Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепта за миниум?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рецепта за миниум?

    Първоначално публикуван от don_pepe Преглед на мнение
    • Знам, че са дядови рецепти, но не намерих нито един готов продукт, който да върши дългосрочно работа. Чел съм сума ти материали. В по-предно мнение бяха споменали, че на миниумът му трябва време, за да остане реактивен и да реагира с метала, та оттам и препоръката за безир. Чел съм и за корабен лак, но ставал много твърд, много бързо и почвал да се отчупва на парчета. Ако се сещате за друга основа споделете, ще я купувам в послендния момент, още съм само с миниума.
    • Идеалният вариант е да махна цялото окачване, песъкоструй и боя - няма как да стане. А и не е толкова зле колата. Навсякъде ми хвалят Протекта, но не вярвам да са я изпитали на своя глава и отказвам да пробвам след прочетеното. Може също да омасля на по-недостъпните места и ще трябва да пазя гумените части доста.
    • Още нещо - единият праг, там където се събират ламарините за крика е ударен и има 10см откъртени само от външната ламарина (нали са 2) и влагата има достъп нагоре. С какво мога да замажа дупката- кит, фибростъкло (влага?) или имам едно лепило за метал (течен метал) и да го набия като пластилин и отгоре миниум и на него? Ако го закрепя сега, ще ми служи поне 2 години преди да трябва рязане, ако не и повече.
    Най- добре ще замажеш откъртеното с телоподаващо и парче ламарина.Идейте за фебръстъкло,влакнест кит,пацали и вестници са удачни само при предпродажбен сервиз
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • От: Рецепта за миниум?

      Тая Протекта...бягай далече....Сигурно става да скрие някоя повърхностна ръждичка. Сериозни ръжди си се развиват отдолу безгрижно....и така до падането на боята. Което в моя случай беше след точно една зима. При това не на кола. На кола предполагам още по-бързо ще падне.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Рецепта за миниум?

        Аз съм виждал някакъв алкиден грунд на Селт 3 в 1. Ако си боядисвал с такъв, върху него може да мажеш само и единствено с алкидна боя.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Рецепта за миниум?

          Не съм сигурен дали е на Селт, етикета отдавна го няма. А друга идея - не може ли миниума направо да се добави в някой грунд? и така да се получи 2 в 1. Доколкото знам някои корабни грундове съдържат и миниум. Мога да пробвам направо с грунда на Селт.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • От: Рецепта за миниум?

            А дали някой не знае да се продава някъде миниум. Или да има повече и да е готов да се раздели с някой килограм срещу заплащане?

            Коментар


            • От: Рецепта за миниум?

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              А дали някой не знае да се продава някъде миниум. Или да има повече и да е готов да се раздели с някой килограм срещу заплащане?
              Точно от Пловдив купувах последно. Миналата година. Проблемът е, че най-малката разфасовка беше 50 кг. Точно фирма и координати сега не мога да цитирам, но ако имаш интерес ще ги намеря.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Рецепта за миниум?

                В ОЛХ има няколко обяви в момента за продажби на миниум, има разфасовки по 1кг. има и насипен в някакви баки от едно време.

                Коментар


                • От: Рецепта за миниум?

                  Виждал съм по железарии, но сравнително отдавна. Предполагам, че с всяка година ще се намира все по-трудно заради спецификата на работата с него-трябват маски и т.н...отровно е. Десетина лева беше килограма. Из нета сигурно се продава. Не знам защо се занимавате с това нещо. За 20-тина века химията е напреднала доста. А рецептата на безир с миниум беше някъде от древни времена-древни гърци или китайци...Понеже оригиналната рецепта е с естествен ленен безир, не съм сигурен дали ще се върже сметката. Съвременните грундове може да се окажат по-евтини, пък и по-добро решение като цяло.
                  "Бронз" (всъщност алуминий) на прах има останал по мгазините за художествени материали, но цената и там отдавна не оравдава влагането в друго, освен в произведения на изкуството
                  Последно редактирано от santaclash; 23-10-17, 22:03.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Рецепта за миниум?

                    Законът против ръждата - тава е миниумът. Няма друг
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • От: Рецепта за миниум?

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      А дали някой не знае да се продава някъде миниум. ...
                      Примерно в Ташев. Имаше и още една фирма, намираща се близо до споменатия, ама й забравих името. Май се споменаваше някъде из темата. При тях миниумъм беше по-скъп - 20 и няколко лева килото.

                      П.П. Теоком е въпросната фирма. Намира се в София на "Климент Охридски" 69.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-10-17, 07:21.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Рецепта за миниум?

                        Благодаря на отзовалите се. Вече намерих. На 8лв/кг.

                        Коментар


                        • От: Рецепта за миниум?

                          Да споделя - намазах отдолу с безир и миниум. Преди това с телената четка. Чак красиво оранжевее задното окачване, взе да ми харесва Тоя безир прекалено течлив и се стича, но хвана - добре че съвременният съхне бързо, иначе щеше да падне целия. Телената четка не прави достатъчно грапава повърхност, трябваше и с шкурка да набраздя сякаш. На по-гладките места минах още веднъж на следващия ден, по-нататък може пак, горе долу добре стана. Мисля като се оправи времето да мина всичко с алкидна черна боя, както споделиха в предни мнения.
                          Дупката в прага като поразкъртих зейна доста повече и ще плачи за нов праг. Имам и пластмасови фабрично декоративни и от тях нямам достъп, сигурно е доста по-зле под тях. Сложих колкото можах това метално лепило като пластилин, колкото да изкара зимата - прах в очите малко, но по-добре от нищо.
                          Окачването излезе по-добре от колкото мислех, че е, а ламарините обратно.

                          Коментар


                          • От: Рецепта за миниум?

                            Здравейте! Наскоро разглобих два големи коша за царевица, изградени от Г образни 7-8-9см ширина и с по над 5мм дебелина винкели, правени от баща ми през 70-80г на миналия век. Част от винкелите никога не са били третирани с нещо и освен че са ръждиви, повърхността им изглежда сякаш са преживели сипаница или шарка. Друга част са били боядисвани с миниум и металът изглежда в много добро състояние, с изключение на тези които са били долната основна рамка и където е бил подът и по тях е избило ръжда. Идеята ми е да използвам тези винкели за направата на профилни колони и греда и да изградя голям портал с покрив. Преди това искам да почистя от ръждата и да боядисам винкелите с миниум и след това със заварки да направя профилите. Питам се, може ли да се заварява метали третирани с миниум? Виждам по нета че миниум продава единствено само Ташев- Галвинг, от който смятам да си купя. Само дето не знам какво количество миниум да поръчам за да боядисам винкелите. Приемам идей и съвети, ако някой желае да помогне. Благодаря за вниманието.

                            Коментар


                            • От: Рецепта за миниум?

                              Темата е малко старичка но.... В ОЛХ си има миниум. Купих си две килца, купих си ленен (уж) безир и реших да вапцам. Покрива си идеално маже се хубаво... Но на другия ден когато вече е перфектно сух парапета, пипам с пръст и миниума ми остава по пръста като прах. С парцал се бърше, но не до желязо. Все пак е направил покритие. Дали е нормално така?
                              Z06 = Seven liters of pure troublemaker!

                              Коментар


                              • От: Рецепта за миниум?

                                Да.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X