Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепта за миниум?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Рецепта за миниум?

    Първоначално публикуван от solart Преглед на мнение
    Точно такова нещо ми трябва, да защити желязото без да се боядисва. Искам да обработя някои железни елементи, които ще са на открито и често ще се пипат с ръка. Първоначално мислех за някакъв лак, но с времето ще започне да се лющи. По описания от теб начин запазва ли се естествения цвят на желязото след като се забърше?
    Поздрави!
    Ако смяташ това постоянно да се пипа, не си уцелил химията, ама хич. Миниума е токсичен. И НЕ защитава желязото без да се боядисва. Не го ли боядисаш, ще ръждяса, рано или късно. За твойте цели са измислили неръждавейката.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Рецепта за миниум?

      Неръждавейката е корава, трудно се огъва и седи малко лъскаво. Търся ефекта на цвета на пироните когато ги купуваш в магазина. За това, че е токсичен знам, но нали при метода на davc се забърсва от метала след като си свърши работата.

      Коментар


      • #78
        От: Рецепта за миниум?

        Мен пък ми е интересно как обработват тенекиите за сирене -онова жълтото , някакъв лак ли е това.

        Коментар


        • #79
          От: Рецепта за миниум?

          Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
          Мен пък ми е интересно как обработват тенекиите за сирене -онова жълтото , някакъв лак ли е това.
          калайдисани са. Жълтото мисля че е на калая пасивацията.

          Коментар


          • #80
            От: Рецепта за миниум?

            Ясене, личи си че не си запоявал такова.

            Хем са калайдисани, хем отгоре има лак. И лака между другото е дяволски устойчив.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Рецепта за миниум?

              Първоначално публикуван от solart Преглед на мнение
              Неръждавейката е корава
              Жилава. Има си правила при обработката и. Като здравина масовата е колкото стомана 3. Разликата е че при натиск (коване и всякакво друго "налягане") повърхностно се закалява. Ефекта на пирони или блисък до него можеш да постигнеш с оксидация (ецване), след която пасивация.

              Ето ти пример за различни нюанси:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb_2161.jpg
Прегледи:1
Размер:35.8 КБ
ID:5706189 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:products_102467_848164721esprit40912----------20.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5706190



              Миниума върши работа постоянно, докато е отгоре на желязото. Като го махнеш/забършеш, ефекта му изфирясва. davc предполагам имаше предвид че е пасивирал микроцентровете на ръжда, където е имало такива. После не се ли боядиса, съвсем честно си ръждясва, просто по-бавно. Ако ще се пипа, бързо-бързо ще ръждяса, а остатъците от миниум ще остават по ръцете на пипащите. Пък и той говори за забърсване - тоест където има вдлъбнатинки, остава, тоест продължава да действа, а в общия случай ръждата тръгва точно от такива места. Ама ще остане там докато има за какво да се хване и не го закачаш, тоест или ако не го пипаш и е на завет и суша, или ако го лакираш отгоре.

              Ефекта на пироните от магазина се дължи на повърхностно окисление + разни мазночи, използвани в процеса. Затова и ръждясват с поглед.

              Може би някаква химическа обработка + последващо лакиране например с прозрачен епоксиден лак (има съвсем прозрачни такава) е нещото, което би свършило работа. Или просто лакиране и нищо повече, след щателно обезмасляване. Но щом ще се пипа, рано или късно ще се протрие и пак ще ръждяса.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Рецепта за миниум?

                Още едно приложение на миниума-да си оцветиш смолата за да постигнеш любимия си цвят
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160313_191309.jpg
Прегледи:1
Размер:225.3 КБ
ID:5706399

                Коментар


                • #83
                  От: Рецепта за миниум?

                  От стари хора съм чул, че едно време са киснели новите пирони в горещ(врящ) ленен безир за около час време, за да не ръждясват в дъските ковани по покривите. Не съм го проверявал в действие обаче.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #84
                    От: Рецепта за миниум?

                    Добре де, толкова ли няма багрила и покрития, та сте опрели до оловни съединения? Pb2O3 е доказано вреден, не виждам никакъв смисъл да се използва за каквото и да е битово приложение.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Рецепта за миниум?

                      Като намеря време за опити ще пробвам и ще дам отчет.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Рецепта за миниум?

                        Да повдигна темата.

                        Комбинацията миниум + безир може ли да се пръска с пистолет или не ?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Рецепта за миниум?

                          Първоначално публикуван от milev5 Преглед на мнение
                          Да повдигна темата.

                          Комбинацията миниум + безир може ли да се пръска с пистолет или не ?
                          Може, ама ако си със скафандър. Иначе - дюза 1.8-2.0, по-здрав компресор и си ти. Само не знам дали ще ти хареса разхода.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #88
                            От: Рецепта за миниум?

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Може, ама ако си със скафандър. Иначе - дюза 1.8-2.0, по-здрав компресор и си ти. Само не знам дали ще ти хареса разхода.
                            Eми ще боядисвам ламаринен покрив с ръжда за това питам.А той си е бая големичък, а на ръка ще ми се вземе акъла от четки
                            Относно скафандъра, имам военен противогаз, който покрива цялото лице

                            Коментар


                            • #89
                              От: Рецепта за миниум?

                              Здравейте, може ли да се използва оловен миниум след като ламарината преди това е обработена с преубразовател за ръжда, примерно на вюрт и за знаещите след като изсъхне преобразователя трябва ли обработеното място да се измие със вода.
                              Благодаря предварително.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Рецепта за миниум?

                                Оловният миниум работи против ръжда само когато е в пряк контакт с желязото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X