Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Актове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Актове

    Темата ми не е много подходяща, малко е тъпа, но искам да попитам. Един приятел ми каза, че сега като сЪм на 15 години и ми пишат актове, като стана на 18 актовете се махат. Има ли нещо вярно?
    Последно редактирано от viki terzieva; 22-07-10, 13:37. Причина: Глаголът е "сЪм". "Сам" е прилагателно - самотен, един.
    [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  • #2
    От: Актове

    Има срок на давност. Ако добре си спомням е точно 3 години. Но има риск да отпадне този вариант докато ти изтече срока. Не съм сигурен обаче дали са ти редовни актовете, когато нямаш 18 години. Навремето такъв акт се заменяше с "обществено порицание" автоматично. Каквото и да са ти казали, може днес да е така, а след 6 месеца да е съвсем различно, така че не разчитай на такива дългосрочни "инвестиции".
    Honda XR600
    Kawasaki KLX650
    Honda XL600V Transalp
    +359 888 6З5 9З4

    Коментар


    • #3
      От: Актове

      Добре колега благодаря ти.Аз все още нямам актове дано и да нямам но ми беше интересно за това пуснах темата.
      [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

      Коментар


      • #4
        От: Актове

        За държавни вземания давност няма...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Актове

          Благодаря за отговора колега.
          Поздрави
          [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

          Коментар


          • #6
            От: Актове

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            За държавни вземания давност няма...
            За акт съм сигурен, че има давност, за държавни вземания - нямам идея....
            За да не съм голословен:
            http://www.segabg.com/online/article...=31&id=0001601
            Последно редактирано от dmihailov; 19-07-10, 13:06.
            Honda XR600
            Kawasaki KLX650
            Honda XL600V Transalp
            +359 888 6З5 9З4

            Коментар


            • #7
              От: Актове

              Първоначално публикуван от dmihailov Преглед на мнение
              За акт съм сигурен, че има давност, за държавни вземания - нямам идея....
              За да не съм голословен:
              http://www.segabg.com/online/article...=31&id=0001601

              За държавните вземания е 10 год. срока. Останалите срокове са в ЗАНН. Иначе срока от съставянето на акта до съставяне на наказателно постановление е 30 дни. Изобщо е пълно със срокове та ..... четете ЗАНН.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: Актове

                Темата може да се затвори вече.Разбрах това което ме интересуваше.
                Поздрави,
                [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                Коментар


                • #9
                  От: Актове

                  Тъй като въпросът е за глоби, отговорът е, че ако са изтекли повече от 3 години от влизане в сила на наказателното постановление, наказанието не се изпълнява - тоест глобата не се събира принудително.
                  И едно малко уточнение - актовете нямат никакво значение. Те са подготовка за наказателното постановление и с тях глоби не се налагат. Затова срокът си го брой от изтичането на 7 дни от датата, на която е връчено наказателното постановление.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X