Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еднопосочен Клапан за Гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Еднопосочен Клапан за Гориво

    Здравейте Колеги , интересувам се някой който е имал вземане даване с такива клапани , да сподели тяхното устройство , Предполагам ,че са със съчма и пружина , но ме интересува някой ако е разглобявал такъв клапан , в нета попаднах на всякакви със алуминиеви (оцветени) тела но отвътре как са не намерих ....

    Дано мястото на темата да е тук ....

    Поздрави

  • #2
    От: Еднопосочен Клапан за Гориво

    Еми, или пружинка и съчма. или пружинка и гумичка. Продават се масово - оцветени и неоцветени.

    Кажи по-добре какви си ги намислил?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Еднопосочен Клапан за Гориво

      Вьрти и не пали нормално сутрин ли?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Еднопосочен Клапан за Гориво

        Хобито ми е да реставрирам стари мотоциклети , та предполагам знаете за двигателя на БМВ Р71 или на М72 (руското копие) разлеката между двата е в качеството на изработка , и едно търкалчящо лагерче на разпределителния вал , .... Та всичко добре но маслената система е от 1938 годинка и си е неефективна , та маслена помпа от Лада ми върши идеална работа на мястото на Оригиналната .... маслената магистарала се допълва а не се унищожава , понеже ще има тръбички които да пръскат тук там (където е необходимо и където БМВ от 60 те са решили този проблем ) , та искам маслото да се впръска при определени обороти на двигателя , тоест не постоянно , та поради факта ,че неискам да си преправям двигателя а мястото във него е ограничено ще се наложи да си изработя два еднопосочни клапана и един с регулиране на налягането (който ще се нагласи веднъж и дотам с него)
        Не малко четох и във форумът за подобни клапани но за тяхното устройство нищо , искам нещо което да държи до към 120 С , съчмата и пружинката я знам , принципно максимално упростено и предполагам надеждно решение , и 200 градуса няма да са проблем за тази конструкция
        Интересувам се основно за контактната повърхност където контактува съчмата , от какъв материал е най-добре да е , Алуминий , Някакъв тип Бронз (фосфорен или обикновен) , или стомана , или някакви неметални материали ...
        Необходима ми е информация относно това , колеги с опит с клапани хидравлики и тем подобни , защото с подобни клапани и устройства не съм се занимавал ....

        Предполагам ,че и горивните клапани са със съчма , но дали е така или се използва нещо друго , все пак маслото е с една плътност а горивата с друга ...

        Коментар


        • #5
          От: Еднопосочен Клапан за Гориво

          Ох ... А български да научиш преди да решаваш световните проблеми? ...
          Ако трябва без преводач - върви да четеш машинни елементи. Има такива детски учебници, за техникумите. Има и за инженери, ама правописа няма да ти хареса.
          А иначе възвратни клапани - бол. И с гумички, и със силикон, и с прашки даже.

          Коментар


          • #6
            От: Еднопосочен Клапан за Гориво

            На маслената помпа от Лада не и трябват клапани. Този за регулиране на налягането си е вграден. Само ще се наложи да смениш пружинката ако искаш друго налягане.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              От: Еднопосочен Клапан за Гориво

              Стефане този език го знам , и учебниците за които ми говориш съм ги чел , преди незнам си колко годинки , стоят си там и ме чакат , проблема е ,че не са ми подръка и за това съм пуснал темата , и поясни за Световните Проблеми , че някой може да не те разбере ...

              Колега drukman , никъде не съм казал ,че ми трябва за помпата , да на Ладовата си има , но излищното от налягане масло ще се използва на друго място ,а предполагам на Ладовата помпа знаеш ,че няма как да стане ,

              Коментар


              • #8
                От: Еднопосочен Клапан за Гориво

                Първоначално публикуван от vityz Преглед на мнение
                .......Колега drukman , никъде не съм казал ,че ми трябва за помпата ,....
                Тогава:
                1. Тези клапанчета на магазините са със съчма и пружинка и уплатняват на алуминия.
                2. Има индустриални с добавен о-ринг.
                3 Има нискодебитни с метална пластина на шлайфана плоча.
                4. Има с гумена шапка хваната по средата.
                Големината на съчмата (плочката,шапката) е функция на дебита
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  От: Еднопосочен Клапан за Гориво

                  Ето това е нещо конкретно , ще ми е от полза ,

                  Идеи как да се напасне съчмата към новото легло ,

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Еднопосочен Клапан за Гориво

                    Първоначално публикуван от vityz Преглед на мнение
                    Идеи как да се напасне съчмата към новото легло , ....
                    Чук.

                    Фабрично леглото е на конус и съчмата лежи на две допирателни на диаметър към 2/3 от тоя на съчмата.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Еднопосочен Клапан за Гориво

                      Като си ги чел що не пишеш по техния правопис и орфография, ами на бейзък бългериън за пияни негри?
                      Чук, да бе ... Ами опашка от нова бургия в дупката за калибриране на отвора после? С малкото чукче, на обратно. И после пак съчмата, пак бургията, и все по-леко с чукчето.
                      Тука няма ли модератор по технологичната култура бе? Скандал!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Еднопосочен Клапан за Гориво

                        Можеш да ползваш клапани от турбо двигател има ги навити наблока под цилиндрите,те пръскат масло отдолу на буталата да се охлаждат по добре
                        http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=37&t=45321

                        Коментар


                        • #13
                          От: Еднопосочен Клапан за Гориво

                          Първоначално публикуван от vityz Преглед на мнение
                          Хобито ми е да реставрирам стари мотоциклети , та предполагам знаете за двигателя на БМВ Р71 или на М72 (руското копие) разлеката между двата е в качеството на изработка , и едно търкалчящо лагерче на разпределителния вал , .... Та всичко добре но маслената система е от 1938 годинка и си е неефективна , та маслена помпа от Лада ми върши идеална работа на мястото на Оригиналната .... маслената магистарала се допълва а не се унищожава , понеже ще има тръбички които да пръскат тук там (където е необходимо и където БМВ от 60 те са решили този проблем ) , та искам маслото да се впръска при определени обороти на двигателя , тоест не постоянно , та поради факта ,че неискам да си преправям двигателя а мястото във него е ограничено ще се наложи да си изработя два еднопосочни клапана и един с регулиране на налягането (който ще се нагласи веднъж и дотам с него)
                          Не малко четох и във форумът за подобни клапани но за тяхното устройство нищо , искам нещо което да държи до към 120 С , съчмата и пружинката я знам , принципно максимално упростено и предполагам надеждно решение , и 200 градуса няма да са проблем за тази конструкция
                          Интересувам се основно за контактната повърхност където контактува съчмата , от какъв материал е най-добре да е , Алуминий , Някакъв тип Бронз (фосфорен или обикновен) , или стомана , или някакви неметални материали ...
                          Необходима ми е информация относно това , колеги с опит с клапани хидравлики и тем подобни , защото с подобни клапани и устройства не съм се занимавал ....

                          Предполагам ,че и горивните клапани са със съчма , но дали е така или се използва нещо друго , все пак маслото е с една плътност а горивата с друга ...
                          А защо ти е клапан? Защо просто не завършиш пръскащите тръбички с горивни жигльори, да речем 0.7? Така ще пръска винаги с контролиран дебит, което ще позволява и в останалата част от системата да се поддържа достатъчно налягане. Печелиш простота, надеждност, лесна изработка, постоянно добро мазане във всеки режим.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Еднопосочен Клапан за Гориво

                            Клапанчето ще се сложи веднага след маслената помпа , за жигльорите си прав , имам няколко с различни отвори (от Газови котлони - 0.55 до 0.85 ) ,когато имам възможност да тествам системата ще избера и подходящият жигльор ,
                            Предоставените линкове от колегите по-горе ще ми бъдат от полза ...

                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Еднопосочен Клапан за Гориво

                              Струва ми се, че клапанчетата, които ти трябват, ги има в по-новите двигатели на леките коли. Като си тръгнал с части от Лада, прегледай на двигателя ВАЗ2112 пръскалките под буталата - те се задействат при налягане 1.5 бар и по принцип са предназначени да охлаждат буталата отдолу.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X