Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подагра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Подагра

    Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
    Изобщо лесно не се намира. Продава се с рецепта, а българските не вървят в Германия. От къде в ЕС може да се закупи?
    В гугъл излязоха много обяви за доставка. Не съм ги проверявал, де. Ето (дано не е реклама):
    https://www.bezplatno.net/%D0%BE%D0%...0-1241493.html

    Ето само текст:

    Продавам лекарство от Германия против подагра -benzbromaron al 100.Оригиналното немско лекарство с новия дизайн на кутийките,сменен поради поява на евтини ментета!Това е най-ефективния препарат против подагра.Цена на 1 блистер(20 таблетки)- 20лв.Цена за 1 КУТИЯ(5 блистера,100таблетки)-80лв.Срок на доставката-24 часа!.Срок на годност-ЮЛИ 2019! ОБЯВАТА Е АКТУАЛНА да края на 2017г.!Тел.за поръчка- 0887498274
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #92
      От: Подагра

      И дедо е в клуба, и то отдавна 5-6 години.
      Хапчета нъц.
      При криза минавам на сирене-хлебна диета и подагралин-чай (препоръчан от личния ми аптекар-буля).
      По препоръка пък на познат лекар, дозата от 700гр не я пия по 200гр. преди ядене, а през целия ден по глътка-две.
      За ден- ден и половина болката почти изчезва.
      Подагралина го продължавам до 4 седмици и съм слънце почти по година, без особенни диети.
      Е, гледам пилешките дробчета с много лук да са най-много по веднъж на месец, бобеца и лещата тоже.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #93
        От: Подагра

        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
        Жоро, ако ще я бориш с хапчета, benzbromaron al 100 по-правилното. Не се продава в България, но се намира лесно в ЕС. Чуини го в Гугъл. А какви стойности показа изследването?
        Изследването последния път - 530, ама бе отдавна и от тогава ме е страх да си направя ново
        По принцип го боря с диета, а хапчетата ги вземам обикновено профилактично... Например - ударя една бира - хапче... Или нещо друго притеснително.... 'Разхода' на хапчета е показателен - За последните 4 години бях взел 1 упаковка Милурит за десеттина дена след кризата, след което за останалия период да съм вземал 5-6 хапчета общо... Останалото - диета...
        И като цяло не ми е досаждала подаграта, обаче при последния разговор с доктора спомена, че високото кръвно може да е вследствие високите нива на пикочна киселина и съдови изменения... А битката там е почти неравна - за високото кръвно най ми е ефективен диуретика - практически веднага влиза в съвсем нормални норми... Обаче диуретика е противопоказен за подаграта....
        Та затова май ще трябва да се боря да смъквам нивата до нормални стойности с всички средства - диети, хапчета, челни стойки и т.н. ...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #94
          От: Подагра

          Adenuric сваля и поддържа ниски нива на пикочната киселина. Дозата- според нивата. Дори и при продължителен прием чисти туфи/ гадните образувания по ставите/. Това съм го видял при другар в тежка форма. Аз реално влязох в норми за по-малко от 2 месеца. И после го спрях. Българската гадна бира ми провокира скоро отново гадната болка в палеца, но с Диклак с отложено действие болката я овладявам за 1,5 ч. . Да , стомаха почва да се бунтува, нооо.... Тези хапове ми бяха сервирани на готово от приятели с дългогодишен опит, мъки и външни изменения. И затова споделям опит- моя е от скоро / няма година, но се надявам да не трупам много експириънс/.

          Peugeot 4007
          ex Nissan X-Trail 2.2 Di

          Коментар


          • #95
            От: Подагра

            След 3 години опити, с какви ли не треви, билки, диети и тем подобни алтернативи в нормални граници влизах рядко. Започнах прием на Аденурик и сега не мога да стигна 300 киселина, при положение че пия алкохол ям каквото си пожелая, без бира, гъби, кафе и субпродукти естествено, но за сметка на това ям дивеч и луканки от време на време. Ходих до Кръстова гора има един бай Митьо Кемика, прави етерични масла. Купих от него за 200 лв, две шишенца за пиене и едно за мазане, каза да пия по 3 пъти на ден от капките и за 2 месеца вика, ще се излекуваш без никакви диети. Да ама не след 2 месеца киселината 512. Пълен шарлатанин тоя рак лекувал всичко лекувал, изкара една броеница и тя му показвала дали щял да може да излекува, аз съм вика малко и гадател! Та мисълта ми е, да не приемате всяка народна рецепта, за сигурно и безопасно лечение, защото не се знае как ви действа. Моя съвет е да си купите машинка за измерване на киселината и да следите ежедневно съдържанието на пикочна киселина в кръвта! Аз така си изградих индивидуален хранителен режим, кофтито е, че първия месец не може да се храните общо, докато не разберете, коя храна как ви действа, трябва разделно хранене и сутрин мерите, което вдига изключвате, така се оказа, че на мен лично алкохола не ми влияе толкова отрицателно, за сметка на цвекло и ряпа. Та сега ако завиша киселината в следствие на похапване на продукти, които не бива, пия Аденурик 120 мг, чупя хапчето на 2 и пия половината веднъж сутрин, но имам машинка и меря всяка сутрин пак казвам за да не е на сляпо, когато ми е 290 киселината не пия. За мен това е начина, защото кръвни изследвания в лаборатория се правят рядко и не знаете какво се случва мислите си, че като няма пристъпи значи всичко е ОК, да ама не, просто коварната работи, докато не ви удари поредния пристъп, лошото обаче е, че докато е висока киселината в кръвта заминават бъбреците.

            Коментар


            • #96
              От: Подагра

              Здравейте, аз също съм от порязаните от тази гадна болест. Независимо, че когато ми назначат кръвни изследвания, когато са били добре или когато са били завишени, по спомен, някъде повече от 450 не ми е стигало (надявам се да не се повишава), гадната болест си яде тялото бавно и още по-гадно. Пия Милурит по предписание на лекарите. бях го спрял за известно време и като се вдървих целия едва ходех. Като цяло при мен не ми се подуват палците на краката, а ме поразява в ставите. Имам вече шипове на врата и от там кръвно вдигам. Отделно, че като карам колело повече от 6-7 км, ми изтръпват ръцете и ми се схващат врата, раменете, коленете. Като катеря много стълби или върхове по планините, или се размотавам по пещери, връщането меко казано е ужасТ. Едва ходя.
              Не зная какво да консумирам. Които са абсолютно забранени не ги консумирам, но явно при мен има и други, които също не трябва да консумирам. Като цяло не се лишавам от нищо, но е балансирано, а прегрешенията ми са рядко. Е ми попийвам си алкохол, ама от него леко черния дроб е увреден. Пия домашна ракия, за да си дезинфекцирам гърлото, защото е хронично болно. И така си отиват с литрите за седмица ...
              Ограничавам алкохола, че докторята много забележки имат и ми дърпаха ушите. И с право.

              Такава машинка за измерването на пикучната киселина от къде може да се купи и на какви пари е?

              Коментар


              • #97
                От: Подагра

                Колеги, някой от вас пробвал ли е с хомеопатия да бори хиперурикимията, че от няколко места чувам добри отзиви за постигнатите резултати ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #98
                  От: Подагра

                  Аз съм пробвал Шустлерови соли, едни капсули от речен репей (американски), гадните билкови смеси, Базика витал пиех също, вятър работа, при мен лично нищо не ми повлия. Аденурик от 120 мг, чупих капсулата на 2, сиреч пиех по 60 мг, ама сега мисля да пробвам с 40 мг. как ще е, защото от 2 дни ми е 220 киселината сутрин и мисля да пробвам с още по-малка доза ако действа няма смисъл от 60 мг.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Подагра

                    А някой с лековити бръмбари да е пробвал?
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • От: Подагра

                      Здрвавейте,
                      Мисля че това е най-добрия Бг форум, където можеш да прочетеш нещо нормално и полезно за подагра.
                      Може да ме приветствате с добре дошъл. При мен започна по абсолютно класически начин - подуване и почервяване на левия пръст на крака, естествено след редовно ядене на меса доста богати на пурини. После ставите започнаха да прескърцват - болка предимно в колената и по-малко в ставата на големия пръст, а от време на време и врата.
                      С подаграта сме в отношения от това лято и след добре познатата диета - картофи и ориз, се разбираме доста добре, в следствие на което започнах да си ям най-различни неща естестствено и месо. Днес си направих иследване и с учудване видях, че нивата ми са най-високите измервани до сега - 478mol, което опроверга всичките ми предположения, че съм започнал да разбирам кои храни как ми влиаят. Най - учудващото за мен в случая е, че се чувствам добре и очаквах добри резултати, но навсякъде пише, че нива над 380 не са здравословни. Четох и за хора, които висока пикочна киселина изобщо не им пречела, но не съм от тях със сигурност. Хапчета не съм пил до момента, но сериозно обмислям да започна Adenuric или поне да си го купя и да видя какво ще стане. Доктора, който ми октри подаграта ми каза, че има общо три лекарства и трите са много вредни. Може да пробвам и с билки пък да видим.
                      Имам молба към колегата, който пише за апарат, с който си мери киселината всеки ден след ядене ако чете това и може да напише какъв е апарата или от къде го е купил, защото четох в чужд форум, че повечето си показвали винаги нормални стойности - тоест неверни. Та ако може някой, който има и мери вярно да го сподели. Това ми се струва най-добро решение за момента, защото не виждам как мога да разбера кои храни са вредни за мен или не. Аз лично смятах, че боб изобщо не ми качва нивата и посления месец съм изял доста от него, което в комбинация с други храни е главен заподозрян в списъка наред с пъстървата от преди 2 дни.
                      Успех на всички

                      Коментар


                      • От: Подагра

                        Бобеца и лещата са почти противопоказни.
                        Но- ако четеш всичко за вредните храни, що го пише в мрежата- накрая трябва само да пасеш трева.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • От: Подагра

                          Мога да препоръчам от опит два чая - в чорапчета се и се приготвят лесно.
                          ЧАЙ НОРМОБОДИМАС

                          ЧАЙ ЗДРАВИ СТАВИ


                          А за ограничаването на храните е ясно - повече плодове и зеленчуци, рибка и т.н.
                          Да не забравя - и много магнезий.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • От: Подагра

                            Аденурика ми свали стойностите на пикочната киселина за 14 дни, по една таблетка дневно от 120 мг., от 508 на 208 ! Сега съм закротил на 40 мг дневно, за профилактика...Скъпо, но ефикасно лекарство, и сравнително най-безвредно от другите. Диета не спазвам, само от боб-а се ограничавам и карантията..
                            Последно редактирано от sonda; 21-12-17, 19:10.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Подагра

                              Колега OnRoadGuy, трябва да изтриите малко съобщения, защото не можете да получавате нови, към момента сте превишили лимита си за входящи!
                              Последно редактирано от birimbaua; 06-01-18, 15:09. Причина: Допълване към кого се отнася публикацията

                              Коментар


                              • От: Подагра

                                Първоначално публикуван от birimbaua Преглед на мнение
                                Колега OnRoadGuy, трябва да изтриите малко съобщения, защото не можете да получавате нови, към момента сте превишили лимита си за входящи!
                                Колегата е "светло сив" и с единствено мнение. Още няма какво да трие )) пък и няма да помогне ))
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X