Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете Патрoла ми загрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помогнете Патрoла ми загрява

    Гоблин пак ще се пробвам и ако много става ОФФа ги трий пьк аз черпя.

    Бенци,кьде сьм и какво карам няма никакво значение ако не си осьзнал.Това,че живея на ширината малко под Египедските пирамиди и ти показвам снимки на мотори работещи на 46 градуса жега нали ми дава леко право да пиша за виско или не?Я покажи ти в какви жеги караш или???Ако искаш и от Аляска малко снимки имам,но сьвсем няма да го вденеш.
    Джипка нямам,не всеки може да има,но ти показах как на Г класа виското е сьщото като на 300Е,а това поне го имам/х.Нали ти е ясно / или поне би трябвало /че и единия и другия мотор на 60-70-100 километра не са кой знае колко натоварени ако едното да е по-рьбесто от другото,не и толкова натоварен за да ми грее по магистрала.

    Продьлжавам с оффчето,може да си го делнем в тема ЕКСПЕРИМЕНТИ С ВИСКО.Преди година решавам да сменя виското на кола с около 120 000 мили или грубо да речем 200 000 километра.Свалям оригиналния САЧ,купувам един БЕХР и естествено се оказва малко по-тьньк и не му се завива централния болт.На стария нищо му нямаше,но за по-сигурно си викам да е нов,все пак не живея в студена София.Резнах му болта и го сложих,стария го наврях с тапата на горе в багажника за всеку случай.
    Махнах си и корите под мотора,това е пьрвото което пада от кола като ми падне в рьчичките.При палене с новото виско както и сьс старото се усеща ка стои зацепено пьрвите 30 секунти,ОБАЧЕ след около месец започна да зацепва и на по-ниска температура,на светофар от време на време бучи все едно сьм на 100 градуса температура на мотора.Появи се и лек прах по мотора,3 пьти повече от нормалното или на всеки месец ми се налагаше да го почиствам леко.Разход не сьм му засичал,да папка колкото иска.
    Така колата / не джипа,но пьк то една разлика.................ти умре кония /вьрвя в продьлжение на 20 000 мили оли мнооого грубо 33 000 километра.Термостата на осмак мотор / не е четворка,но и температурата не му е двойна /е на 80 радуса,виско включва на 90,пьрва степен на перките на 95,втора на 100 по спомени,за виското сьм сигурен.Та тая кола повече от 80-85 не сьм я видял да двигне температура.Сьс старото виско вьв Вегас на 46 градуса вьншна температура вьрвеше сьс зацепено виско и пьрва степен регулираше температурата.Това градско в жегата за около 3 часа,масло 0/40 на 6000 мили,антифриз Мерцедес на 10 000 мили.Това и беше загряването.
    Преди месец ми направи впечетление,че виското почти постоянно стои зацепило на ниски обороти,карам и си фуча по улиците,мотора се праши повечко,температурата му стои малко над 80..................и кьт се нервирАх..............взех си един дьльг болт за орогиналното виско,махнах го и..................един ден каране БЕЗ ВИСКО.
    Сина в колата,плажа на 4 преки и няма как да загрее достатьчно колата,вьншна температура 20 градуса.Качвам я на магистралата за около 30 километра,средна скорост около 110,макс 140 на моменти или 2500 оборота.Температурата ЕСТЕСТВЕНО стои на 80 и малко както винаги си стои.
    Излизам от магистралката и на пьрвия светофар температурата е леко над 80,чакам 2 минутки и температурата е на 85,трьгвам и след около 400 метра спирам пак за 3 минутки.Температура малко под 90 или готова за виско,но виско няма,в багажника е.Зелено,трьгвам и след около километьр сьс средна скорост 60 температурата е паднала на под 85,леко газ до 80,отпускам и след още километьр е на 80.И така 5 пьти.
    Спирам пред магазинчето /ако на някой му трябва карта да следи маршрута да свирка ще му пусна Гугьла /и ЕСТЕСТВЕНО решавам да си проверя перките.На парно работят,на климатик работят,а да ги видим без виско как са.Е няма и 4 минутки и пьрва степен почна да си играе ролята - 95 включва и сваля до 90 и пак и пак и пак.Това на място,климатика бичи на автомат както винаги.
    Изгасих я,влизам в магазина,да сме се мотали 20 минутки,излизам и право в парка по магистралката,температура 80 и малко.Жената се появи с другия,качихме детенце в колата без виско,качи се жената,казах и да следи температурата / стига си си играл с тия коли вече ................/и право в нас.Много ме сьрбеше специално за Бенци да го изкарам на оффроуд ма на,нямам гуми за целта.

    Да ми е пьрви случай ..................ми не е,едно време шестака скапа лагер на стойката за виското,перката се мандахерцаше като на дьрт коч далаверките и се наложи да я махна,Бенци и снимки е виждал в темата,но предпочита да не си ги спомня.

    Айде пак в темата - виско дьржи температурата на мотора тогава когато няма напор на вьздушната струя.Ако някой си мисли,че в БГ е жега нека пак си помисли.Ако някой си мисли,че виското му подьржа температурата на мотора при скорост по-висока от 60 да речем не е вярно,има достатьчно напор на вьздуха за да не зацепи виското което и в работещо положение пак не прави вьздушен поток повече от 50 километра в час.Това са основни неща при всяко едно виско без значение на каква кола,каква аеродинамика,каква решетка,колко антифриз...................2 пити сьс силикон вьтре и канали както и една планка.Голяма философия,диха като няма вятьр,като има не играя.


    Айде и пак ОФФ - Бенци приемам всяко мнение баце,аз чета всичко за разлика от теб,но не приемам някой без идея за какво става вьпрос,някой без да си е свалял виското,някой който не е виждал даже кола без виско...............да ми обяснява,че пиша глупости.На каква база го пишеш това можеш ли да ми кажеш.Щото аз и снимки имам,ти какво имаш,една гола идея ли?

    А не се нерви ти казах,свали си виското,прегрей я на магистралата и пак говорим.И гледай да е наред всичко друго защото КОЛА НА МАГИСТРАЛА БЕЗ ВИСКО НЕ ГРЕЕ.
    Последно редактирано от BENZBOSS; 23-07-10, 20:27. Причина: Правописа ........мамата
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #47
      От: Помогнете Патрoла ми загрява

      Ей-пак ме караш да пиша,бе Боссе-ужас,стига вече,де!
      Кратко и ясно написах някои разлики м/у жипка и лимузина,както и мнението си!Също така предложих да направим реален експеримент!
      На мойто добиче в тия жеги никогиш няма да сваля виското!))На бесилото да ме качат,ще твърдя,че виското подпомага съществено охлаждането на магистрала-написах защо!Ще се радвам да се изкаже някой сведущ по аеро-динамика,каквито има тук!
      И наистина последно: и най-големите разбирачи се случва да сгрешат,нали-човек не може да разбира от всичко все пак!лично на мен Генади на 2 пъти такива грешни диагнози ми е поставял,че дори аз не се съгласих(който има Мерцедес знае за кого говоря)!
      Просто понякога трябва да се позамисли човек,да поумува и да преценява!И,ако е сгрешил да си го признае,а не да продължава да се инати!
      Не отричам най-доброто ти желание да си максимално полезен,с каквото можеш-с това си много ценен и не го отричам!По темата на Злати напълно се съгласих с теб за приплъзване на ремък и,дали е залят чист концентрат,и го казах,нали?(то какъв се оказа проблема там,аджеба...?)Също така по други теми в които си писал не е имало какво да се добави,а пък в други твои отговори просто не вдявам за кво иде реч(еле за автоматиците!),така че не си търся повод за заяждане и мерене на...!
      И аз съм грешал,и съм спорил с чистото убеждение,че съм прав(не,че се имам за разбирач,де),но ако съм грешал съм се извинявал без да ми е тежало...
      Та,така Бенцбоссче-да сме живи и здрави,пък практиката ще покаже кой крив-кой прав!

      Във форума от който се знаем не съм влизал,след като разбрах,че оправия няма и сам се махнах отвсякъде,нали?Така,че никаква подобна "власт" не ме блазни-трий на воля,ако желаеш!

      П.П. Не отричам опита ти с лимузините,както и факта,че се карат в голяма жега,но ако някой се навие да си свали виското на жипката и няма проблем на магистрала ще си посипя публично главата с пепел-може и буквално!
      Последно редактирано от mbenz; 23-07-10, 20:51. Причина: допълнение
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #48
        От: Помогнете Патрoла ми загрява

        Имам основна забележка. Г на 100 км/ч е яко натоварено и мотора си грее ли грее.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Помогнете Патрoла ми загрява

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Имам основна забележка. Г на 100 км/ч е яко натоварено и мотора си грее ли грее.
          Никак не съм учуден-Г-ега със същият мотор,като на Е-класа(всички са едни и същи)работи в много по-натоварен режим!То и от разхода на гориво си личи...!
          Затова писах,че отпочващ проблем с охлаждането при лимузината няма да се прояви,докато не се задълбочи,но при жипката отрано ще започне да вдига стрелката на температурата и при най-малкия проблем!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #50
            От: Помогнете Патрoла ми загрява

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            Никак не съм учуден-Г-ега със същият мотор,като на Е-класа(всички са едни и същи)работи в много по-натоварен режим!То и от разхода на гориво си личи...!
            Затова писах,че отпочващ проблем с охлаждането при лимузината няма да се прояви,докато не се задълбочи,но при жипката отрано ще започне да вдига стрелката на температурата и при най-малкия проблем!
            Упс-забравих,че обещах да не пиша повече-извинявам се!
            Лека и наздраве от мен!

            П.П. Държа да подчертая,че в жегите при продължително изкачване по баир на магистрала с висока скорост 100-110км./ч.(за модела) на последна предавка малко преди билото задължително започва рязко покачване на температурата(едното ми око е в термометъра),след което зацепва виското(чува се добре)и температурата бързо спада за 4-5 секунди-не повече.Това е моят личен опит и наблюдения.
            Ако си карам с 80км./ч на 4-та никакви зачатъци на проблеми,но това си има логиката,както обясни Андро.
            Последно редактирано от mbenz; 23-07-10, 21:16. Причина: допълнение
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #51
              От: Помогнете Патрoла ми загрява

              Да ме извинят Нисаните

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Имам основна забележка. Г на 100 км/ч е яко натоварено и мотора си грее ли грее.
              СЬГЛАСЕН за натоварен,не сьм сьгласен за ЯКО НАТОВАРЕН и да грее ли грее.Аз и са това го написах ясно:

              Джипка нямам,не всеки може да има,но ти показах как на Г класа виското е сьщото като на 300Е,а това поне го имам/х.Нали ти е ясно / или поне би трябвало /че и единия и другия мотор на 60-70-100 километра не са кой знае колко натоварени ако едното да е по-рьбесто от другото,не и толкова натоварен за да ми грее по магистрала.

              Под кой знае колко имам в предвид НАТОВАРЕН ЗА ДА ГРЕЕ.И за кой мотор говорим,за ония на линка горе ли?Поне темата е за виско и магистрално каране аз поне твьрдя базирано на скромния си опит с дизели,джипки,малки дизелчета,големи дизеляци,лек студ,малка жега................че на магистрала сьс 100 и педал в ламарината дизел не грее до толкова,че да разчита на охлаждане от виското.

              Кажи и за кой мотор говорим за да видим дали ще намеря графика на какви % е натоварен даден мотор на дадени обороти ако ще в кашон да е сложен.И старите Патрули не са с кой знае каква аеродинамика,но не са ми загрявали.


              Кой мотор?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #52
                От: Помогнете Патрoла ми загрява

                Нищо повече не казвам и не обаждам,друже!Шъ взема да ти се натреса у Калифорнията най-накрая,че да се чудиш кво да ме правиш!Да се напием поне веднъж и да покарам читава W-140!
                Не си мисли,че си много далеч...!
                А и отдавна ти се каня...!
                Последно редактирано от mbenz; 23-07-10, 22:43. Причина: допълнение
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #53
                  От: Помогнете Патрoла ми загрява

                  Г280
                  У260

                  На магистрално си греят - при 110 е видимо по-натоварен от при 90 и съответно грее повече
                  (не са в червеното, просто си греят повече)
                  Охладителни системи напълно изправни, проблеми с перката нулеви (гейката е с постоянно зацепена перка)
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помогнете Патрoла ми загрява

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Г280
                    У260

                    На магистрално си греят - при 110 е видимо по-натоварен от при 90 и съответно грее повече
                    (не са в червеното, просто си греят повече)
                    Охладителни системи напълно изправни, проблеми с перката нулеви (гейката е с постоянно зацепена перка)
                    СЬГЛАСЕН,ако не е така има голяма вероатност да ти задьни изпускателната примерно,НО не е перката която го пази от прегряване на високи обороти.

                    Не му намирам много данни на тоя мотор,дино тестове ДА,но не и заводски % натоварване в Г класа.Както знаеш / шп-добре от мен даже / дизелов мотор е добре да работи натоварен на около 70-80% от капацитета си.На тия стойности не грее ако охладителната му е в ред,вдига температура ДА,сьгласен сьм,но не грее до завиране и не му е причина перката.

                    Някои модели идват с малки радиатори / пьрвите /и се налага леко преправяне на охладителната система.Някои смели на които не им харесва Гето да вьрви толкова топло сменят и радиатора,НО пак говорим за доработки,а темата е ВИСКО на МАГИСТРАЛА и тук не сьм сьгласен,че при 110 и натоварване на мотора на колкото там% е натоварен не грее заради виското и перката си.

                    Ето и защо - както 3-4-5 пьти вече казах нормалното виско откача на около 3500 оборота и точно на тия обороти прави напор от около 50 километра в час примерно.Ти ако я караш с 3000 оборота при постоянно зацепено виско и вьрвиш с около 110 да речем шанса това зацепеното да ти помогне много е никаква.Дали вьрши работа????Е вьрши % или 2,но температурата не виси на него и СПОРЕД МЕН да се тьрси причинавьв виското при прегряване на кола на магистралата е малко или много последното нещо което трябва да прави човек.

                    Препльзващ ремьк ДА,задьнен радиатор ДА,нередовен термостат ДА,нередовни % в охладителната течност ДА,мрьднала центровка ДА,задьнена изпускателна ДА................виско НЕ.......................и се предавам.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помогнете Патрoла ми загрява

                      Само за протокола- оня ден си намерих един 10 километров баир. Сръгах колата /'98 S500/до около 200 км/ч. Горе на баира спрях и проверих- виското не беше зацепило. След работа на място след 2-3 минути зацепи. Колкото и да я ръчкам по магистралата не иска да вдигне температура и да зацепи виското. Ако ми зацепва виското на магистрала бих се притеснил. За да не достига въздух да се охлажда при скорости от 100 и нагоре или не сме махнали картона от зимата или радиатора е частично запушен. Я кажете ръбеста кола от по-новите с виско. Ще я наемем тука една с брата и и връзвам перката и gas между палмите. Ще и включим и ОБД2 /ако има букса/ и ще гледаме какво става с температурата. Чакам идеи за ръбести коли /марки и модели, нашите са все заоблени/.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помогнете Патрoла ми загрява

                        Не бе. Аз не защитавам виското във вашия спор. Просто казах, че Г и джипове от този калибър (2+ тона и аеродинамика на тухла четворка) на магистрала греят. Крайцерската скорост е 90, което е малко бавно за магистрала.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помогнете Патрoла ми загрява

                          АААА без тия,аз Шеви не карам.............Брат има ли значение,това не е Хьмви,100 километра вятьр са си 100 километра вьздушен напор.Говорим за дизели по 120-130 коня и колко и да са рьбести не си натоварват мотора на 90% ако ще и каравана да има на задника си ПРОБВАНО.

                          http://members.rennlist.com/blueshark/page11.html

                          Ето ви поправка на виско,не е Нисан,но е Порше сьс силикон закупен от Тойота като сьщата процедура играе и при Мерцедес,за Нисан мога и да потьрся.Това ако ви грее в града,че да има смисьл играчката.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помогнете Патрoла ми загрява

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Не бе. Аз не защитавам виското във вашия спор. Просто казах, че Г и джипове от този калибър (2+ тона и аеродинамика на тухла четворка) на магистрала греят. Крайцерската скорост е 90, което е малко бавно за магистрала.
                            Ще ме бият вече.

                            Излизам да карам една малка лодка,като се пребера ще ти пусна снимки на НАТОВАРЕН МОТОР да видиш как около него е ГОРЯЛО,турбото му е светело в тьмното.Не е на кола,там не може да ги натовариш толкова или поне е голям зор.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помогнете Патрoла ми загрява

                              Два болта вършат чудеса, щото в наше село силиконово масло не се продава.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помогнете Патрoла ми загрява

                                Предлагам да финансирам с гориво доброволец с жипка(не с S-klasse),който да си свали виското и да даде газ нагоре по една от магистралите от София(по избор),пък да видим кВо ша стане!Не поемам разходи за основен ремонт,обаче!Така спора дали виското "пее в хора"по магистрала ще се реши веднъж завинаги!Аз твърдя,че "пее",та се къса!
                                От няколко дни чета тая тема. Може да ви се стори офтопик, но този постинг е изцяло по тематиката на спора за виското - бях предизвикан от колегата mbenz, че ще финансира всеки с Жипка да си махне виското и да я подгони по магистрала в жегата. И тъй като преди време си махнах виското (щото е непредсказуемо и ми писна от него) и монтирах електрически карлсон (от дизелов бус Рено Трафик, невероятно мощен), днес реших да си направя един опит със 130-140 км/ч по баир в 34-градусова жега. Но идеята ми дойде главно от тази тема.

                                Маршрута бе София-Вакарел по магистрала Тракия, както знаете, си е доста сериозно изкачване (има и леки спускания де).

                                Та днес около 15 часа, когато беше 34 градуса според термометъра на Жипа, го надух със 130-140 км/ч още от караулката след Враня (около 2500-2700 об./мин). Стрелката на темпуратурата стигна 90 и повече не се покачи. Електрическата перка също не се включи (имам монтирана индикаторна лампа кога се включва, датчика я пали на 92 градуса), и така до ЕКО-то, дето е горе на баира. Там спрях да се изпикая, че бях изпил литър и половина студен чай - и перката се включи тутакси, още докато паркирах. После пак засилих Жипа по баира и перката се изключи (тоест температурата на антифриза е паднала под 92). В момента, в който намалих скоростта, за да обърна на детелината при Вакарел и да се върна към София, карлсона веднага се разфуча. Като ускорих над 100 км/ч отново се изключи. През цялото време климатроника беше пуснат на 19 градуса.

                                Тоест - с включен климатик при 34-градусова жега и 130-140 км/ч по доста стабилен баир в продължение на около 20 километра тоя прочут с прегряванките си мотор ВМ 3.1 ТД, монтиран в ръбесто Гранд Чероки, не вдигна над 92 градуса БЕЗ НИКАКВИ ВИСКОТА И ДРУГИ ПРИНУДИТЕЛНИ ОХЛАЖДАНИЯ освен напора на насрещния въздух с температура 34 градуса (а температурата вероятно е била доста по-висока заради включения климатик и кондензатора му, разположен пред водния радиатор, а също и интеркулера).

                                При монтирането на карлсона бяха свалени и измити всички радиатори отвън, беше промита цялата охладителна система отвътре с препарат и бе сипан нов антифриз на минус 27 градуса.

                                Митът за виското, което охлаждало маторя при яка ръчка по магистрала и баир, е BUSTED



                                Ето как изглежда като хардуер:







                                Последно редактирано от Carburettor; 24-07-10, 02:51. Причина: Уточнения
                                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                                Volvo XC90 D5 Executive '12
                                Volvo XC60 D5 Summum '11
                                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X