Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте добър личен лекар в София.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте добър личен лекар в София.

    Такааа, аз съм на 17 години и личната ми лекарка си ми е от бебе. Да де, ама все по- често имам чувството, че или остарява, жената, и губи практика, или просто толкова си може. Винаги едно и също, винаги скъпи рецепти с всевъзможни лекарства, на които в аптеките се пулят и се чудят. Въпросът ми е подбуден, от факта, че от както съм във ваканция- постоянно съм болен. Беше кашлица, температура, сега непоносими болки във врата и главата, се прибавиха, просто ми идва.... не знам и аз. Отчаян съм, а нещата нямат изглед да се оправят. Утре съм на поредния контролен преглед, а симптомите са намалени, просто от факта, че взимам болкоуспокояващи. Но дори и с тях- главата ми ще гръмне. Та питам- има ли някой с добри впечатления от някой лекар. Естествено и от кои райони са лекарите- аз съм в Изток и предпочитам да не ходя до Банишора (примерно), като съм болен, просто защото е добър лекаря- все пак нямам кола и книжка и с градския... сещате се. Мерси предварително.
    JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

    Манол Денев

  • #2
    От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

    Дианабад устройва ли те? 15 ДКЦ

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

      Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
      Такааа, аз съм на 17 години и личната ми лекарка си ми е от бебе. Да де, ама все по- често имам чувството, че или остарява, жената, и губи практика, или просто толкова си може. Винаги едно и също, винаги скъпи рецепти с всевъзможни лекарства, на които в аптеките се пулят и се чудят. Въпросът ми е подбуден, от факта, че от както съм във ваканция- постоянно съм болен. Беше кашлица, температура, сега непоносими болки във врата и главата, се прибавиха, просто ми идва.... не знам и аз. Отчаян съм, а нещата нямат изглед да се оправят. Утре съм на поредния контролен преглед, а симптомите са намалени, просто от факта, че взимам болкоуспокояващи. Но дори и с тях- главата ми ще гръмне. Та питам- има ли някой с добри впечатления от някой лекар. Естествено и от кои райони са лекарите- аз съм в Изток и предпочитам да не ходя до Банишора (примерно), като съм болен, просто защото е добър лекаря- все пак нямам кола и книжка и с градския... сещате се. Мерси предварително.
      Вие си изберете какъвто ви харесва личен лекар, но не забравяйте, че личният лекар (дори и най-добрият в галактиката) е широко специализиран и поради тази причина няма специализирани и задълбочени познания в нито една област в медицината... Сегашното състояние на медицинските науки, изисква силна и много тясна специализация в конкретни области за която са необходими много години, в повечето специалности и много скъпа инфраструктура... Затова добрият личен лекар, трябва да знае докъде се простират неговите умения и възможности и откъде насетне, трябва да пише направление до съответен специалист... Дотук говоря за добрите лични лекари... В известен процент от случаите, личните лекари трудно се справят с попълването на необходимите документи, какво ли остава за квалифицирана медицинска помощ при комплицирано заболяване... Или с други думи, на известна част от личните лекари в страната (по-голямата) единственото, което бих поверил относно моето здраве е меренето на кръвно налягане... но само защото нямам проблем с него... Отнасяйте се към здравето си сериозно, съответно търсете добрите специалисти...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        ... Отнасяйте се към здравето си сериозно, съответно търсете добрите специалисти...
        За което обаче личните лекари са неизбежни, освен ако човек не може да си позволи да ходи при специалисти без направление.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

          Точно така е! Затова и написах горното, основно с идеята да предпазя колегата от утопичното виждане, че личните лекари могат да лекуват... (Може би е възможно, за някои дребни неща, може би някъде има съвестни такива, които могат да помогнат в някои случаи..., но това е изключение, не правило)

          Или с други думи, добрият личен лекар, пише направления..., лошият лекува... Всъщност така формирана здравната система е силно порочна и некоректна към пациенти, лекари и данъкоплатци...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Точно така е! Затова и написах горното, основно с идеята да предпазя колегата от утопичното виждане, че личните лекари могат да лекуват... (Може би е възможно, за някои дребни неща, може би някъде има съвестни такива, които могат да помогнат в някои случаи..., но това е изключение, не правило)

            Или с други думи, добрият личен лекар, пише направления...
            Така де. За това мисля да му препоръчам моето ЖП. Ама да каже.

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

              Вие хубаво ще препоръчате, но дали ще го приемат човека?
              Моята лична лекарка замина за чужбина преди известно време, и брах много ядове докато си намеря нова в нашата поликлиника. Просто никой не искаше да ме приеме, защото били претоварени. Накрая ме насочиха към една лекарка, на която не знам си защо и' били избягали пациентите.
              Та така. До момента не съм имал проблеми с нея, но и не ми се е налагало нещо по-сериозно от едно направление за операция.
              То и с предишната ми беше така, но тя ми беше позната и се разбирахме и без много приказки.

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

                Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                Такааа, аз съм на 17 години и личната ми лекарка си ми е от бебе. Да де, ама все по- често имам чувството, че или остарява, жената, и губи практика, или просто толкова си може. Винаги едно и също, винаги скъпи рецепти с всевъзможни лекарства, на които в аптеките се пулят и се чудят. Въпросът ми е подбуден, от факта, че от както съм във ваканция- постоянно съм болен. Беше кашлица, температура, сега непоносими болки във врата и главата, се прибавиха, просто ми идва.... не знам и аз. Отчаян съм, а нещата нямат изглед да се оправят. Утре съм на поредния контролен преглед, а симптомите са намалени, просто от факта, че взимам болкоуспокояващи. Но дори и с тях- главата ми ще гръмне. Та питам- има ли някой с добри впечатления от някой лекар. Естествено и от кои райони са лекарите- аз съм в Изток и предпочитам да не ходя до Банишора (примерно), като съм болен, просто защото е добър лекаря- все пак нямам кола и книжка и с градския... сещате се. Мерси предварително.
                Всичко написано по темата безусловно си е така.Ако все пак сте решил твърдо да сменявате лекарката , Ви предлагам моята -в ж.к.Дружба, относително близо е.Основна специалност -педиатър, и се справя бързо и оперативно с тривиалните проблеми-настинки , грипове и пр., както и насочва към добри специалисти.Недостатък е чакането пред кабинета, но с добрите лекари е така.Смяната ако не се лъжа става два пъти в годината в определени периоди.

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

                  Мерси за отзивите. Първият ми пост беше написан вчера, под влиянието на пълна отчаяност и ярост от състоянието ми. Днес съм маааааалко (съвсем малко) по- добре, пък и се замислих над думите на г-н Петров. Може би наистина е така. Нека изчакам, така или иначе, наскоро споменаваха, че единият прозорец за смяна на личните лекари изтече.
                  Дианабад е наистина близо, но къде точно е 15 ДКЦ?
                  JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                  Манол Денев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

                    Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                    Мерси за отзивите. Първият ми пост беше написан вчера, под влиянието на пълна отчаяност и ярост от състоянието ми. Днес съм маааааалко (съвсем малко) по- добре, пък и се замислих над думите на г-н Петров. Може би наистина е така. Нека изчакам, така или иначе, наскоро споменаваха, че единият прозорец за смяна на личните лекари изтече.
                    Дианабад е наистина близо, но къде точно е 15 ДКЦ?
                    На "Никола Габровски" срещу '" Св.Пимен Зографски".

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

                      Момче, веднага отиди в Инфекциозна клиника да те прегледат и ако всичко е наред вземай талон за УНГ лекар - моля колеги, препоръчайте му добър такъв и искай обстоен преглед!
                      В моментът има гаден вирус, който предизвиква менингит и енцефалит най-вече при децата и млади хора- вече изпуснаха няколко младежа (и то предимно момчета) в Пловдивско, но за това се мълчи.
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

                        Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                        Момче, веднага отиди в Инфекциозна клиника да те прегледат и ако всичко е наред вземай талон за УНГ лекар - моля колеги, препоръчайте му добър такъв и искай обстоен преглед!
                        В моментът има гаден вирус, който предизвиква менингит и енцефалит най-вече при децата и млади хора- вече изпуснаха няколко младежа (и то предимно момчета) в Пловдивско, но за това се мълчи.
                        Е докторката ми вика, че ми се движи свободно главата, пък и не ми се гадело и нямам висока темпетратура.
                        JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                        Манол Денев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

                          Направи това, което те посъветвах и ако докторите от Инфекциозна кажат, че всичко е наред (защото същите симтоми имаше в тези случай за които ти споменах по-горе) вземи талон за УНГ - по симптомите, които споделяш може да е и възпален синуит. Лекарите ще кажат, след като ти направят нужните изследвания; а болкоуспокояващите само замъгляват картината.
                          Всеки случай не се мотай и действай! Късмет!
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

                            Отиди да те прегледат поне 2-ма или трима лекари и не им се вързвай че ти няма нищо, те така им е по-лесно.
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте добър личен лекар в София.

                              Еми, хора, за моя радост- чувствам се добре. Надявам се всичко да е минало и да започне правилната ваканция.
                              JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                              Манол Денев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X