Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
    Един приятел разправяше, че му звъннали от един ТИР паркинг и му казали, че на Ивекото (Стралис) му са се включили фаровете... А той вика - "Вдигай му бариерата и да се маха..."
    Аз самия не вярвах, че положението е толкове зле, докато не седнах в един да ме повозят. Е, няма такова клатене в друга кабина на съвременен камион... А и тесничко идва. Чесгно казано - трябва много яко да си си заврял главата на едно място за да си фен на марката - освен финанансовата - аз друга облага не виждам... Виж Дейли, Юрокарго и Тракер са друга бира...
    Не е тесничко зависи от кабината моите са Актив Спейс и са добре, Дейли имам един 4т. бус 65-ца трета година на 240к км. и съм доволен с изключение на вратите отзад. За Юрокарго знам,че са пълен....


    Рено не е ли с мотори на Волво вече, май така стана там
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

    Коментар


    • #32
      От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

      Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
      Със сигурност не са. Ама не мога да намеря логиката. Влекачите от Италия а хенгерите от Германия ? При условие, че обикновенно се работи с "Пецайоли" а влекачите си се правят в Германия??? Има някаква Ивековска мистерия, ама нейсе, няма да е за първи път
      VEKA са надстройките и са добри...за влекачите проверих made in Italy.
      --------------------------------------------------
      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
      [/FONT]

      Коментар


      • #33
        От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31168_1271012300237_1377761213_674768_4620567_n.jpg
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:5200329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31168_1271010980204_1377761213_674765_397803_n.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5200328Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31168_1271011020205_1377761213_674766_2718195_n.jpg
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5200327
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34319_1314108777622_1377761213_783819_6436991_n.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5200326Ето го вашия камион G-n.Slavov
        SKI-DOO SUMMIT

        Коментар


        • #34
          От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

          Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
          Не е тесничко зависи от кабината моите са Актив Спейс и са добре,
          ...добре са в сравнение с какво...?

          Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
          Рено не е ли с мотори на Волво вече, май така стана там
          Рено са с мотори на Дойц (който пък е около 30% собственост на Волво), с изключение на Магнум, който е с мотор на Волво...
          Между другото - моторите на Рено винаги са били силна част. Проблемите там са други...

          Коментар


          • #35
            От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
            ...добре са в сравнение с какво...?
            С ТГХ например, малк по-малки са но са добре.

            Рено нямаме намерение да купуваме, ще наблегнем на Скания.
            --------------------------------------------------
            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
            [/FONT]

            Коментар


            • #36
              От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
              ...добре са в сравнение с какво...?


              Рено са с мотори на Дойц (който пък е около 30% собственост на Волво), с изключение на Магнум, който е с мотор на Волво...
              Между другото - моторите на Рено винаги са били силна част. Проблемите там са други...
              Скорости и окачване, това са проблемите при Рено. Навремето в една фирма ми се падна чисто нов Магнум на 2000 км /две хиляди км/ и му хъркаха скоростите. А най-весело е, когато включваш задна.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #37
                От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Скорости и окачване, това са проблемите при Рено. Навремето в една фирма ми се падна чисто нов Магнум на 2000 км /две хиляди км/ и му хъркаха скоростите. А най-весело е, когато включваш задна.
                Ебати Магнум да му хъркат скоростите това да не е моята бангия Газ -53Ама хъркат щото не съм ги направил като ги направя влизат като у масло
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #38
                  От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                  Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                  С ТГХ например, малк по-малки са но са добре.
                  ...за да не спамим твърде много ще съм кратък...
                  Освен обема на кабината има и неща като возия, шум, клатене, и разни други... Времето между влизанията в друга кабина притъпява разликите. Имах възможността веднъж да пробвам 7те различни марки по един и същи маршрут, с подобна спецификация, в рамките на 1 ден. Усещането от Ивекото при скорошно сравнение на кабините е плачевно, наистина плачевно. Това не го прави обаче лош инструмент за правене на пари - най-вече поради цената му. В крайна сметка - този който купува камиона обикновено наема друг да го кара, нали? Тези, които сами си ги карат рядко си купуват тази марка и има защо...

                  Сигурно ще изненадам доста хора - но абсолютно най-добрия камион откъм ергономия (според мен) е ДАФ - във всичките му модели и модификации... Откъм икономически показатели също чувам чудесни неща. Мисля, че там девалвацията в качеството все още е и най-малка (от значение за нова машина). Със сервизите нещата май преди бяха доста зле откъм официален сервиз, на машината е изключително ремонтопригодна и използва стандартни доставчици на компоненти, части за окоито се намират достатъчно изгодно при фирми като Нелас и т.н.

                  Коментар


                  • #39
                    От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                    ...за да не спамим твърде много ще съм кратък...
                    Освен обема на кабината има и неща като возия, шум, клатене, и разни други... Времето между влизанията в друга кабина притъпява разликите. Имах възможността веднъж да пробвам 7те различни марки по един и същи маршрут, с подобна спецификация, в рамките на 1 ден. Усещането от Ивекото при скорошно сравнение на кабините е плачевно, наистина плачевно. Това не го прави обаче лош инструмент за правене на пари - най-вече поради цената му. В крайна сметка - този който купува камиона обикновено наема друг да го кара, нали? Тези, които сами си ги карат рядко си купуват тази марка и има защо...

                    Сигурно ще изненадам доста хора - но абсолютно най-добрия камион откъм ергономия (според мен) е ДАФ - във всичките му модели и модификации... Откъм икономически показатели също чувам чудесни неща. Мисля, че там девалвацията в качеството все още е и най-малка (от значение за нова машина). Със сервизите нещата май преди бяха доста зле откъм официален сервиз, на машината е изключително ремонтопригодна и използва стандартни доставчици на компоненти, части за окоито се намират достатъчно изгодно при фирми като Нелас и т.н.
                    Дафа е един от камионите с най-много дефекти говоря за моделите от преди 4-5 години до днес.
                    Не знам Ивекото колко клати, но като цена-качество и разход на гориво съм доволен, движат се само в България....пълен-пълен Варна-София-Варна с 22т. разход 31/100 по БК на камиона. Триосните Ивеко 35-36 с 26т.Скания същите коне 22т. същия маршрут 33/100. Волво/МАН 35/36, триосните Актроси 36-38 с 30т.
                    Реалния разход е друга тема, като се има предвид кражбите на шофьорите.
                    --------------------------------------------------
                    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • #40
                      От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                      Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                      Дафа е един от камионите с най-много дефекти говоря за моделите от преди 4-5 години до днес.
                      .
                      Аз говоря за ергономия. Овен това съм склонен да вярвам, че дефектите са малки и най-вероятно силно преувеличани, поради липсата на компетентен сервиз, който активно работи в посока да откаже клиентите си от марката. За клиетите занимаващи се с вътрешен транспорт явно е успял...

                      Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                      Не знам Ивекото колко клати, но като цена-качество и разход на гориво съм доволен, движат се само в България....пълен-пълен Варна-София-Варна с 22т. разход 31/100 по БК на камиона. Триосните Ивеко 35-36 с 26т.Скания същите коне 22т. същия маршрут 33/100. Волво/МАН 35/36, триосните Актроси 36-38 с 30т.
                      Реалния разход е друга тема, като се има предвид кражбите на шофьорите.
                      Цената на Ивекото е плюс, надеждността на машината е приемлива за тези пари, разхода не знам - не съм чул нещо драстично добро, чувал съм, че сервизното обслужване е скъпичко, но пък има компетентни сервизи доста...

                      ...и с голямо неудоволствие трябва да заявя, че за товари под 30т - Рено (особено Премиум) е абсолютен шампион по нисък разход на гориво... Ако искаш - поговори си с хора от бранша във Варна - Епарко (Премиуми и Скания), Светлана65 (Магнуми и всичко друго) - те ще ти разкажат по-добре...

                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      Скорости и окачване, това са проблемите при Рено.
                      Бяха...
                      Сега проблемите се наричат задни калници, резервоари, седла (лафети) и някои лесно стареещи пластмаси по екстериора - откакто използват ZF проблеми със скоростите почти няма.
                      За окачването - има все още чести проблеми с шенкелите, отзад проблеми няма - има износване на втулките на ресорите, което е нормално при бронзовите втулки (заради еко стандартите), но пък те се сменят с гресиращи се такива и проблемите изчезват.
                      За сметка на това пък при гореописаните външни аксесоари - пропуск няма... имам предвид , че изключително малко вероятно е да не стане проблем... А там е въпрос на отношение от страна на производителя, което си е е...ало мамата... Поне в България. На други места е по-добре, но пак извън Франция/Испания/Полша е доста тежко...
                      Последно редактирано от vlageo; 16-08-10, 09:34.

                      Коментар


                      • #41
                        От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                        Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                        Варна - Епарко (Премиуми и Скания), Светлана65 (Магнуми и всичко друго
                        Епарко има 25 камиона половината Скании на чужд лизинг. Ние имаме 72 и всичките платени (60 контейнеровоза+10 бордови+). Светлана65 не съм ги чувал, но можеш да питаш за Планеттранс и НТЗ и много неща ще се изяснят.


                        Гаража на Епарко е на 200 метра от офиса ми и камионите си седят и май още дълго ще е така, позабравиха се някои хора....ако си в нещата ще ме разбереш.
                        П.П. Погледни на Долни Богров на ЕКО.
                        Последно редактирано от Николай Шиваров; 16-08-10, 23:16.
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • #42
                          От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                          Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                          ...позабравиха се някои хора....ако си в нещата ще ме разбереш.
                          ...знам Ви. Не сме се срещали лично.
                          Вече не съм в нещата, но бях, когато хората започнаха да се позабравят и ми е ясно.
                          Никой не е идеален...

                          ПП А какво на Богров/Еко - там до Камаз се строи нещо ново - за това ли иде реч?

                          Коментар


                          • #43
                            От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                            ...знам Ви. Не сме се срещали лично.
                            Вече не съм в нещата, но бях, когато хората започнаха да се позабравят и ми е ясно.
                            Никой не е идеален...

                            ПП А какво на Богров/Еко - там до Камаз се строи нещо ново - за това ли иде реч?
                            На Еко имам паркинг там са половината от бордовите камиони (малките, солата).Прицепи, хенгери,контейнеровози и извън-габаритнитам си правят почивките ....можеш да се ориентираш горе-долу каква техника използваме.
                            --------------------------------------------------
                            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                            [/FONT]

                            Коментар


                            • #44
                              От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                              Колеги мерси много за инфото вече съм напълно решен марката ще е МАН а модела ТГС 18.480 ХЛ кабина с 1 легло а за гондолата Шмитц 18 куб какво мислите?

                              Коментар


                              • #45
                                От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                                Шмитц е добро полуремакре, респективно гондола.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X