Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям проблем с AVM-a

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голям проблем с AVM-a

    Здравейте колеги
    Днес за пореден 5-ти път забелязвам разхлабените лепени болтове на хъбовете ми.След като разглобих единият се вижда че лепилото на болтовете и гарнитурката са се опекли много сега сложих ново лепило а на мястото на гарнитурата силикон на V.R като започнах разглобяването на другият хъб счупих 4 бр лимбоси Т15 с които се развиват конусните болчета на капачката и на последният опит парчето от лимбоса остана в болта и няма махане нито разпробиване.Може ли някой да даде някакъв съвет какво лепило да сложа на тези болтове.Лепилото което слагам е SUN-FIX 28 N/mm
    Благодаря предварително
    NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
    Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

  • #2
    От: Голям проблем с AVM-a

    Вероятно червен Permatex би свършил работа. И яко затягане. Мойте ги бях лепил със син Permatex - след година имаше 3 видимо разхлабени болта. Махнал съм гарнитурите и съм сложил силикон на Victor Reinz - тоя неутралния (не мирише на оцет), с графитен цвят. Болтовете бяха поразхлабени, но хъба не помръдваше. Явно разхлабването е единствено и само от вибрациите.

    За конусните на капачката - явно не ползваш правилните битчета, или много затягаш болтовете. Аз вече 3-ти път си ги отвивам с един и същи бит, в моя случай от гедоре на ТопМастер. Ама ги стягам като сложа битчето на отвертката. Колкото - толкова.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Голям проблем с AVM-a

      Странно....на Патрола съм с АВМ-ми откакто съм го купил/а явно и доста преди това е каран с тях/
      Отварял съм по един път и двете колелета за смяна на семерингите на полуоската,но въпреки че НЕ е използвано никакво лепило/нито пък аз съм използвал/,нямам подобен проблем с разхлабване на болтовете.....
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Голям проблем с AVM-a

        Аз също никога не съм имал разхлабване на хъбове. На болтовете освен федершайби няма никаква друга осигуровка. Вероятно има някакво недобро пасване на хъбовете към главината, за да се получи това. Диаметърът на болтовете сигурно е значително по-малък от диаметъра на отвора и това позволява движение. При УАЗа се разхлабваха болтовете на полуваловете, ама там си е по подразбиране.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Голям проблем с AVM-a

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Аз също никога не съм имал разхлабване на хъбове. На болтовете освен федершайби няма никаква друга осигуровка. Вероятно има някакво недобро пасване на хъбовете към главината, за да се получи това. Диаметърът на болтовете сигурно е значително по-малък от диаметъра на отвора и това позволява движение. При УАЗа се разхлабваха болтовете на полуваловете, ама там си е по подразбиране.
          Не, ляга идеално. А моя е и лепнат със силикон, вместо гарнитура. Самия хъб не помръдваше, а имах 3 разхлабени болта. Оригиналните автоматични хъбове не бяха пипани откак мойта джипка е излязла от завода. Не знам от какво е. Нямам обяснение. Може би нещо нефелни болтове....
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Голям проблем с AVM-a

            Имах предвид не повърхностите а това, че болтът трябва да влиза относително плътно в отвора, за да ограничи възможното движение на хъба спрямо главината.
            т.е. - да работи и на срязване и на триене.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Голям проблем с AVM-a

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Имах предвид не повърхностите а това, че болтът трябва да влиза относително плътно в отвора, за да ограничи възможното движение на хъба спрямо главината.
              т.е. - да работи и на срязване и на триене.
              И аз подозирам че нещо болтовете са нефелни, но пак ти казвам - хъба не се движеше спрямо главината, последно като ги стягах. Отделно не бяха разхлабени всичките. Причината за разхлабването е някаква друга. Ще видим как ще се представят новите хъбове в това отношение. Те пък имат разни други странности по устройството.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Голям проблем с AVM-a

                Прави ми впечатление че и в двата случая става въпрос за Терано...Да няма някаква особеност главината....????
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Голям проблем с AVM-a

                  Не, АВМ са кретени. Не са им хубави хъбовете и туй то. Оригиналните за патрул например (160/260) са ем по-здрави, ем по-хубаво направени, ем са и по-малки като размер.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Голям проблем с AVM-a

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Прави ми впечатление че и в двата случая става въпрос за Терано...Да няма някаква особеност главината....????
                    Не. Нямат никакви особености. Ако не бях взел нови хъбове, щях да пробвам да сменя болтовете.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Голям проблем с AVM-a

                      Sparky,
                      това с новите хъбове пък защо?
                      Какво стана с окачването?
                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Голям проблем с AVM-a

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        Sparky,
                        това с новите хъбове пък защо?
                        Какво стана с окачването?
                        Поздрави
                        Щото AVM-а ме дразнят. Дрънкат като карам по павета и не са добре упътнени. Трябва 2-3 пъти в годината да им се прави профилактика. Иначе като здравина - нямам забележки.

                        Купил съм други, китайски. Болтовете им са дълги, минаващи през целия корпус. Ще видим що за стока са.

                        Носачите са готови, боядисани. Всички части за смяна - налични. Тия дни ще се монтират. По всичко личи обаче че колегата kusemak ще си монтира носачите преди мен, по спешност, понеже е скъсал единия негов от оригиналните.
                        Последно редактирано от sparkybg; 21-07-10, 09:39.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Голям проблем с AVM-a

                          Странното е, че доста хора се оплакват от този проблем с AVM, независимо на каква марка са сложени.Аз съм с шпилки и не се саморазвиват гайките.Явно проблема наистина е в болтовете.
                          Успех с окачването и да се похвалиш, чакам с интерес, че ми се ще и моят автобус да порасне малко....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Голям проблем с AVM-a

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            Странното е, че доста хора се оплакват от този проблем с AVM, независимо на каква марка са сложени.Аз съм с шпилки и не се саморазвиват гайките.Явно проблема наистина е в болтовете.
                            Успех с окачването и да се похвалиш, чакам с интерес, че ми се ще и моят автобус да порасне малко....
                            То от самите носачи няма да порастне повече. Те просто ми осигуряват малко повече ход надолу, след порастването, като заедно с това решават проблемите при ползване на подложки, а именно - възстановяване на геометрията на предницата, понеже подложките де-факто удължават носачите с няколко милиметра.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X