Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

    Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
    30 тона на две оси. Те и три оси са малко ако караш по националната пътна мрежа ама знае ли човек.
    Става дума за влекач с ремарке доколкото разбирам... така че триосен влекач, за чий му е...

    Коментар


    • #17
      От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

      1. Пътни превозни средства, които са част от състава на ППС:
      а) ремарке с 2 оси - 18 т
      б) ремарке с 3 оси - 24 т

      2. Състав от ППС с 5 или 6 оси, както следва:
      а) моторно превозно средство с 2 оси с ремарке с 3 оси - 40 т
      б) моторно превозно средство с 2 или 3 оси с ремарке с 2 или 3 оси - 40 т

      3. Съчленени ППС с 5 или 6 оси, както следва:
      а) моторно превозно средство с 2 оси с полуремарке с 3 оси - 40 т
      б) моторно превозно средство с 3 оси с полуремарке с 2 или 3 оси - 40 т
      в) моторно превозно средство с 3 оси с полуремрке с 2 или 3 оси, превозващо 40" контейнери по БДС ISO 830 - 44 т

      4. Състав от ППС с 4 оси, съставени от МПС с 2 оси и ремарке с 2 оси - 32 т

      5. Съчленени ППС с 4 оси, съставени от МПС с 2 оси и полуремарке с 2 оси, ако междуосовото разстояние на полуремаркето е:
      а) равно или по-голямо от 1,30 м и равно или по-малко от 1,80 м - 36 т
      б) по-голямо от 1,80 м - 36 т

      6. Моторни превозни средства с:
      а) 2 оси - 18 т
      б) 3 оси - 25 т (26 т)*
      * (26 т) - стойностите в скоби по ал.1 т.6, букви "б" и "в" се отнасят за случаите, когато задвижващата ос е оборудвана с двойни гуми и пневматични окачвания или когато всяка задвижваща ос е оборудвана с двойни гуми и максималното натоварване на всяка ос не превишава 9,5 т
      в) 4 оси, от които 2 са управляеми - 32 т.

      Забележка:
      -допустимата максимална маса (в т) на МПС с 4 оси не трябва да надвишава пет пъти разстоянието (в м) между крайните оси на превозното средство.
      SKI-DOO SUMMIT

      Коментар


      • #18
        От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

        Купи си Скания и не се занимавай. Имам Волва голям разход, имам Ман подръжката е страшна(като цени), имам Ивеко (дребни ел. дефекти+помпи на адблу безброи ходения в сервиз). Сканиите ми са на по 100к км нови, автомотици и съм много доволен в сервиз са ходили само за обслужване. Ако проявиш интерес мога да покажа...

        Имам и Мерцедеси триосни само, че тан проблема е в сервиза на БС.
        --------------------------------------------------
        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
        [/FONT]

        Коментар


        • #19
          От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

          Тя Сканията затова е най-скъпа,дори и употребявана.Или както се казва "безплатен обяд няма".Гледай да не се наденеш на някое Рено или Ивеко та ще се видиш в приключения.
          SKI-DOO SUMMIT

          Коментар


          • #20
            От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

            Първоначално публикуван от KRASSI Преглед на мнение
            Тя Сканията затова е най-скъпа,дори и употребявана.Или както се казва "безплатен обяд няма".Гледай да не се наденеш на някое Рено или Ивеко та ще се видиш в приключения.
            Грешка в момента Ман и Волво са по-скъпи от Скания, сервизите на Скания са най-адекватни(Варненският е супер). Имам и Стралиси правени в Германия с тях никакви грижи не съм имал(два хенгера), влекачите Стралис са доста бъгави и имат много дребни дефекти.
            --------------------------------------------------
            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
            [/FONT]

            Коментар


            • #21
              От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

              Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
              Грешка в момента Ман и Волво са по-скъпи от Скания, сервизите на Скания са най-адекватни(Варненският е супер). Имам и Стралиси правени в Германия с тях никакви грижи не съм имал(два хенгера), влекачите Стралис са доста бъгави и имат много дребни дефекти.
              То за това още като излезна модела шофьорите го прекръстиха на страдалис.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                То за това още като излезна модела шофьорите го прекръстиха на страдалис.
                За Страдалиса е верно, но моите двата хенгера(шаси-кабина+тандемно ремарке общо 118м3) сглобявани в Мюнхен са железни с много добър разход. Варна-София-Варна с 15-18тона с 15 спирки по пътя 31-33л./100, това ми отчита шофьора!!
                --------------------------------------------------
                [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                [/FONT]

                Коментар


                • #23
                  От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                  Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                  За Страдалиса е верно, но моите двата хенгера(шаси-кабина+тандемно ремарке общо 118м3) сглобявани в Мюнхен са железни с много добър разход. Варна-София-Варна с 15-18тона с 15 спирки по пътя 31-33л./100, това ми отчита шофьора!!
                  УЛМ. Завода на Ивеко е в УЛМ. Всички Стралиси се сглобяват там без изключение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                    Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                    УЛМ. Завода на Ивеко е в УЛМ. Всички Стралиси се сглобяват там без изключение.
                    Влекачите 21бр двуосни+7триосни си ги взимах от Италия, а двата хенгера от Мюнхен. Хенгерите бяха готови, не на поръчка и ги издаваха от Мюнхен а къде са ги правили дали Улм или Мюнхен няма особенно значение.
                    --------------------------------------------------
                    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • #25
                      От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                      Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                      Влекачите 21бр двуосни+7триосни си ги взимах от Италия, а двата хенгера от Мюнхен. Хенгерите бяха готови, не на поръчка и ги издаваха от Мюнхен а къде са ги правили дали Улм или Мюнхен няма особенно значение.
                      Да няма значение. Уточнението беше, че всички Стралиси, се произвеждат там. Няма други заводи за Стралис. Влекачи, хенгери, бордови, щом е Стралис се прави в УЛМ. Взимал си ги от различни места, понеже са били поръани за различни дилъри.

                      Коментар


                      • #26
                        От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                        Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                        Да няма значение. Уточнението беше, че всички Стралиси, се произвеждат там. Няма други заводи за Стралис. Влекачи, хенгери, бордови, щом е Стралис се прави в УЛМ. Взимал си ги от различни места, понеже са били поръани за различни дилъри.
                        Влекачите бяха поръчка една година ми ги правиха в Италия директно от завода ги прибирах по един,два, пет голяма драма беше. И сега само с тях страдам, машинка на ел. стъкло, помпа на адблу(made in italy, с немските грижи нема), грешки на компа милиони като светне и спира на средата на пътя и много други тъпотии дет не искам да се сещам. СКАНИЯ му е майката, моите са малко слабички но са чудесни. Имам един МАН триосен 650 коня за извън-габаритното ремарке 110тона max payload, повече дефекти има от Страдалиса къф филм е няма да разправям.
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • #27
                          От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                          Първоначално публикуван от KRASSI Преглед на мнение
                          Тя Сканията затова е най-скъпа,дори и употребявана.Или както се казва "безплатен обяд няма".Гледай да не се наденеш на някое Рено или Ивеко та ще се видиш в приключения.
                          ...Хе ... хе

                          Правилото - каквото плащаш - това получаваш важи както за Скания/Волво - така и за Рено/Ивеко. Първите са камион от класа, с малко дефекти и стандарт в сервизното обслужване (айде колегите от Волво БГ може и да не са перфектни винаги...), но са с висока цена. А вторите - имаш дребни дефекти, но са евтини.

                          И понеже с едната от тези марки съм понатрупал разнообразен опит - да си кажа честно - между качеството на Ман/Даф/Рено след 2000 г има мнооого малка, направо почти нищожна разлика...
                          Надеването идва от отношенията ти с представителя на съответната марка, нищо друго.

                          Най голямото надеване обаче идва от нагласата, че всички Манове (или камиони от каквато и да е марка) са еднакви...

                          Коментар


                          • #28
                            От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                            Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                            ...грешки на компа милиони като светне и спира на средата на пътя и много други тъпотии дет не искам да се сещам...
                            Един приятел разправяше, че му звъннали от един ТИР паркинг и му казали, че на Ивекото (Стралис) му са се включили фаровете... А той вика - "Вдигай му бариерата и да се маха..."
                            Аз самия не вярвах, че положението е толкове зле, докато не седнах в един да ме повозят. Е, няма такова клатене в друга кабина на съвременен камион... А и тесничко идва. Чесгно казано - трябва много яко да си си заврял главата на едно място за да си фен на марката - освен финанансовата - аз друга облага не виждам... Виж Дейли, Юрокарго и Тракер са друга бира...

                            Коментар


                            • #29
                              От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                              Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                              Влекачи, хенгери, бордови, щом е Стралис се прави в УЛМ. Взимал си ги от различни места, понеже са били поръани за различни дилъри.
                              На хенгера каросерията едва ли са я слагали в завода на Ивеко. Така, че най вероятно ги е прибрал от най близката база на Ивеко намираща се до производителя на каросерията...

                              Коментар


                              • #30
                                От: MAN или Scania ? Предимства и Недостатъци

                                Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                                На хенгера каросерията едва ли са я слагали в завода на Ивеко. Така, че най вероятно ги е прибрал от най близката база на Ивеко намираща се до производителя на каросерията...
                                Със сигурност не са. Ама не мога да намеря логиката. Влекачите от Италия а хенгерите от Германия ? При условие, че обикновенно се работи с "Пецайоли" а влекачите си се правят в Германия??? Има някаква Ивековска мистерия, ама нейсе, няма да е за първи път

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X