Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепта за миниум?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Рецепта за миниум?

    Добре, ще го направя по твоя начин. А от втора ръка има ли полза, и защо да се забърсва?
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #62
      От: Рецепта за миниум?

      Втората ръка я минавам за всеки случай, а и защото не работя това професионално, не ме гонят срокове и съответно - мога да си го позволя. Забърсвам, защото "неотработеният" миниум остава по повърхността като прах (като постно боядисано). Когато той е разбъркан с безир, или нещо подобно, напрактика имаме един вид блажна боя, с оцветител миниум - оцветителя се задържа във филма на безира.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #63
        От: Рецепта за миниум?

        Благодаря!
        А, ако завали след като е изсъхнал миниума има ли проблем, или трябва да покривам?

        ПП: Всъщност, за какво да го покривам. Така после евентуално ще си проличи, къде е станало покритието и къде не...
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #64
          От: Рецепта за миниум?

          Днес, след двудневно усърдно флексо и четко-струене, го намазах. Баща ми ме изпреварил и купил ленен безир. Ами така ще е, пък дано стане добре. На безира пише, че съхне за 24 часа. Дано са му достатъчни.
          Втора ръка да му давам ли?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image091.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5271691Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image088.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5271690Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image090.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5271689
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #65
            От: Рецепта за миниум?

            [QUOTE=TigerHunter;1516147]Втора ръка да му давам ли?

            QUOTE]
            Ако не бързаш, изчакай няколко дни. После една лека шкурка и пак го мини.

            Коментар


            • #66
              От: Рецепта за миниум?

              Не бързам. Ще и дам още една ръка.
              Благодаря!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #67
                От: Рецепта за миниум?

                Мина почти месец, откакто намазах шасито с миниум и безир. Няма никакви наченки на ръждясване никъде, въпреки дъждовете.
                Не съм му давал втора ръка, но мисля да дам една ръка обикновен алкиден грунд.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #68
                  От: Рецепта за миниум?

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Мина почти месец, откакто намазах шасито с миниум и безир. Няма никакви наченки на ръждясване никъде, въпреки дъждовете.
                  Не съм му давал втора ръка, но мисля да дам една ръка обикновен алкиден грунд.
                  Ефекта от цялата работа ще разбереш напролет. Лятото не е показател за нищо. Като нахвърлят солените гадости по улиците, тогава е реалния тест.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Рецепта за миниум?

                    Да допълня темата със свежа информация:
                    Купих ленен безир на цена 4.40 за 800 мл. Направи ми впечатление, че е прекалено евтин и прочетох състава му.
                    Оказа се, че само името му е "ленен". Сега го правят от минерален терпентин (няма кой да ти събира смола и да прави от нея
                    боров), а като сикатив се слага ортоксилен. За незапознатите: сикативите са клас вещества, които ускоряват съхненето, без да влияят
                    на качествата на боята (поне на теория). Така че, сега приготвената смес от "ленен" безир и миниум съхне бързо, не една седмица като преди
                    (лично го пробвах, съхне на около 27-28 градуса за около два часа, после спокойно може да се мине втора ръка или направо с боя).
                    Трябва непременно да спомена, че това не променя качествата на покритието, защото в тази смес поначало безирът е само носител.
                    Да не се забравя,че върху така подготвена основа се боядисва само с бои на алкидна основа - например обикновеният автомобилен емайллак.
                    Акрилните и боите на нитроцелулозна основа не са подходящи - няма да направят връзка с основата.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Рецепта за миниум?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Много си е даже хубав материал безирът. Но не пречи да тестваме. Лошото е, че тестовете ше се проточат.

                      За ускоряване на съхненето на безира,предполагам е добре да се сложи и кобалтов сикатив.Слага се в печатарски мастила на база ленен фирнис.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Рецепта за миниум?

                        Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                        За ускоряване на съхненето на безира,предполагам е добре да се сложи и кобалтов сикатив.Слага се в печатарски мастила на база ленен фирнис.
                        И сега, като събуди 4 годишна тема, остава да преведеш на български това, което си написал, както и да кажеш от къде се купува.

                        http://www.izkustvo.net/%D0%B1%D0%B5...8%D0%B2%D0%B8/
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #72
                          От: Рецепта за миниум?

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Да споделя и аз...

                          След известни разсъждения преди години, аз за себеси стигнах до приложението на керосин (иначе казано - газ за горене). Тя се изпарява без остатък, като в същото време това става за около две-три денонощия. След изсъхване, повърхността се забърсва, защото миниумът не бива задържан във филм (както, ако имаме безир) и не е излишно да се нанесе "втора ръка". Така обработената повърхност, представлява основа, съпоставима със гол метал и по нататъшните обработки не изискват никакво съобразяване по други параметри.
                          Давам си сметка, че предложението ми звучи непривично до еретичност, но нищо не пречи да се пробва на неотговорен детайл за убеждение. Аз ползвам миниум по този начин, вече повече от петнайсет години и нямам забележки, освен, че представлява сравнително бавна процедура.
                          Поздрави!
                          Точно такова нещо ми трябва, да защити желязото без да се боядисва. Искам да обработя някои железни елементи, които ще са на открито и често ще се пипат с ръка. Първоначално мислех за някакъв лак, но с времето ще започне да се лющи. По описания от теб начин запазва ли се естествения цвят на желязото след като се забърше?
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Рецепта за миниум?

                            Не съвсем, става като байцвано, не плътно оранжево, а прозира металът. Не прилича на оксидирано, или фосфатирано да кажем.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Рецепта за миниум?

                              Мерси, ще пробвам с по-старателно забърсване, може и с някаква много фина шкура, трябва ми железен цвят.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Рецепта за миниум?

                                С шкурка ще свалиш пасивирания слой.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X