Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепта за миниум?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Рецепта за миниум?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Оловният миниум работи против ръжда само когато е в пряк контакт с желязото.
    Благодаря за бързия отговор. Сега въпросът е какво да прявя, да не използвам вюрт, а само миниум или вюрт и след това някакъв грунд. Бихте ли ми дали отговора.

    Коментар


    • #92
      От: Рецепта за миниум?

      Първоначално публикуван от jorostoev Преглед на мнение
      ... примерно на вюрт и за знаещите след като изсъхне преобразователя трябва ли обработеното място да се измие със вода.
      Примерно с Вюрт не трябва да се мие, но освен това не трябва да се маже при пряка слънчева светлина.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #93
        От: Рецепта за миниум?

        А течните цинкови покрития съпоставими ли са с работата която върши миниумът?

        Коментар


        • #94
          От: Рецепта за миниум?

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          А течните цинкови покрития съпоставими ли са с работата която върши миниумът?
          Двете неща работят на различен принцип и са подходящи в различни условия.

          Коментар


          • #95
            От: Рецепта за миниум?

            Аз знам друго. Едно време - само минимум и ръжда нема! Сега какво ли не измислиха, а ръждата става все повече.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #96
              От: Рецепта за миниум?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Двете неща работят на различен принцип и са подходящи в различни условия.
              Моля те, би ли пояснил кое за какво е подходящо.

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Аз знам друго. Едно време - само минимум и ръжда нема! Сега какво ли не измислиха, а ръждата става все повече.

              На времето, когато се караха Ладите и трябваше да са вечни, стигнахме до смяна на калниците и престилките на семейната ни Ладичка.
              Положих големи усилия. Като купихме калниците, свалих с телена четака, и без това започналата да се лющи черна предпазна боя, и след това намазах отвътре с миниум разтворен в безир. После запечатах с асфалтово Боди.
              Уви, не станаха вечни. След няколко години започна нова вълна на ръжда, и колата отпътува.
              Последно редактирано от ctef; 08-04-17, 17:00.

              Коментар


              • #97
                От: Рецепта за миниум?

                Здравейте на всички. Регистрирах се във форума заради тази тема. Нека най-опитните отговорят.

                От 2 години карам един швейцарски сивик. Колата е с перфектни ламарини, но окачването е малко ръждиво като петниста жаба, по заварките е по-сериозно, но засега няма пробиви. Има също повърхностно на праговете по ръба, по който се подпира крика. Ореантирал съм се към оловния миниум и вече даже намерих едно кило. Искам да дам още няколко години на колата, защото съм вложил много в нея и механиката й е изрядна. Поне да изтъркам новите гуми още 2-3 години.

                Смятам да изтъркам повърхностната ръжда, ще се постарая много, но в никакъв случай няма да успея до блясък. След това да намажа с безир+миниум или корабен лак + миниум. Евентуално като изсъхне после черна боя отгоре да не свети оранжево.

                Няколко въпроса:

                1. Да слагам ли ръждопреобразувател на по-сериозните места преди миниума? Химически съвместими ли са? Имам горчив опит от търкане+ръждопр.+боя, където накрая резултата е по-лош, отколкото ако не бях се хващал.
                2. Може ли върху миниума да се боядисва и каква да е боята? Трябва ли да се шкури преди това, за да захапе?
                3. За друга кола - подходящ ли е върху ламарини и като изсъхне върху него боя? Става въпрос за ръбове и няма как да се чисти до блясък.

                Всякакви съвети на хора с опит с миниума ще са от полза. Благодаря

                Коментар


                • #98
                  От: Рецепта за миниум?

                  Върху миниум дали може да се боядисва зависи от носителя който ще използваш - безир или каквото там. Трябва да е напълно втвърден за да не се излющи после от боята отгоре, което за безир си е доста време.

                  Ръждопреобразувател може, но по-важно е да го измиеш после добре и да няма остатъци от него.

                  Там където не си изчистил до метал миниумът няма да работи.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Рецепта за миниум?

                    Ако ползваш преобразувател на Вюрт няма да има нужда от миене. Нашия майстор продава някакви алтернативи на Вюрт. Виж те как се употребяват.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Рецепта за миниум?

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Ако ползваш преобразувател на Вюрт няма да има нужда от миене. Нашия майстор продава някакви алтернативи на Вюрт. Виж те как се употребяват.
                      Имам един на Нигрин - по-скъп, около 15лв шишенцето.
                      Много е тъмен и метала става лилаво-черен.
                      Пише, че прави някакво електропреобразуване, но няма инструкции нито на шишенцето, нито в нета.

                      Коментар


                      • От: Рецепта за миниум?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Върху миниум дали може да се боядисва зависи от носителя който ще използваш - безир или каквото там. Трябва да е напълно втвърден за да не се излющи после от боята отгоре, което за безир си е доста време.

                        Ръждопреобразувател може, но по-важно е да го измиеш после добре и да няма остатъци от него.

                        Там където не си изчистил до метал миниумът няма да работи.
                        Забавих се доста, но тази събота ще свърша работата. Ще ползвам безир, значи какъв тип боя мога да пръскам като изсъхне безира?

                        Освен това ако има леко остатъчна повърхностна ръжда няма ли да е по-добро захващането на миниума, нали не обичал гладък метал?

                        И последно - има ли вероятност миниума с безира да се отлюпи след време - притесняват ме места, които аз ще оголя по време на шкуренето около ръждите, за да ги боядисам. Нали не е като боди, да пада на люспи

                        Коментар


                        • От: Рецепта за миниум?

                          Ако мислиш да ползваш ръждопреобразовател, вземи предвид, че този на Вюрт не се мие след нанасянето, което за мен си е един огромен плюс.Щом ползваш безир, както е в дядовите рецепти за миниум, ще почакаш доста за изсъхването, но със сигурност няма да се лющи. Върху миниум с безир може да ползваш САМО АЛКИДНА БОЯ.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Рецепта за миниум?

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Ако мислиш да ползваш ръждопреобразовател, вземи предвид, че този на Вюрт не се мие след нанасянето, което за мен си е един огромен плюс.Щом ползваш безир, както е в дядовите рецепти за миниум, ще почакаш доста за изсъхването, но със сигурност няма да се лющи. Върху миниум с безир може да ползваш САМО АЛКИДНА БОЯ.
                            • Знам, че са дядови рецепти, но не намерих нито един готов продукт, който да върши дългосрочно работа. Чел съм сума ти материали. В по-предно мнение бяха споменали, че на миниумът му трябва време, за да остане реактивен и да реагира с метала, та оттам и препоръката за безир. Чел съм и за корабен лак, но ставал много твърд, много бързо и почвал да се отчупва на парчета. Ако се сещате за друга основа споделете, ще я купувам в послендния момент, още съм само с миниума.
                            • Идеалният вариант е да махна цялото окачване, песъкоструй и боя - няма как да стане. А и не е толкова зле колата. Навсякъде ми хвалят Протекта, но не вярвам да са я изпитали на своя глава и отказвам да пробвам след прочетеното. Може също да омасля на по-недостъпните места и ще трябва да пазя гумените части доста.
                            • Още нещо - единият праг, там където се събират ламарините за крика е ударен и има 10см откъртени само от външната ламарина (нали са 2) и влагата има достъп нагоре. С какво мога да замажа дупката- кит, фибростъкло (влага?) или имам едно лепило за метал (течен метал) и да го набия като пластилин и отгоре миниум и на него? Ако го закрепя сега, ще ми служи поне 2 години преди да трябва рязане, ако не и повече.

                            Коментар


                            • От: Рецепта за миниум?

                              Ами, щракни една снимка на откъртеното. Все пак може да се окаже, че най-доброто решение е заварката.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Рецепта за миниум?

                                Аз преди 2-3 години набарах в магазина в наше село някакъв алкиден безир. Съхне за 2-3 часа през лятото в жегата. Но какво може да се боядисва върху него не знам. Върху безира с миниума минах една или две ръце сивия грунд на СЕЛТ. Въхру него предполагам би трябвало да хване всякаква боя.
                                -Чем занимаетесь по жизни?
                                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X