Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Ростов на Дон с кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Ростов на Дон с кола

    Здравейте колеги, предстои ми пътуване до Ростов на Дон с кола ...
    Според сайта на Мишелин, най- краткия вариант е през Румъния, Молдова и Украйна.
    Като гледам картата обаче би трябвало да има вариант да се минава и само през Украйна, без да се влиза в Молдова...
    Ако някой има идея как са пътищата в тази част, където граничат Руминя с Украйна и дали може да се мине от там с нормална кола - много ще съм благодарен!

  • #2
    От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

    Варианта да избегнеш Молдова е през Вадул-Сирет - Черновци, т.е. през северната граница на Румъния! Но това удължава пътя!
    Другия вариант който много хора използват е през Галац-Рени! Там има 800 м. през Молдова, но са си две граници! Плащането е малко - 5-6 долара ако не се лъжа! После Одеса и нататък! До Одеса също има варианти - през Измаил или Болград. В този район пътищата не са много добри но се минава. И внимавай къде сипмаш гориво - избягвай ако можеш малките бензиностонции!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

      Има и вариант със ферибота Варна - Иличовск.

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Има и вариант със ферибота Варна - Иличовск.
        Ааа, не! Недей!
        Туй чудо ако въобще ходи още, няма разписание, може да чакаш 1-2 дни и струва незнам колко си!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Ааа, не! Недей!
          Туй чудо ако въобще ходи още, няма разписание, може да чакаш 1-2 дни и струва незнам колко си!
          Работи. Един път седмично. Нишо не пречи да се попита: 052 683 242,238
          Е-маил: ferry@navbul.com

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

            Мнооооооооооого благодаря за съветите! Ще проверя и двата варианта ,макар че за този ферибот рових доста.... и почти нищо не намерих...
            А пътя през Измаил.., ми се струва най-кратък..., даже си мислех като ден първи да стигна до Добрич, Балчик или Каварна, все места където да мога да преспя и на следващия ден рано сутрин със свежи сили да се опитам да прекося Румъния и Украйна за един ден.За горивото благодаря за препоръката, ще опитам да заредя в България, а колата ми е дизел 2 литров мотор със среден разход около 7 на 100, при кротко каране с един резервоар минавам около 800 км. Надявам се да стигна до Одесса, а пък там би трябвало да има къде да се зареди прилично гориво.
            За ферибота също ще проверя защото съкращава пътуването с кола..., но след като разбера цената и времето за пътуване ще видя.
            Да се върнем на Измаил, там има граничен пункт нали?? минавали ли сте там и ако има лични впечетления ще съм благодарен..)

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

              колеги,ако някой разчита на този ферибот.... - новините са лоши...
              със днешна дата 19.07.2010 информацията е че маршрута на ферибота е първо през Грузия и чак след това до Иличовск, което отнема около седмица. По реалистичен е вариант да с епозва за връщане от Одеса към варна... но всеки си преценяава. На мен е няма да ми е удбен вариант..
              Малко инфо за цените 85 $ за кола, и по 75 $ за всеки пасажер, в цената е включена нощувка и храна.., и пътуването трае около 20 часа
              Имайки предвид че от Одеса до Варна са 700 км, то май е доста по рентабилно да се изминат с кола....
              Благодаря още веднъж за насоките, но в моят случай няма да е рационално.

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

                Първоначално публикуван от karate161 Преглед на мнение
                Да се върнем на Измаил, там има граничен пункт нали?? минавали ли сте там и ако има лични впечетления ще съм благодарен..)
                Граничния пункт е в Галац-Рени! До Измаил има още около 100 км.! Може да се мине през езорото Кагул - там има път, понякога през насипи, не е много добър но е красиво! Другия вариант е през Болград, там е повече Молдова - около 50 км.! Пътя също не е хубав! При първия вариант е само около километър през Молдова! След това от Измаил до Одеса също има два варианта - през Затоки или Маяки. При втория е по-късо разстоянието, но се влиза още един път в Молдова! Наистина влизането е символично - на влизане ти дават талонче с броя на пътниците, на излизане го оставяш! Няма проверки на паспорти и метница!
                За ферибота съм сигурен, че няма да ти хареса нито цената, нито времето за пътуване!
                При подобно пътуване аз нощувам обикновенно в Измаил, ако имаш интерес ще ти опиша хотелите там! Не е лошо, пък и в Украйна кухнята им е хубава!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

                  За ферито - в нета ги няма.
                  Оня ден бяха пуснали обява във вестника.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

                    Поне доскоро Румънските горива си бяха на ниво, проблема е с малките "заправки" в Молдова и Украйна. Там е... непредсказуемо. Казвам го от личен горчив (ама много горчив) опит.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

                      Само да видим дали съм разбрал правилно - граничен пункт има само на Галац –Рени, а на Измаил няма такъв...???
                      Идеята ми беше вместо през Букурещ ,да използвам максимално да пътувам в България и да изляза през Дуранкулак и от там към Измаил...?
                      Но ако граничен пункт има само на Рени..
                      Ще съм благодарен за малко насоки ,как се стига от Рени ( или Измаил ако влизам от там) до Одеса, колко километра са и как са пътищата?
                      Дали е реалистично да мина през Румъния и Украйна за един ден, без да се спира там?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

                        До Scorpion_BG, много благодаря за насоките, ако е удобно да разменим телефони и да се срещнем за да питам , и може би да ми кажете дреболии ,които пропускаме тук..
                        Тъй като съм нов във този форум, все още не съм съвсем наясно какви права имам и какви нямама...))) ,но май засега повече нямам ,от колкото имам..
                        Принципно идеята е добра, да се отсяват хората във форума, но в случай в който на някого му трябва информация по спешно... си е неудобство, но все пак е повече от нищо,,)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

                          Първоначално публикуван от karate161 Преглед на мнение
                          До Scorpion_BG, много благодаря за насоките, ако е удобно да разменим телефони и да се срещнем за да питам , и може би да ми кажете дреболии ,които пропускаме тук..
                          Ако си в София обади се - 0887918365 - Анатолий!
                          В Измаил няма минаване макар, че границата е близо, само през Рени!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

                            Колегите от Украйна съветват да се зарежда дизел на следнити вериги бензиностанции:
                            WOG,ОККО,ТНК,Formula,КЛО,ВР,Шелл
                            Подробности тук:
                            http://forum.autoua.net/showflat.php...=0&page=1&vc=1
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване до Ростов на Дон с кола

                              Да споделя и аз маршрута, който ние си бяхме избрали. От Силистра (да не забравите винетка за Румъния от границата, ферибот), Калараш, Галац (граничният пункт се казва Джурджулещи) са 180км. Следва Молдовската граница, около 1 км преход в Молдова и граничен пункт Рени. От Рени до Одеса са още 315 км. Там на главният път има участък, който преминава през Молдова отново, но няма паспортна проверка, а само отчитат времето за което си го минал. Ние пътувахме с лека кола дизелова. Зареждахме само на Шел или Лукойл и не сме имали никакви проблеми. Напротив нафтата им беше по-хубава. Освен това и доста по-евтина. Пътищата са доста лоши особено в началото. После има една лека идея за пооправяне. Иначе не са много натоварени поне до наближаването на Одеса. Там е ясно, че е доста автопоток. Успех!
                              Женя Вълчанова 0888272565

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X