Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво поправих (а) по Паджерото днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Каква марка маслен филтър сложи? Че аз пак гризнах дръвцето с моите експерименти.
    На кутията пише "NIPPON MOTORS". Не съм го избирал, честно казано - какъвто имаше, такъв взех. Горивният и въздушният са "Boshi" - уж пише, че са корейски, ама знам ли? Във всеки случай поне горивният е по-добър от предишния, който беше с кофти отливка на резбата за датчика и тогава едвам го завихме на мястото му.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #17
      От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

      Къде продават правилна водна помпа за V6?
      VARADERO SD2

      Коментар


      • #18
        От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

        На доста автомобили ангренажния ремък върти помпата.Хората си знаят като сменят ремък сменят и помпа.Чанча е еднократен пък и помпата е стотина лева .

        Коментар


        • #19
          От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

          Пуууу- тъкмо мислех, че всичко е ремонтирано и онзи ден се разтече сектора:


          Обратно в сервиза. Дано щетата се ограничи с о- пръстените вътре...
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #20
            От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

            Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
            Пуууу- тъкмо мислех, че всичко е ремонтирано и онзи ден се разтече сектора:
            Обратно в сервиза. Дано щетата се ограничи с о- пръстените вътре...
            А други симтоми имаше ли? Луфт или задържане? Понеже моята има, ама пък не тече, та се чудя дали да я пипам.Пуснал съм ухо колко би струвало пълно рециклиране, че покрай тия с десните волани намирането на нова или читава втора употреба си е приключение.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              А други симтоми имаше ли? Луфт или задържане? Понеже моята има, ама пък не тече, та се чудя дали да я пипам.Пуснал съм ухо колко би струвало пълно рециклиране, че покрай тия с десните волани намирането на нова или читава втора употреба си е приключение.
              Луфт имаше, след като я натегнаха няколко дена не можех да си позная джипката- безупречно и леко управление. След това протече... На първо четене поправката би трябвало да струва около 100 лева. Като я взема от сервиза ще пиша какво и колко.
              "Читава" втора употреба не зная колко е добра оферта. Мисля, че подмяната на чаркалаците вътре с нови, е по- добрият вариант, ако и да е малко по- скъп (понякога).
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #22
                От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                Мисля, че подмяната на чаркалаците вътре с нови, е по- добрият вариант, ако и да е малко по- скъп (понякога).
                Тъй де. Аз точно това си мисля да направя. В момента и моята е с обран луфт, но така пък се появи едно леко досадно задържане при минимално отклонение от правата линия - да речем 1-2 градуса - и в ляво, и в дясно. Съвсем леко е, но достатъчно, че да трябва да го коригирам при каране направо. Иначе, от по-голям ъгъл, волана си се връща нормално. А и регулировъчния болт има около 1/8 оборот "празен ход", което определено ме кара да си мисля, че вътре нещо не е както трябва.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #23
                  От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Тъй де. Аз точно това си мисля да направя. В момента и моята е с обран луфт, но така пък се появи едно леко досадно задържане при минимално отклонение от правата линия - да речем 1-2 градуса - и в ляво, и в дясно. Съвсем леко е, но достатъчно, че да трябва да го коригирам при каране направо. Иначе, от по-голям ъгъл, волана си се връща нормално. А и регулировъчния болт има около 1/8 оборот "празен ход", което определено ме кара да си мисля, че вътре нещо не е както трябва.
                  Димо, изчакай да видим каква ще е равносметката при моя параход и тогава вземи решение кое е по- добрия вариант за теб.Сега като чета, май и при мен имаше леко задържане след натягането...
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                    Момци - не прекалявайте с натягането, защото ще замине плунжерът на кутията. Правилната тактика е сваляне, оглеждане и оправяне. Между другото си мисля, че карантиите от англичанките стават и за левачка.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                      Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                      .Сега като чета, май и при мен имаше леко задържане след натягането...
                      Лекото задържане всъщност може да е било доста сериозно, но нали с него се бори хидравликата! Наляганията на течността стават сериозни и затова избива отнякъде. Разсъждавам така и без да съм сигурен, че е правилно, обирам луфта при вдигната предница и неработещ мотор(хидравлика). Така няма опасност да се пренатегне.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                        Най- накрая се реши окончателно проблема със смръднята на бензин, разискван в съседната тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=95953&page=4 . Оказа се скъсан о- пръстен , уплътняващ дюзата към горивната рейка. разглобих половината двигател нахалост, докато в сервиза само с поглеждане под капака ми казаха къде да търся кучето...Все пак аз имах късмет, че само смърдеше, защото колега (да си признае сам кой е), тръгнал към морето сутринта, докато стигне сервиза е загубил няколко литра бензин от същото скъсване. Ето и виновника за главоболията:

                        Другата болежка, също останала в миналото е разтеклата се секторна кутия. Виновниците отново са гумени уплътнения, които на външен вид дори изглеждат здрави:

                        Това е.
                        Последно редактирано от Вальо; 05-08-10, 12:11.
                        08седемшест5едно513четири

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                          Дано само с това да си решил проблема със секторната кутия. На мен ми обявиха цена от 130 лв. за механично рециклиране или 270 за пълно (механика+хидравлика) и един ден за извършване на услугата. По принцип смятам да направя второто, въпреки, че нямам течове, понеже ако се появят след това, ще съм дал едни 130лв. и пак ще трябва да дам 270. Остава само да намеря време.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                            Ами ще гледам...Събота и неделя ще навъртя малко километри по път и по без път, и ще видя дали ще ми дава ядове. За момента не задържа, не тече и няма луфтове.
                            08седемшест5едно513четири

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                              Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                              ... навъртя малко километри по път и по без път.....
                              Нали вече имаше КОМБИ, а не джип...
                              Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                              Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                                Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
                                Нали вече имаше КОМБИ, а не джип...
                                Е, то семейното комби може да се придвижва и по път без Хасвалт. Но ще го оставя да си изживее спокойно старините- за к'во му е да троши дърти кокали по камънаци, като може да си перка безгрижно по пътищата, докато оная с ръждата си го прибере...
                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X