Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къмпинг на Иракли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къмпинг на Иракли

    Здравейте,

    Незнам темата ми дали е за тук за това ако модератора реши нека я премести.

    Та тая събота и неделя планирам с жена ми и детето да отидем на палатка на Иракли. Никога не съм ходил там и нямам никава идея къде са подходящите места там за тия цели. Как се стига до тях. Всякакви впечатления и мнения ще са ми безкрайно интересни.

    Благодаря предварително.
    Garmin nüvi® 205 (Денка)
    Nissan X-trail

  • #2
    От: Къмпинг на Иракли

    Тръгваш нагоре по пътя за Емона и след моста следиш за отбивки в ляво. Първита са за бадемовата горичка и там последно течеше приватизация. След това има една отбивка към гората на един от десните завой, не се заабелязва лесно от пътя, но на Гугъл Ърт се вижда, на първия остър завой. По нея след лабринт от пътища се стига до хубави места в средата на плажа. Много често тези отбивки ги разорават за да затруднят влизането, но все се намира начин. Но има начин и да се закъса ако е кално. Тази година не съм ходил, но мисля че ако всичко е нормално, хубавите местенца вече ще са позаети.
    Последно редактирано от ctef; 16-07-10, 12:45.

    Коментар


    • #3
      От: Къмпинг на Иракли

      Мерси за информацията. Дали тези пътеки няма да ги има на Офроад картата на Гармин. Трябва да погледна довечера.
      Garmin nüvi® 205 (Денка)
      Nissan X-trail

      Коментар


      • #4
        От: Къмпинг на Иракли

        Сигурно ги има, но не се притеснявай, както се вижда повечето водят до едно място, където един овраг се спуска до брега. Там вече решаваш на място. Другия ти вариант е да не се спуснеш по оврага, а да продължиш малко на юг от него. Там колите се спират покрай гората и има пътеки които се спускат на долу и места за къмпиране под дърветата. Само че навремето там се гепеше. Но то къде ли не е така вече

        Коментар


        • #5
          От: Къмпинг на Иракли

          Пътеките ги няма на картата.Има някакво пътче, но не съм сигурен в него.
          Ще питаш някой, ако трябва.

          Щом ще ходите с детето, не забравяй да му покажеш къщичката на Баба Яга, или вила "Вилекула"...
          Като слезете на плажа и тръгнете на юг, ще я видите - навътре в гората..

          Ако я има още де, че последните ми спомени от там са от преди дванайсет години..

          Чудно място беше..

          Коментар


          • #6
            От: Къмпинг на Иракли

            Горе долу на гугъла се вижда това дере и тия пътеки. Само не се вижда дали тия пътеки са проходими с обикновенна кола а не джип
            Garmin nüvi® 205 (Денка)
            Nissan X-trail

            Коментар


            • #7
              От: Къмпинг на Иракли

              Миналата година бяха с нормална кола. Вече е фул, знам го от дъщерите, които са там.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Къмпинг на Иракли

                На офроуд картата има пътя който обикаля бадемовата горичка.
                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                Коментар


                • #9
                  От: Къмпинг на Иракли

                  Като гледам на гугъка има два оврага които водят до плажа и има някакви черни пътища по тях. Нали за този

                  http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...02bd09766118e4

                  става въпрос или за този

                  http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...05233249604c8d
                  Garmin nüvi® 205 (Денка)
                  Nissan X-trail

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къмпинг на Иракли

                    Да, имах предвид първия. И поляната която се вижда до него на юг.
                    Втория до колкото си спомням е по-трудно проходим.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къмпинг на Иракли

                      Мерси за инфото
                      Garmin nüvi® 205 (Денка)
                      Nissan X-trail

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къмпинг на Иракли

                        Ходих на туй Иракли. Общо взето не ми хареса. Мнго пишки , много нещо. Някой ако не иска да е сред гола идилия да иде някъде по към реката или след нея. Там където ходих аз и където колегата описа ако завали един дъжд няма излизане ако сте с лека кола , с джип трудно. В бадемовата горичка не съм ходил , там може и да не е толкова офроад но пак ако се разкаля ми се струва че излизането ще е голям зор с лека кола. Водата е голям проблем щото я няма там , трябва да си носите илу да ходите с кола да си пълните или да се ходи километър пеш по плажа. Цивилизацията(магазин, кръчми, вода...) е доста далеч. Огледах местноста и от морето и общо взето в цялата местност има май 10-тина хубави места за къмпинг които са заети постоянно. Иначе другите места са далеч от плажа или на самия плаж където слънцето ще те изгори, или не са в гората нахубава сянка, или са далеч от цивилизацията. Покрай реката има път с кола водеш до плажа и там ми се стори хубаво място за опъне на палатка или на пясъка или на полянката покрай реката. Обаче на плажа е мнго мръсно а до реката мярнах крави и от там си пускат лодките хората и бртъмчат АТВ-та. Иначе е блио до плажа и цивилизацията. Обаче не видях палатки там опъати , защо нямам идея. Аз бих пробвал следващия път там. Иначе сега опънах палатката в един частен имот до реката , платих си. Не успях да намеря хубаво място защото не познавах района , а и с детето и жената това беше единствената възможност за мен. Дано да съм бил полезен с инфото си
                        Garmin nüvi® 205 (Денка)
                        Nissan X-trail

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къмпинг на Иракли

                          Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение
                          Ходих на туй Иракли. Общо взето не ми хареса. Мнго пишки , много нещо. Някой ако не иска да е сред гола идилия да иде някъде по към реката или след нея. Там където ходих аз и където колегата описа ако завали един дъжд няма излизане ако сте с лека кола , с джип трудно. В бадемовата горичка не съм ходил , там може и да не е толкова офроад но пак ако се разкаля ми се струва че излизането ще е голям зор с лека кола. Водата е голям проблем щото я няма там , трябва да си носите илу да ходите с кола да си пълните или да се ходи километър пеш по плажа. Цивилизацията(магазин, кръчми, вода...) е доста далеч. Огледах местноста и от морето и общо взето в цялата местност има май 10-тина хубави места за къмпинг които са заети постоянно. Иначе другите места са далеч от плажа или на самия плаж където слънцето ще те изгори, или не са в гората нахубава сянка, или са далеч от цивилизацията. Покрай реката има път с кола водеш до плажа и там ми се стори хубаво място за опъне на палатка или на пясъка или на полянката покрай реката. Обаче на плажа е мнго мръсно а до реката мярнах крави и от там си пускат лодките хората и бртъмчат АТВ-та. Иначе е блио до плажа и цивилизацията. Обаче не видях палатки там опъати , защо нямам идея. Аз бих пробвал следващия път там. Иначе сега опънах палатката в един частен имот до реката , платих си. Не успях да намеря хубаво място защото не познавах района , а и с детето и жената това беше единствената възможност за мен. Дано да съм бил полезен с инфото си
                          Пусни някоя снимка ... ей тъй за визуална представа.М/у другото и аз ходих там през 2009г. с идеята да опъна палатката някъде ... да, ама не!Мястото е пренаселено, а частен имот в местността не открих.Сподели цена за нощувка ... ако може?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къмпинг на Иракли

                            Да ти кажа нямам снимки макар и да носех два фототоапарата -сапунерка и дслр. Другия път ще снимам задължително , сега не ми остана време а и не ми беше до снимки след като вчера два часа си устройвах бивак и се оказа че мястото било заето и трябваше в два след обед да търся ново място. Пак ще ида там заради детето , водата ми се струва че е по чиста, и го пускам да се къпе на воля.

                            Този частен имот в който бяхме в момента го правят на къмпинг. Това лято обаче май няма да бъде готов. Собственика е този на който е и платения паркинг.В прочем не го знам дали е собственик или концесионер или наемател. Отидах на платения паркинг питах на входа дали имаплатен къмпинг и срещу 10 лева на вечер за палатка ми разрешиха да си направя бивака там. Като стане мисля че ще е добро място за хора предпочитащи по лайт къмпингуване. Намира се между реката и плажа, между двата капана на дето са на плажа. Мястото е хубаво , дано не го бетонират с някой хотел. Иначе има бунгала за по 20 лева на легло с всички екстри но са далеч от плажа. Може да има и по евтини бунгала с по малко екстри.

                            Мястото лично мен не ме впечатли с нищо. Плаж по принцип трудно може да ме впечатли защото съм от Варна и затова сигурно съм претръпнал към тия работи. До Варна Паша дере е същата работа. Иначе е красива местноста като я погледнеш от към морето на километър навътре. Доста солидна гора има зад плажа.


                            ПС. Сега като се замисля чистотата на водата ми се струва малко съмнителна защото тия лайнобълвачници Слънчев бряг и Обзор са доста близо до иракли.
                            Garmin nüvi® 205 (Денка)
                            Nissan X-trail

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къмпинг на Иракли

                              За първи път на Иракли бях 1974г. Чат- пат ни гонеше милицията.Хубаво беше, млади бяхме, вода не ни трябваше много.
                              За последно бях някъде 1996г. Голямата криза в БГ. Циганията стана по-голяма и спасение не се вижда от никъде.
                              Гърция ми е по-близо. И по-чисто. А за спокойствие няма сравнение.
                              Тъпо ми е, ама е така.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X