Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от Diog Преглед на мнение
    Искаш да кажеш, че ламелите на LSD-то са допрени една до друга и системата разчита на триенето на ламелите един в друг, а не на вискозитета на маслото между тях .... сега ще ме караш да чета пак...
    Накратко - да. Сипи му обикновено масло (не за LSD) със същия вискозитет, и доста бързо ще ти се изясни че маслото е там само за смазване.

    Усилието, при което превърта LSD-то, зависи от усилието на притискащата ги пружина, площта и броя им. Маслото, барабар със съставките за LSD е там за да ги охлажда и да ограничава износването. Всеки уважаващ себе си български струг има съединители, работещи на съвсем същия принцип, само дето там с ръчката управляваш усилието върху пластините. Някога българските велосипеди "Балкан", с японско задно движение, първото поколение, вътре имаха същото. Като набиеш контра, реално притискаш пакет дребни пластини. Колкото повече натискаш, толкова повече спира. После ги направиха челюстни, а посла взеха да слагат едни руски недоразумения, отново челюстни.

    Вискомуфата, например тая на перката на двигателя, работи по-иначе. Там се разчита на маслото, за да предаде въртящия момент, като или се ползва променящия му се вискозитет, или подаваното количество между пластините (ако е с пластини).

    В диференциал, в който няма нищо друго, освен нормално масло за диференциал (+добавка за LSD), няма как да разчиташ на вискозитета на маслото, понеже за добро или за лошо той се мени с температурата, която пък зависи не само от околната среда, а и от загубите в дифа от натоварване. Ако ти беше прав, това практически би означавало че LSD със 75W140 ще се държи различно от диф с 80W90. Че диф зимата на -10 градуса ще се държи коернно различно от лятото на +40. Фактите обаче говорят друго.

    Не казвам че няма дифове с виско. Вероятно има. Просто тоя, за който си говорим конкретно не е такъв.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

      мммдаа, това е хубаво да се знае. Благодаря.
      Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

      Коментар


      • #33
        От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

        Сега е времето да споделите и местоположението на магазините за резервни части в София и страната?
        Питам това не за да им правя реклама, а защото марката не е много разпространена...Ако беще Мерцедес или БМВ въпроса ми нямаше да има смисъл.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X