Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

    Здравейте,
    Чудих се къде да попитам и реших,че тук е подходящо-ако греша,или е дискутирано местете,или трийте!
    Днес тъкмо най-накрая си затъмних с фолио(80%)задните странични стъкла и стъклата на задната врата,и един познат ме "зарадва",че византийците се заяждали здраво при затъмнение на стъклата,като глобата била 200 евро...?А,де-нали сме в ЕС...уж...?Ако е вярно много бих се учудил,защото не стига,че са пръднали в цинкова кофа(демек много са зле),ами и с такЪви мерки да разгонват малкото туристи припарили при тях?
    Източника на информация не е много сигурен,и не съм се засилил към гръцко,ама знае ли човек...пък имам и зелена карта...?
    Затова реших да ви попитам тук,където има хора вдяващи от какво ли не и с опит в какво ли не!
    Последно редактирано от mbenz; 19-07-10, 18:35. Причина: допълнение
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

    Това че сме в ЕС няма особено значение - всяка държава си има собствено ЗДП със специфични изисквания.

    В повечето държави няма ограничения на затъмняването на страничните задни прозорци стига да имаш две изправни странични огледала.

    В повечето държави ограниченията за предни странични стъкла ще имаш проблеми при филтриране над 70%.

    Проблеми ще имаш почти със сигурност, навсякъде, АКО фолиото е огледално или чисто черно. Полицията никъде не ги обича, и в някои държави си имат забрани конкретно за огледалното фолио. При вариации на зелено не би трябвало да имаш проблем.

    Като цяло - на твое място не бих се безпокоил ако монтажът не е крещящ. Но с гърците де да знаеш. Ако са на лов - така или иначе ще намерят за какво да те подстрижат. Последния път като ходих в Солун по първите 30км след границата имаше радари през два километра, а ограниченията бяха истерично ниски. 40, 50 и подобни.
    Последно редактирано от Goblin; 19-07-10, 19:01.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Това че сме в ЕС няма особено значение - всяка държава си има собствено ЗДП със специфични изисквания.

      В повечето държави, на затъмняването на страничните задни прозорци няма ограничения, стига да имаш две изправни странични огледала.

      В повечето държави ограниченията за предни странични стъкла ще имаш проблеми при филтриране над 70%.

      Проблеми ще имаш почти със сигурност, навсякъде, АКО фолиото е огледално или чисто черно. Полицията никъде не ги обича, и в някои държави си имат забрани за конкретно огледално фолио. При вариации на зелено не би трябвало да имаш проблем.

      Като цяло - на твое място не бих се безпокоил ако монтажът не е крещящ. Но с гърците де да знаеш. Ако са на лов - така или иначе ще намерят за какво да те подстрижат. Последния път като ходих в Солун по първите 30км след границата имаше радари през два километра, а ограниченията бяха истерично ниски. 40, 50 и подобни.
      Благодаря за отговора!
      Както писах фолиото е с 80% затъмнение,не е огледално и не съм затъмнявал предните странични стъкла.Инак "магарето"е фабрично с огромни камионджийски странични огледала,ама баси простотията да те ощавят сума ти пари ей-така,на!(:
      Я,майната им византийска-хич няма да стъпя там,въпреки,че имах такова желание-ще ида в Турция!Тя,май ще се окаже в доста отношения по-европейска държава от...хайде да не казвам,каквото мисля за...!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

        Колега проблема не ти мърда със затъмнените прозорци,а ако имаш и теглич ,който на се прибира под купето и да е скрит ,проблема ти став около 500 евро.

        Коментар


        • #5
          От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

          Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
          Колега проблема не ти мърда със затъмнените прозорци,а ако имаш и теглич ,който на се прибира под купето и да е скрит ,проблема ти став около 500 евро.
          А,стига бе-наистина ли?!
          Ами,да-и точно такъв теглич имам!
          Брех-каква стана тя...?
          Много се радвам,че попитах тук!Надявам се темата да е полезна за мнозина!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

            Е моите като са затъмнени фабрично? В талона не го пише! Кво да правя?
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              Е моите като са затъмнени фабрично? В талона не го пише! Кво да правя?
              За случай,като твоя разбрах,че са чоплили упорито дали има фолио и с крайно неудоволствие са пуснали човека без да го ощавят!Инак знаете как е-свалят номерата,ако не платиш и ходи се оправяй-баси кефа!Не знам може ли да се плати официално на полицаите?
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

                Малка извадка. Сумите са в евра.
                Превишена скорост до 20км/ч- 40Е
                20-30Км- 100Е
                над 30Км - 350Е + 60 дни без книжка
                Алкохол 0,4-0,6 на хиляда- 700Е + 90 дни без книжка и рег. табели
                над 0,6 -1200Е + 180------------------'---------
                Неправилно изпреварване- 700Е + 20 дни
                Използване на радардетектор 2000Е + 30дни
                Прекомерен шум- 200Е
                Без колан- 200Е

                Има и още много.
                Последно редактирано от Пенчо; 19-07-10, 19:24. Причина: уточнение

                Коментар


                • #9
                  От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

                  Ако питате мен ,ще Ви кажа: Мразя я тази държава. Преди 7 години отивах в Солун да купувам кабина за катастрофиралия си камион. Бях с операция,38 шева на коляното и две патерици. Спряха ме ,направиха пълна проверка на багажника,намериха,ложджийския ми нож и в следващите 3 часа бях с белезници проснат на двигателя на полицейския джип само на един крак,апатериците ми бяха ритнати на 5 метра от мен. Обяснението беше следното: ,,Господине, Вие сте заплаха за нашите граждани.,, Повече няма какво да коментирам,а сега е и криза за тях. Трябва да се избива.

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

                    На моето Ауди А6 всички стъкла са светло зелени, но от вън, от няколко метра цялото изглежда блестящо черно (не огледално) и в купето нищо не се вижда. До сега не съм имал проблеми.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

                      Бе, аз имам близо 10к. километри из Гръчко. Това в последните години. Е, не за ме спирали ни един път, защо ли?
                      И със скъпи и с ефтини коли съм бил.
                      Вярно всички местни ме изпреварват, там където има ограночения, даже ми свиркат на места.
                      Евро не съм им дал. За сега.
                      А "параклисите" покрай пътищата им, нямат чет.
                      Яваш,яваш- отпуска е.

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

                        В гръчко си почивам докато шофирам. Пък и за разлика от българско, разхода пада с 2 литра/100км (нека да е кило де ) . Е, вярно развивам теглича и прибирам в куфара радардетектора, но не съм спиран или глобяван. Такива глоби си требе и тук. А я се опитай на нашто море да си оставиш лодката и матора без надзор за вечер даже...После гърчолята нам кви билЕ.
                        LZ1AIV

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

                          Такива глоби си требе и тук. А я се опитай на нашто море да си оставиш лодката и матора без надзор за вечер даже...После гърчолята нам кви билЕ.
                          Лодката с мотора си седят в морето. И резервоара е пълен. И е една от стотиците на съответния плаж или кей.
                          Явно факта, че са в Европата от преди години работи.
                          Надявам се, ние по-бързо да се понаучим.
                          Дано.
                          Последно редактирано от Goblin; 19-07-10, 20:44.

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

                            Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                            В гръчко си почивам докато шофирам. Пък и за разлика от българско, разхода пада с 2 литра/100км (нека да е кило де ) . Е, вярно развивам теглича и прибирам в куфара радардетектора, но не съм спиран или глобяван. Такива глоби си требе и тук. А я се опитай на нашто море да си оставиш лодката и матора без надзор за вечер даже...После гърчолята нам кви билЕ.
                            А,задните ти стъкла имат ли затъмняване...?
                            И аз не съм против драконовски мерки за алкохол,и за превишена скорост!Но пък бая ще се озоря да си сваля теглича,което също бих приел...но тВа със затъмнените стъкла явно опира до лично виждане и настроение на полицая!Междувременно се раззвънях на познати и приятели,и много от тях потвърдиха,че са брали ядове със затъмнени задни стъкла,като при всеки е било различно-някъде са искали удостоверение от фирмата-производител,че стъклата са фабрично тонирани(?!),някъде са чегъртали с нокът и с ножче,за да видят има ли фолио и т.н.,но във всички случаи отношението не е било нормално(далеч съм да кажа доброжелателно)!като цяло всички са си плюли в пазвата после!
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              От: проблеми в Гърция със затъмнени прозорци?

                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              А,задните ти стъкла имат ли затъмняване...?
                              ...
                              Нямат затъмняване. Само фабричнотo (TLC 90, тривратка, 2002). Много е вероятно, покрай застреляния журналист http://paper.standartnews.com/bg/art...article=333129 , мерките за които се опасяваш, да станат драконовски.
                              LZ1AIV

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X