Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво поправих (а) по Паджерото днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

    Другата болежка, също останала в миналото е разтеклата се секторна кутия. Виновниците отново са гумени уплътнения, които на външен вид дори изглеждат здрави:

    Това е.[/QUOTE]
    От тези страдам и Аз. Възможно ли е малко инфо? Размери, откъде и колко кинти? Благодаря предварително.
    Последно редактирано от pahov; 06-08-10, 18:06.
    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

    Коментар


    • #32
      От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

      Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
      От тези страдам и Аз. Възможно ли е малко инфо? Размери, откъде и колко кинти? Благодаря предварително.
      Да ти кажа честно не съм си погледнал фактурата като разбивка за труд и материали. В понеделник ще погледна и ще ти пусна инфо.
      П.П. сега погледнах, че си от Разлог. Аз доста често идвам (в понеделник пак съм там) така, че ако нещо ти трябва, което го нямате в наличност, мога да ти го донеса.
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #33
        От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

        Времето застудя и ме подсети, че нямам подгряване. В моят случай системата е от простия вид - Self regulating glow. След разглобяване на релето съмненията ми се потвърдиха - "тотална щета" - бобината е нагоряла и прекъсната на много места. Търсенето на ново реле обаче удари на камък - най-доброто предложение, което получих, беше 100лв. за втора употреба
        Имам обаче едно реле от Патрол Y61 (2.8 ) и като го поразгледах, не мисля, че ще имам проблем да го пригодя. Утре ще е ден за експерименти, със снимки, разбира се.
        Последно редактирано от stargazer; 01-09-10, 21:36.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #34
          От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          "тотална щета" - бобината е нагоряла и прекъсната на много места..
          А не може ли да се пренавие? Аз бих си направил труда, щом искат толкова, и то за стара.

          Коментар


          • #35
            От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

            Ако става въпрос за тяговото реле месля, че едно качествено пренавиване е по-сигурно, по-качествено и си е баш оригинално. Пробвано. Ако проблема е в "мозъка"/управляващото/ работата става сложна.
            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

            Коментар


            • #36
              От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

              Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
              Ако проблема е в "мозъка"/управляващото/ работата става сложна.
              Щом за релето само искат 100 кинта, за целия блок... сигурно ще ме мотивират да го направя наново
              Self regulating glow между другото не е много умна система. След като запалиш и дават за нормално да държи свещите под напрежение до 3 минути!
              Наскоро един не можах да го убедя, че всичко е наред с нея, след като човекът сменява трети комплект свещи, и му сложих бутон да си подгрява ръчно.

              Коментар


              • #37
                От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                За тяговото става дума. Разбира се, че може да се пренавие, но патролското някак ми вдъхва повече доверие на външен вид. Ще трябва обаче да му приспособявам куплунги.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #38
                  От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                  Става на въпрос за супер-селект раздатка:
                  мигат лампите на таблото,на предният мост е с капачки.
                  Изчетохме форума,разглобихме датчиците които са на десният калник,почистихме,сглобихме,пак мигат.
                  На джипката обаче работят всички режими на раздатката.Тествахме чрез окантарване,включва и се дори и задният блокаж,което ме навежда на мисълта че се блокира и междуосевият,всичко си работи,но пустите ламни мигат.След почистването за малко не мигаха предните и след 20 мин,пак си замигаха.
                  Някакви идеи?

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                    Става на въпрос за супер-селект раздатка:
                    мигат лампите на таблото,на предният мост е с капачки.
                    Изчетохме форума,разглобихме датчиците които са на десният калник,почистихме,сглобихме,пак мигат.
                    На джипката обаче работят всички режими на раздатката.Тествахме чрез окантарване,включва и се дори и задният блокаж,което ме навежда на мисълта че се блокира и междуосевият,всичко си работи,но пустите ламни мигат.След почистването за малко не мигаха предните и след 20 мин,пак си замигаха.
                    Някакви идеи?

                    Поздрави
                    Да изясним. Всички блокажи включени(4LLC) - лампите си светят. Изключено всичко(2H) - мигат лампите на предните колела. Ако е така, оттук следва 1 или 2:
                    1. Полуоските не се откопчават - причините могат да са вакуума, клеясала система за включване/изключване(скъсан маншон на същата) или нещо вътре в самия мост. Покарай бавно на пълен ляв до пълен десен, помага да се откопчеят.
                    2. Полуоските са откопчани - Компютърат се лъже от датчика на предния мост, че не са и затова мига с лампите. Причините могат да са в датчика на предния мост или замасяване на самия му кабел(протрита изолация)

                    Да обясня. Има "компютър" който управлява работата на Супер Селекта. Според състоянието на датчиците по кутията и мостовете изключва АБС, позволява включване на задния блокаж.
                    Последно редактирано от skitnik; 06-09-10, 00:04.
                    I get High by going Down

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                      според мен остава позиция две,защото на подемник се пробва и няма проблем,къде да го търся това замасяване или самият датчик?някаква схема на това нещо може ли да се намери?

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                        Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                        според мен остава позиция две,защото на подемник се пробва и няма проблем,къде да го търся това замасяване или самият датчик?някаква схема на това нещо може ли да се намери?

                        Поздрави
                        Датчика е на предния мост в дясно от дифа, но съм забравил къде точно (няма я и колата да погледна). Нормално отворен контакт към маса.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wiringdiagramSS.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5205735
                        Последно редактирано от skitnik; 06-09-10, 00:44.
                        I get High by going Down

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                          Благодаря ще я дам на майстора да видим какво ще разчете.


                          поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            За тяговото става дума. Разбира се, че може да се пренавие, но патролското някак ми вдъхва повече доверие на външен вид. Ще трябва обаче да му приспособявам куплунги.
                            Оказа се, че крушката си има опашка. Така нареченият "мозък" (или поне част от него) също е опечен - идващото от него напрежение варира в рамките на 0,01 до 0,14V, което е крайно недостатъчно за да включи патролското реле (то си сработва при подадени 12V на управляващия плюс). Днес явно ще се ходи по магазините за електронни компоненти. Само че, май по-скоро клоня към към направа на алтернативна система с програмируемо време на подгряване, а не към възстановяване на заводската.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                              Ето какъв се оказа проблемът с "мозъка":
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0614.JPG
Прегледи:1
Размер:56.0 КБ
ID:5206047
                              Изгоряла писта на изхода на реленцето.
                              А ето и решението - дублиране на изгорелия участък с кабелче от обратната страна на платката:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0615.JPG
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:5206048
                              Добрата новина е, че вече всички релета по веригата сработват. Остана само проверка на свещите.
                              Някак, обаче, не съм склонен да отдам всичките тези проблеми само на възрастта на автомобила. Има още нещо, което ми убягва...
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                                Има още нещо, което ми убягва...
                                Може просто бобината на силовото реле да е окъсила преди да прекъсне и това е изгорило пътечката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X