Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

    Ако 10/100 и надолу по магистрала със акорост 100км/ч и нагоре, при никаквата аеродинамика, която има, е нередовно голям разход.... За мен е нормален разход при тия дадености. Просто при скорости и с тая аеродинамика, няма как да стане.

    Колкото до комфорта - да, не е никак на висота. Ама, на коя джипка конкретно от тоя калибър, комфорта е на висота? А щом при тая мощност, тая аеродинамика и тия гуми съм в състояние да я карам по-бързо от 90% от минаващите през прохода до първия събор, и то така че да и кипна спирачките, значи по-голяма мощност при същото окачване ще значи често пребиване.

    Мощността - отново за класа си и годините си е от джипките с най-голяма такава. Просто с големи гуми става тромава, а и понеже е високооборотна, създава впечатлението за немощност, понеже трябва да я караш с над 3000 оборота, та да започне да върви. То от там и започва вървенето, въобще. В ниското никаква я няма.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

      Момчета,
      (понеже се разрази тема за разхода) аз карам ауди А-4 163 к.с без чипа.С чип сигурно има още 20 коня.Карам го само на бензин и основно софийско градско.Разхода ми е около 20/100.
      Гледам 2-3 Ферозки в момента защото са ми легнали на сърце за втора кола която да карам градско.За съжаление в София реалностите са такива...
      Ще ми се да взема нещо що годе читаво за парите си(до сега не съм имал джип)...
      Струва ни се, че 12-14/100 газ градско-софийско е повече от добре...
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #18
        От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Мизерна мощност и несъразмерен с колата разход на гориво...
        100 коня мотор отнесени към 1500кг кола, демек по един кон на всеки 15кг, не е мизерна мощност. Даже бих казал, че малко джипки от 90-те имат такова съотношение. Примерно 2,5т джип (от тия дето возят хубаво) трябва да е с 166 коня мотор.
        Всъщност, ако сравняваме с X6 или TLC V8 направо си е мииизеерна мощност.

        П.П. А бе Scrapheap, за какво го хвърли тоя кокал тука, да гледаш как ще се борят кучетата в двора ли?
        Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

        Коментар


        • #19
          От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
          Момчета,
          (понеже се разрази тема за разхода) аз карам ауди А-4 163 к.с без чипа.С чип сигурно има още 20 коня.Карам го само на бензин и основно софийско градско.Разхода ми е около 20/100.
          Гледам 2-3 Ферозки в момента защото са ми легнали на сърце за втора кола която да карам градско.За съжаление в София реалностите са такива...
          Ще ми се да взема нещо що годе читаво за парите си(до сега не съм имал джип)...
          Струва ни се, че 12-14/100 газ градско-софийско е повече от добре...
          Ако питаш мен точно за градско, хеле пък в София, Ферозата едва ли е добър избор. Също така и за ежедневна кола.
          Да, няма проблем защото е малка, има хидравлика на волана, късичка е и с изключение на ограничената видимост назад, лесно се паркира.
          Но аз мисля, че джипче от рода на Ферозата е по-добро за развлечение, разходки в гората, лек и среден офроуд, риболов, лов и от тоя род неща. Лично аз съм доволен, че не се налага да я ползвам за ежедневна кола.
          Това е моето мнение.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

            Първоначално публикуван от Diog Преглед на мнение
            100 коня мотор отнесени към 1500кг кола, демек по един кон на всеки 15кг, не е мизерна мощност. Даже бих казал, че малко джипки от 90-те имат такова съотношение. Примерно 2,5т джип (от тия дето возят хубаво) трябва да е с 166 коня мотор.
            Всъщност, ако сравняваме с X6 или TLC V8 направо си е мииизеерна мощност.

            П.П. А бе Scrapheap, за какво го хвърли тоя кокал тука, да гледаш как ще се борят кучетата в двора ли?
            От де я изкара 1500 кила бре??? 1155 я дават празна. Някой беше мерил във форума - пълна е около 1300.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

              Моята ми е много удобна в градски условия.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #22
                От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                Точно затова напсах, че е мое мнение.
                Аз се чувствам крайно дискомфортно, когато се наложи да правя доста обиколки из града с Ферозата и затова си имам градска кола (дизел, освен това).
                Едва ли най-добрият избор за градска кола е 4Х4.
                Купих си Ферозата, за да я направя офроудър, доколкото е възможно, да си ходя на вилата където при дъжд или сняг е невъзможно да се кача с леката кола, и за да си правя кефа извън пътя.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                  Градски джип стига бре.
                  Освен че можеш да паркираш безпроблемно по тротоарите и в градинките, което не е препоръчително, други предимства няма. Иначе движи се и по асфалт ама ако на някое кръстовище чуеш че ти свирят гумите а ти съвсем нормално си завиваш - да знаеш че LSD-то ти работи
                  Последно редактирано от Diog; 26-07-10, 23:46.
                  Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                    То ако работи така, трябва да утрепеш търговеца или маслара, продал ти масло уж за LSD.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      От де я изкара 1500 кила бре??? 1155 я дават празна. Някой беше мерил във форума - пълна е около 1300.
                      Понеже нямам документацията пред мен, пък и моята книжка е на Бертоне, закръглявам грубо в полза на противника

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      То ако работи така, трябва да утрепеш търговеца или маслара, продал ти масло уж за LSD.
                      На ляв или десен завой, в средно голямо кръстовище, почти винаги ми пресвирват гумите от зад. Малото е LS - утре ще проверя каква марка точно т.е. днес. Според мен е нормално да сработва LSD-то при такива ситуации.
                      Последно редактирано от sparkybg; 27-07-10, 00:09.
                      Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Diog Преглед на мнение
                        Понеже нямам документацията пред мен, пък и моята книжка е на Бертоне, закръглявам грубо в полза на противника
                        Вместо да гледаш книжката, иди на кантар. Пък и в книжката, поне на фероза, не пише теглото празна. В смисъл, само с пълен резервоар и оборудване.

                        Стига бре! Тераното ми тежи 1700-1800 кила, а е чука по-голям кютук от ферозата.

                        Първоначално публикуван от Diog
                        На ляв или десен завой, в средно голямо кръстовище, почти винаги ми пресвирват гумите от зад. Малото е LS - утре ще проверя каква марка точно т.е. днес. Според мен е нормално да сработва LSD-то при такива ситуации.
                        Е, тогава вероятно е от сместа на гумите. Аз не съм забелязал да пресвирват задните, а само предните. Ама това в жегата го правят и 3/4 от всички гуми, на всички возила изобщо.

                        ПП: И LSD-то не сработва и изключва. То си е сработило постоянно. Все едно имаш съединител между лява и дясна гума.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                          Sparky, братче, какво пиеш?
                          Идеята на LSD-то (виско муфата работи по същия начин) е че при по-големи скорости на въртене вискозитета на маслото започва да оказва съпротивителен момент ..... в зависимост от площа на "триещите" се части .. нали се сещаш.

                          Наздраве.
                          Последно редактирано от Diog; 27-07-10, 00:34.
                          Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                            Първоначално публикуван от Diog Преглед на мнение
                            Sparky, братче, какво пиеш?
                            Идеята на LSD-то (виско муфата работи по същия начин) е че при по-големи скорости на въртене вискозитета на маслото започва да оказва съпротивителен момент ..... в зависимост от площа на "триещите" се части .. нали се сещаш.

                            Наздраве.
                            Наздраве, ама нищо не пия.

                            Има принципна разлика между виско муфа и многодисков съединител, какъвто е в конкретното LSD.

                            Та, LSD-то, или поне конкретното, просто от един въртящ момент нагоре ще започне да превърта. От това ще се загрее, барабар с маслото в каналите между ламелите (което впрочем е там точно заради каквото е и маслото в двигателя). И това усилие ще си е точно (или почти) толкоз, каквито и обороти да му пуснеш. Разбирай, когато едната ти гума е във въздуха, а усилието, предадено върху другата заради действието на LSD-то не е достатъчно за да извади джипката, можеш да се счупиш от натискане на газта, но LSD-то така или иначе няма да свърши друго освен да загрее. Маслото не е основна част от работата на LSD-то (не и на конкретното). То е там по принуда, иначе пластините ще си заминат твърде бързо. И впрочем далеч не е сигурно като вдигнеш оборотите и LSD-то загрее, дали вместо да постегне още, няма да поотпусне, точно заради маслото, което има гадния навик като се загрее, да става по-рядко.

                            Точно заради това и в спецификациите на това LSD няма да видиш "еди колко си процентов блокаж", а вместо това ще видиш нютонметри, при които LSD-то превърта. Да, това усилие има някаква зависимост от оборотите, но тя нито е еднозначна, нито е съществена и основна в работата на такова LSD.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                              Искаш да кажеш, че ламелите на LSD-то са допрени една до друга и системата разчита на триенето на ламелите един в друг, а не на вискозитета на маслото между тях .... сега ще ме караш да чета пак...
                              Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                                Първоначално публикуван от Diog Преглед на мнение
                                ...ламелите на LSD-то са допрени една до друга и системата разчита на триенето на ламелите един в друг, а не на вискозитета на маслото между тях ...
                                Точно така - ламелите са нормално зацепени (напрегнати) Без капка масло също ще работят, по-ефективно при това
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X