а го няма този проблем.
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                    35 000 Евра са ужасно много пари за влекач втора употреба. Ако си тръгнал по тези суми, огледай се по представителствата какво можеш да си купиш. По спомен Ивеко имаха налични камиони с най-различни екстри на твърда цена от 62 000 евро. Като ги пуснеш на 5 годишен лизинг, мисля, че ще е далеч по-оправдано от даването на 35 Евро кеш...
                    Колкото и да е добра една Скания, не може да бъде по-добра от 2 камиона каквато и да е марка. А за тази цена ще си вземеш 2 композиции без много много да се напъваш да търсиш.

                    Провери и цената на резервните части, все пак за употребяван автомобил, рано или късно ще стигнеш до там. Виж и по лизинговите компании какво има застояло и върнато от лизинг. Може да намериш много интересни машини там.

                    Коментар


                    • #11
                      От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                      Първоначално публикуван от G-n.Slavov Преглед на мнение
                      Днеска гледах из саитовете за продажба на камиони но Scaniata е доста скъпа за 480 коня с топлине кабина на 650 000 и искат 35 000 евро, за даф и актрос нямам си на представа но ми казаха че актроса се разваля доста. Гледах разхода на МАН ТГА 18.480 ХХЛ кабината дава 33-35/100 с 25 тона. Но още ще мисля че да не са набутам с някои боклук Ще чакам още отговори от хора които са се занимавали в тоя бизнес.
                      Братче, по-голяма идиотия отдавна не бях чувал. А м/у другото, откровено се изненадвам, че търсиш компетентно мнение за камиони в този форум. Малко сме камионджийте тук.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                        Първоначално публикуван от G-n.Slavov Преглед на мнение
                        Колеги може би темата не е за раздела но ще ви помоля да ми помогнете. Търся да си купя камион марката няма значение (Важно е разхода и издръжливоста на камиона). Попитах някои приатели които работят като Тираджи и ми казоха MAN или Scania но не съм наясно с подръжката и частите. Сигорно има такива хора които са се занимавали в тоя бизнес и ще ви помоля да ми предложите нещо. Става дума за превоз на зърно, чекал, пясак около 30т. Днес бях в Еврокамион (Центара на камион МАН в варна) и ми предложиха МАН ТГА 18.510 6x2 XXL на 450 000 км на разумна цена вие какво мислите?
                        Колега не знам в кой град си - предполагам, че около Варна. Не знам обаче, къде ще караш...
                        Наблизо имаш работещи сервизи на Мерцедес, Ман (в Девня) и Ивеко. В Бургас има и сервиз на Волво. Сервиза на Скания е в Търново (ако не са отворили други...).
                        Понеже ще купуваш камион втора употреба - марката наистина не е от значение - важно е състоянието, но и спецификацията.
                        Гледай като избираш да избереш:
                        - по-малка кабина - по възможност само спална без надстройка
                        - планетарни редуктори отзад (да не е само на полуоски)
                        - гуми не по-малки от 315/80
                        - по възможност с двойно дисков съединител
                        - и да е с повече от 9 скорости - ако може ръчни

                        Това са външните белези по които ще разбереш дали камиона става технически за тая работа (30т не са чак толкова много, но не са и малко). Иначе ще попаднеш на някой ефирен Ман, който е дърпал дрехарка и ще се чудиш защо се чупи.

                        И не се хвърляй на повече от 400-450 к.с. - еле па 6х2 (за какво са ти толкова много гуми?)
                        За тая работа не е толкова важен мотора, а предавателното отношение (редукцията). 400те коня ще ти трябват на магистралата, ама тя свършва бързо... И се приготви за разход около 35-40/100 каквото и да избереш...

                        И това е работа за Аксор - не за Актрос. Те са по 50-55 000 евро най много като нови...

                        Коментар


                        • #13
                          От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                          Първоначално публикуван от G-n.Slavov Преглед на мнение
                          Колеги може би темата не е за раздела но ще ви помоля да ми помогнете. Търся да си купя камион марката няма значение (Важно е разхода и издръжливоста на камиона). Попитах някои приатели които работят като Тираджи и ми казоха MAN или Scania но не съм наясно с подръжката и частите. Сигорно има такива хора които са се занимавали в тоя бизнес и ще ви помоля да ми предложите нещо. Става дума за превоз на зърно, чекал, пясак около 30т. Днес бях в Еврокамион (Центара на камион МАН в варна) и ми предложиха МАН ТГА 18.510 6x2 XXL на 450 000 км на разумна цена вие какво мислите?
                          Здравей. колега работех около две години в оторизиран сервиз на Мерцедес Бенц в сервиз тежко товарни.Лично мое мнение не ангажирам никой с него:
                          Актроса има в повечко електроника, но затова пак грижливо обслужван ,ще ти служи вярно .Скоро даваха по БТВ за КАОЛИН целия им авто парк е МБ имах удоволствието да се сбласкам с много проблеми ,запознах с хора които си разбират от работата .АКО имаш вьпроси и ако мога да ти помогна питай за
                          АКТРОСА или за АXOR, МОЕ МНЕНИЕ гледай да не е power shift ск.кутия .Гледам тея са те засилили кам голям двигател не очаквай голяма икономия ,зависи от каде си, ще е добре ако имаш наблизо сервиз поне за диагностика имай на предвид ,че и МАN са двигатели common rail , а за там си трябва компютар,няма пално щастие и при камионите при актроса и тои си има доста плюсове и минуси .Знам от човека от който попивах от занаята, че volvo са най добрите ,мнго добьр двигател и ск.кутия с малко електроника по камиона ПОМИСЛИ СИ ЗА ТЯХ ,Бащата цял живот е тираджия сега кара в Дания там
                          авто парка казва е от 500 камиона от които са MAN DAF VOLVO . ако случайно се ориентираш кам МЕРЦЕДЕС мога да помогна .УСПЕХ
                          Мартин Димитров
                          УАЗ

                          Коментар


                          • #14
                            От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                            Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                            Скоро даваха по БТВ за КАОЛИН целия им авто парк е МБ
                            ...то при тя не са камиони ами направо мотокари...
                            Последно редактирано от vlageo; 26-07-10, 22:47.

                            Коментар


                            • #15
                              От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                              еле па 6х2 (за какво са ти толкова много гуми?)
                              30 тона на две оси. Те и три оси са малко ако караш по националната пътна мрежа ама знае ли човек.
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X