Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростен лост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоростен лост

    Колеги наскоро си закупих Сузуки Витара 1,6 автоматик.На скоростният лост има малко копче и като го натисна на таблото ми светва o/d off.Някои може лли да ми каже за какво служи това копче.

  • #2
    От: Скоростен лост

    Можело значи. Само, защо тоя път го пусна при мотоциклетите? Все едно, преместихме го.

    Така се изключва овърдрайв функцията на автоматика. Овърдрайвът дава малко икономия за сметка на изгубването на малко динамика в някои режими, но подробности да кажат тези с автоматиците.

    Коментар


    • #3
      От: Скоростен лост

      аз имах паджеро автомат, това което ми правеше впечатлени е, че с това копче е че сменя скорости на по ниски или по високи обороти.нещо като спортно- икономично, или бавни- бързи....
      898450701

      Коментар


      • #4
        От: Скоростен лост

        При витарата включваш от 4 (3+1) степенна трансмисия на 3 степенна ( бързата предавка е изключена и на таблото ще ти свети o/d off)
        Suzuki Vitara '98 2.0 TD, ДБ
        0 8 8 4 1 0 0 5 0 3 Весо

        Коментар


        • #5
          От: Скоростен лост

          Овърдрайвът разрешава или забранява включването на последната повишаваща планетарна предавка (полупредавка) на кутията.
          Изключва се, когато автоматът често превключва - примерно катериш баир със 60-70 км/ч. и кутията е в преходен режим. Непрекъснатото превключване освен че създава известен дискомфорт на пътниците и двигателя, скъсява живота на автомата. Тогава забраняваш овърдрайва посредством въпросния бутон.
          Няма почти никакво отношение към динамиката.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X