Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходящи гуми за LJ 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подходящи гуми за LJ 70

    Здравейте колеги, сдобих се с въпросната машина, която е 2.5, 90кс,93г. внос от Италия.В момента колата се обслужва и в предвид наближаващия ловен сезон се чудя с какви гуми да я обуя, за да е максимално висока, и да не я тормозя. Колата е със стандартното окачване и джанти 15 цола с отр.офсет,метални и гуми на нея-265/75/15, някакво АТ на Бриджстоун. Намислил съм или Кумхо КЛ71 MUD или Йокохама , с шарката на Кобра. Спрял съм се на тези гуми защото фирма Боряна гр.Дряново ми е близо и мога да ползвам и хубава отстъпка, а и забравих Пирели Скорпион.
    Та въпроса ми е коя от тези гуми да избера, и дали няма да е по-добре, да си намеря 16 цола джанти и да сложа пак някоя от тези гуми но в размер 235/85/16.
    Колата ще се ползва за лек до среден офроуд,лов,риба,разходки в планината със семейството и работа на къси дистанции.
    Ще съм Ви благодарен за всички ваши съвети и идеи.
    Поздрави.

  • #2
    От: Подходящи гуми за LJ 70

    235/85/16 ще влязат трудно без лифт на окачването ,а и по баирчетата в балкана малко зор ще видиш... 31 -ци ,според мен е максимума в твоя случай.
    TЛК 80-4.2ТД
    ТЛК 73-2.4ТД
    ...................

    Коментар


    • #3
      От: Подходящи гуми за LJ 70

      Ще е добре да сложиш джанти 16-ки с гуми 235/85/16-пасват идеално на добичето!Много е вероятно да се наложи да сложиш и 38мм. фланци(200лв. от Вромос-а)
      При офроуда най-"страшна"е калта(според мен),така че се съобрази с това.
      Ще те помоля за цена на ЛС на кобра-Йокохама от Боряна-та 235/85/16?Ще влезна в сайта им,но не знам доколко е пълен и прецизен.
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        От: Подходящи гуми за LJ 70

        Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
        235/85/16 ще влязат трудно без лифт на окачването ,а и по баирчетата в балкана малко зор ще видиш... 31 -ци ,според мен е максимума в твоя случай.
        Аз покарах ден-два с 235/85/16-из града...не знам да имам лифт,а че ще се поозори добичето си прав,но на бавни няма ли да му е добре?
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          От: Подходящи гуми за LJ 70

          Ще Ви помоля, освен за размера и да ме посъветвате и за конкретна марка от горепосочените, изключвам регенератите, тъй като ми излизат на същата цена.

          Коментар


          • #6
            От: Подходящи гуми за LJ 70

            Аз също се интересувам от тази тема така,че ще следя с интерес,а ако може и на мене на лични да ми пратиш некакви цени на гуми които си избереш-става дума за 15-ки

            Коментар


            • #7
              От: Подходящи гуми за LJ 70

              Слагай Саймекс Екстриим на 32 инча и си номер едно.
              Погледни и тази тема !
              http://217.18.245.107/showthread.php...mber=&p=265821
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • #8
                От: Подходящи гуми за LJ 70

                Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                Слагай Саймекс Екстриим на 32 инча и си номер едно.
                Погледни и тази тема !
                http://217.18.245.107/showthread.php...mber=&p=265821
                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                Ще е добре да сложиш джанти 16-ки с гуми 235/85/16-пасват идеално на добичето!...
                Преди да пишете погледнете какви са изискванията на питащия.
                За какво са Саймекси за ходене на риба и разходки със семейството в планината. Да не говорим, че Simex е на една цена и трудно ще се намери, а регенератите с тази шарка при 235/85/16 идват над 32", пък и да ги уцелиш и 4-те горе долу равни на тегло си е едно приключение.

                Джанти 16 в случая НЕ трябват. Излишен разход, при положение, че гуми 32" за това, за което ще се ползва автомобила не са задължителни. С парите за 16-ки джанти ще си вземе фланци (ако не са изнесени достатъчно 15-ките) и някой друг колан за тегнене.

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                Аз покарах ден-два с 235/85/16-из града...не знам да имам лифт,а че ще се поозори добичето си прав,но на бавни няма ли да му е добре?
                В града е едно, в гората е съвсем друго. В града къде чекнеш автомобила и къде го мъчиш? При качване на бордюри? И в други теми попадам на тестове на автомобили в градски условия, предвидени за офроуд експлоатация и това ме изумява, но всеки си има виждане за нещата.

                Мисля, че най-смисления и правилен съвет за предвидената експлоатация е този:

                Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                235/85/16 ще влязат трудно без лифт на окачването ,а и по баирчетата в балкана малко зор ще видиш... 31 -ци ,според мен е максимума в твоя случай.
                В този ред на мисли - 265/75-15 на Кумхо.
                Тойотата ще понесе 32", друг е въпроса защо, при този двигател.

                Коментар


                • #9
                  От: Подходящи гуми за LJ 70

                  Яро-абсолютно съм наясно,че в града няма нищо общо с гората-затова изрично го написах!И затова е излишен саркастичния ти и поучителен тон!
                  Освен това Митко-Фулдата каза: това е твоя размер(235/85/16)!Може и да не е в час какво говори...!
                  Допускам,че всеки има някакво основание и право,но не можах лично да се убедя за какво иде реч,защото с този размер гуми не мога да си вляза в личния и в служебния гараж-ще опре покрива...!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подходящи гуми за LJ 70

                    Няма нищо саркастично, още повече поучително в тона ми. Ако си го приел или ти звучи така, моля да ме извиниш.
                    Но наистина няма как в града са се преценят много промени и доработки, които се готвят за балкана. Това е ясно.

                    Митко Фулдата кара с 32", да. Но аз не съм виждал друг да кара 2LТ така, както Митко Фулдата. Пламен Йоцов караше 1KZ-T. A и Фулдата ще ти каже, че 32" е границата на този двигател. Аз бих карал с 31". В конкретния случай - защо да набиваме човека с едни 400лв. минимум (при късмет) за джанти 16" след което и гуми, при положение, че:

                    1. Той джанти 15" си има
                    2. Някои от марките и модели гуми, към които се е ориентирал нямат на 16" тук в България, например Кумхо.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подходящи гуми за LJ 70

                      Като се знаят дименсиите на размера на една гума всеки може да си изчисли и прецени какво му трябва и дали да премине на 16 цолова джанта,или не.
                      Също така има и калкулатори на сайтовете на някои от фирмите вносителки на гуми,които веднага ти дават диаметъра на даден размер.
                      Писано е много тук,разбира се,но за да улесня "семкаджиите",като мен,които са съвсем нови тук и трудно се ориентират в необятния форум ще обясня пак едно-друго за размера на дадена гума.Например гума с размер 205/80/16(оригиналната за 70-ка):
                      -първото число е ширина на гумата в милиметри
                      -второто число е процент от ширината(първото число)-често се греши,че това са милиметри!!!
                      -третото число е вътрешен диаметър на гумата в инчове(х2,54см)
                      Много ми се щеше да купя лети джанти на добичето,но 16-те за Тойота струват майка си и баща си,а ако вземех 15-ки ширината на гумата трябваше да е 265,за да не "клекна".Понеже магарето е единствено возило за всичко не съм фен на широките гуми,заради разхода,а и за да не товаря излишно окачването-особенно предното,а и за да не слагам уширители.
                      Затова купих още един комплект железни джанти 16-ки с ЕТ плюс 10,монтирах едни 38мм. фланци и мирясах по темата джанти-засега...!
                      Абе въпроса опира до мерак и...пари за съжаление...Затова се кротнах на размери 225/75/16(летни) и 215/80/16(зимни).
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подходящи гуми за LJ 70

                        Яро,здравей, не те занимавам тебе, защото ми е малко неудобно за такива въпроси, колата се стяга, и при завършен вид ще кача снимки и в подходящата тема. Колата е с гуми 265/75/15, по-тесни според мен ще и изгубят част от чара и ще хлътнат навътре, така, че остава да избера една от горепосочените шарки, защото мога да ги взема на цена за регенерат. А по въпроса с парите, най-важното ми засега е правилното обслужване и гуми, догодина ще има и шнорхел, и лебедка и експедиционен багажник, дай боже. Карал съм много джипове, но основно последните три години за същите цели използвах Нива, като изключим парното,хидравликата и разни други кусури, с нея закъсвах по една причина там където ходя основно-ловната хижа, а именно височината. Първите ми впечатления от Тойотата са положителни и то много. Ще видим като я изкарам от бокса. Поздрави на всички-особенно на Яро на когото дължа едно черпене за правилните съвети и на Пламен, той знае за какво.
                        Последно редактирано от Tarkan; 17-07-10, 18:30.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подходящи гуми за LJ 70

                          Не знам защо обвинявате Яро в сарказъм, но от всичко прочетено в темата, единствено той е дал правилен съвет, позовавайки се на опита си... Джанти и гуми се подбират взависимост от това, какъв е и за какво ще се ползва джипа. Съвети няма да давам, но ще споделя, че на джипа, който ползвам за гората, изхвърлих красивите алуминиеви джанти и сложих стоманени 15'.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подходящи гуми за LJ 70

                            И аз съм за 31/10.5/15 за целите за който ще се ползва автомобилът и заради механиката която има. За марката съм за Гудиър, БФ Гудрич. Наблюденията са ми, че се държат една идея по добре от Кумхото и Купъра (лично мнение).
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подходящи гуми за LJ 70

                              Колега,Таркан ,да ти споделя личен опит.Сложих си на 73ката гуми 265/75/16 което отговаря на 235/85/16 и на 32инча и мога да ти споделя,че не опира никъде и при чекнене,а не само из града и то без никакъв лифт.Единствено ме дразни това,че на 5та карам само по равнище,а доъде ли малък баир-веднага 4та,но аз малко я карам по асфалт така,че не ми пречи това.Преди гумата да удари в калника моста бие в тампона,така че ако си решил да слагаш 32ки слагай смело,ако не те бърка това което ти казвам.
                              Само да уточня,че от земята до горния край на гумата ,както си е на джипа са не повече от 81см.Да не попаднеш на някой много надхвърлящ регенерат!!!!!
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X