Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Житие и страдания на едно РОКИ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Житие и страдания на едно РОКИ

    Здравейте, колеги!

    От вчера и аз съм с Джипче Роки, освен съществуващия Джип Чероки.... (харесва ми играта на думи, затова го пиша навсякъде). Вчера, с подобаваща делегация от трима съфорумци и почти правителствен кортеж (без мотори), успяхме да го приберем от града на болярите. Закупено е по обява от форума. Естествено, като на всяка кола, произведена 7-8 години преди края на миналия век, започна да показва някои магарии още по пътя. А именно:
    В определен момент, по време на движение, започва едно странично люлеене, въпреки сменените амортисьори и влезе ли в резонанс, вътре е много забавно, а за колите отзад е направо филм.
    Гумите, с които е в момента са по-големи от тези, които би понесло сегашното състояние на окачването и оттам радиуса на завой е като на Камаз, защото гумите опират.
    Третата магария е, че при движение по магистралата с около 90 км/ч, при по-дълго изкачване, загрява и се наложи трикратно спиране за по няколко минути.
    Това са първите впечатления. Вече е в бокса за отстраняване на по-лесните неща (+ теч от раздатката), а впоследствие и повдигане. Изключая горните магарии, състоянието, с оглед достолепната възраст, е добро. По-нататък ще ви информирам как се движат нещата, което ще реши и съдбата на въпроснОТО джип. Дядо Владо, като член на екипажа и главен навигатор, е запознат с първите впечатления и, вероятно, ще даде още инфо.
    Последно редактирано от sparkybg; 30-08-11, 15:14. Причина: правопис
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

  • #2
    От: Вече и аз с Роки!

    Честита придобивка и много да те радва.
    Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
    Джипче Роки.....Джип Чероки....
    Печелившата комбинация!!!
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

    Коментар


    • #3
      От: Вече и аз с Роки!

      Честито,и със здраве да си го търкаляш!!

      Кога ще е кръщението у ряката??
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Вече и аз с Роки!

        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
        Кога ще е кръщението у ряката??
        Има някои неща, преди да се стигне до там, но като отвори дума, дори не си спомням за колко неща вчера те спомена Дядо Владо. "За това ще питаш Регулатор, за онова ще отидеш при Регулатор....". Сигурно цял ден са те сърбяли ребрата или си хълцал....

        Благодаря ви за честитките!
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Вече и аз с Роки!

          Честито.Пожелавам много безаварийни и кални километри.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            От: Вече и аз с Роки!

            На хаирлия да е. Дреболиите ще ги оправите.

            А това с люлеенето - прегледайте окачването. Ако пак не спре, значи амовете не са тия. Вижте и дали не са удължавали обеците на ресорите. Изобщо отнесете се с подобаващо съмнение и внимание към всичкото ТНТМ, правено по него.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Вече и аз с Роки!

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              На хаирлия да е. Дреболиите ще ги оправите.

              А това с люлеенето - прегледайте окачването. Ако пак не спре, значи амовете не са тия. Вижте и дали не са удължавали обеците на ресорите. Изобщо отнесете се с подобаващо съмнение и внимание към всичкото ТНТМ, правено по него.
              Благодаря! Това с "неправилните" амортисьори го коментирахме. Иначе са новички, жълтички, Монро... красота. Другата седмица да му запушим течовете и да видим охлаждането, след това е реда на .... ново ТНТМ по окачването.
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Вече и аз с Роки!

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Благодаря! Това с "неправилните" амортисьори го коментирахме. Иначе са новички, жълтички, Монро... красота. Другата седмица да му запушим течовете и да видим охлаждането, след това е реда на .... ново ТНТМ по окачването.
                Като се клати джипката, волана клати ли се? Има ли луфтове по кормилната уредба? Най-често е това.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Вече и аз с Роки!

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Като се клати джипката, волана клати ли се? Има ли луфтове по кормилната уредба? Най-често е това.
                  В момента има всичко. А като се заклати, така се клати, че.... да не ти казвам какво друго се клати....
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вече и аз с Роки!

                    Честито и добре дошъл и в нашия форум!
                    Със здраве да си го караш и много да те слуша!
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вече и аз с Роки!

                      Клати се само около надлъжната ос, изпада в резонанс при скорост около 90-100.... като кораб при вълнение, от борд на борд Не е функция на кормилото, а нещо по окачването...като карахме зад него ми се стори че предния мост е леко в дясно...
                      Иначе малко не му достига охладителен капацитет, при катерене на V-та прегрява, оно че си излезе к`во е ,
                      ......ама пък камиона си е голям мощен и хубафф не е като "Фероците"
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вече и аз с Роки!

                        Най-напред честито и да си жив и здрав да му се радваш дълго.
                        Първото, което ми мина през ума/за клатенето/ беше скъсан централен болт на някой ресор, охлабени скоби и в резултат от това изместен мост.
                        Може просто да има и счупени листове.
                        Ако е при дядо Владо може да се разберем някой ден да мина да го видя, тъкмо да се запознаем.
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вече и аз с Роки!

                          Жив и здрав да си, да си го караш дълги години. Снимки ще качиш ли?
                          Оператор на италиански реактивен жребец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вече и аз с Роки!

                            Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                            Ако е при дядо Владо може да се разберем някой ден да мина да го видя, тъкмо да се запознаем.
                            Си добро дошЪл ( първо звънни де, да не съм нещо умрял междувременно) Не е при мен "джипче роки", че по него няма нито тенекеджийска, нито електричарска работа (или така ни си струва) а с "черна механика" (двигател, силово предаване и окачване) гледам да не се цапам
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вече и аз с Роки!

                              Благодаря на всички за пожеланията! Джипче Роки е при един друг джипар, който снощи ми звънна и каза, че е намерил причината за клатенето, но за да ми е гадно, няма да ми каже и за да ми е още по-гадно, замина след разговора ни за рок-феста в Каварна, та, евентуално..... след вторник инфо...
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X