Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 33 от 33

Тема: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

Място
    Варна
    Публикации
    576
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

Моята ми е много удобна в градски условия.
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

Място
    Дупница
    Публикации
    3,743
    Точки (при гласуване)
    13

Точно затова напсах, че е мое мнение.
    Аз се чувствам крайно дискомфортно, когато се наложи да правя доста обиколки из града с Ферозата и затова си имам градска кола (дизел, освен това).
    Едва ли най-добрият избор за градска кола е 4Х4.
    Купих си Ферозата, за да я направя офроудър, доколкото е възможно, да си ходя на вилата където при дъжд или сняг е невъзможно да се кача с леката кола, и за да си правя кефа извън пътя.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    о886/598523 Сашо

Място
    Пловдив
    Публикации
    126
    Точки (при гласуване)
    6

Градски джип стига бре.
    Освен че можеш да паркираш безпроблемно по тротоарите и в градинките, което не е препоръчително, други предимства няма. Иначе движи се и по асфалт ама ако на някое кръстовище чуеш че ти свирят гумите а ти съвсем нормално си завиваш - да знаеш че LSD-то ти работи
    Последно редактиран от Diog ; 26-07-10 в 23:46

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,950
    Точки (при гласуване)
    48

То ако работи така, трябва да утрепеш търговеца или маслара, продал ти масло уж за LSD.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Пловдив
    Публикации
    126
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    От де я изкара 1500 кила бре??? 1155 я дават празна. Някой беше мерил във форума - пълна е около 1300.
    Понеже нямам документацията пред мен, пък и моята книжка е на Бертоне, закръглявам грубо в полза на противника

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    То ако работи така, трябва да утрепеш търговеца или маслара, продал ти масло уж за LSD.
    На ляв или десен завой, в средно голямо кръстовище, почти винаги ми пресвирват гумите от зад. Малото е LS - утре ще проверя каква марка точно т.е. днес. Според мен е нормално да сработва LSD-то при такива ситуации.
    Последно редактиран от sparkybg ; 27-07-10 в 00:09

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,950
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

Цитат Мнение на Diog Преглед на публикациите
    Понеже нямам документацията пред мен, пък и моята книжка е на Бертоне, закръглявам грубо в полза на противника
    Вместо да гледаш книжката, иди на кантар. Пък и в книжката, поне на фероза, не пише теглото празна. В смисъл, само с пълен резервоар и оборудване.

Стига бре! Тераното ми тежи 1700-1800 кила, а е чука по-голям кютук от ферозата.

На ляв или десен завой, в средно голямо кръстовище, почти винаги ми пресвирват гумите от зад. Малото е LS - утре ще проверя каква марка точно т.е. днес. Според мен е нормално да сработва LSD-то при такива ситуации.
    Е, тогава вероятно е от сместа на гумите. Аз не съм забелязал да пресвирват задните, а само предните. Ама това в жегата го правят и 3/4 от всички гуми, на всички возила изобщо.

ПП: И LSD-то не сработва и изключва. То си е сработило постоянно. Все едно имаш съединител между лява и дясна гума.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Пловдив
    Публикации
    126
    Точки (при гласуване)
    6

Sparky, братче, какво пиеш?
    Идеята на LSD-то (виско муфата работи по същия начин) е че при по-големи скорости на въртене вискозитета на маслото започва да оказва съпротивителен момент ..... в зависимост от площа на "триещите" се части .. нали се сещаш.

Наздраве.
    Последно редактиран от Diog ; 27-07-10 в 00:34

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,950
    Точки (при гласуване)
    48

Sparky, братче, какво пиеш?
    Идеята на LSD-то (виско муфата работи по същия начин) е че при по-големи скорости на въртене вискозитета на маслото започва да оказва съпротивителен момент ..... в зависимост от площа на "триещите" се части .. нали се сещаш.

Наздраве.
    Наздраве, ама нищо не пия.

Има принципна разлика между виско муфа и многодисков съединител, какъвто е в конкретното LSD.

Та, LSD-то, или поне конкретното, просто от един въртящ момент нагоре ще започне да превърта. От това ще се загрее, барабар с маслото в каналите между ламелите (което впрочем е там точно заради каквото е и маслото в двигателя). И това усилие ще си е точно (или почти) толкоз, каквито и обороти да му пуснеш. Разбирай, когато едната ти гума е във въздуха, а усилието, предадено върху другата заради действието на LSD-то не е достатъчно за да извади джипката, можеш да се счупиш от натискане на газта, но LSD-то така или иначе няма да свърши друго освен да загрее. Маслото не е основна част от работата на LSD-то (не и на конкретното). То е там по принуда, иначе пластините ще си заминат твърде бързо. И впрочем далеч не е сигурно като вдигнеш оборотите и LSD-то загрее, дали вместо да постегне още, няма да поотпусне, точно заради маслото, което има гадния навик като се загрее, да става по-рядко.

Точно заради това и в спецификациите на това LSD няма да видиш "еди колко си процентов блокаж", а вместо това ще видиш нютонметри, при които LSD-то превърта. Да, това усилие има някаква зависимост от оборотите, но тя нито е еднозначна, нито е съществена и основна в работата на такова LSD.

Място
    Пловдив
    Публикации
    126
    Точки (при гласуване)
    6

Искаш да кажеш, че ламелите на LSD-то са допрени една до друга и системата разчита на триенето на ламелите един в друг, а не на вискозитета на маслото между тях .... сега ще ме караш да чета пак...

Място
    София
    Публикации
    6,007
    Точки (при гласуване)
    26

...ламелите на LSD-то са допрени една до друга и системата разчита на триенето на ламелите един в друг, а не на вискозитета на маслото между тях ...
    Точно така - ламелите са нормално зацепени (напрегнати) Без капка масло също ще работят, по-ефективно при това
    УАЗ не ми харесва! :)

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,950
    Точки (при гласуване)
    48

Искаш да кажеш, че ламелите на LSD-то са допрени една до друга и системата разчита на триенето на ламелите един в друг, а не на вискозитета на маслото между тях .... сега ще ме караш да чета пак...
    Накратко - да. Сипи му обикновено масло (не за LSD) със същия вискозитет, и доста бързо ще ти се изясни че маслото е там само за смазване.

Усилието, при което превърта LSD-то, зависи от усилието на притискащата ги пружина, площта и броя им. Маслото, барабар със съставките за LSD е там за да ги охлажда и да ограничава износването. Всеки уважаващ себе си български струг има съединители, работещи на съвсем същия принцип, само дето там с ръчката управляваш усилието върху пластините. Някога българските велосипеди "Балкан", с японско задно движение, първото поколение, вътре имаха същото. Като набиеш контра, реално притискаш пакет дребни пластини. Колкото повече натискаш, толкова повече спира. После ги направиха челюстни, а посла взеха да слагат едни руски недоразумения, отново челюстни.

Вискомуфата, например тая на перката на двигателя, работи по-иначе. Там се разчита на маслото, за да предаде въртящия момент, като или се ползва променящия му се вискозитет, или подаваното количество между пластините (ако е с пластини).

В диференциал, в който няма нищо друго, освен нормално масло за диференциал (+добавка за LSD), няма как да разчиташ на вискозитета на маслото, понеже за добро или за лошо той се мени с температурата, която пък зависи не само от околната среда, а и от загубите в дифа от натоварване. Ако ти беше прав, това практически би означавало че LSD със 75W140 ще се държи различно от диф с 80W90. Че диф зимата на -10 градуса ще се държи коернно различно от лятото на +40. Фактите обаче говорят друго.

Не казвам че няма дифове с виско. Вероятно има. Просто тоя, за който си говорим конкретно не е такъв.

Място
    Пловдив
    Публикации
    126
    Точки (при гласуване)
    6

мммдаа, това е хубаво да се знае. Благодаря.

Място
    София
    Публикации
    146
    Точки (при гласуване)
    5

Сега е времето да споделите и местоположението на магазините за резервни части в София и страната?
    Питам това не за да им правя реклама, а защото марката не е много разпространена...Ако беще Мерцедес или БМВ въпроса ми нямаше да има смисъл.
    Дай на бедния пари и на простия власт и им гледай сеира!

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Avia A 21 - плюсове и минуси ?
    От tatkobarba във форум Камиони 4х4, 6х6 и повече
    Отговори: 31
    Последно мнение: 03-07-11, 22:36
  2. LJ-70 плюсове и минуси?
    От alex_markov във форум TOYOTA
    Отговори: 49
    Последно мнение: 24-11-09, 09:58
  3. Toyota 4Runner - плюсове и минуси?
    От bajunko във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 5
    Последно мнение: 31-08-09, 14:20
  4. Плюсове и минуси на TLC 80 4.2 d/td
    От Yaro във форум TOYOTA
    Отговори: 44
    Последно мнение: 07-04-08, 22:58
  5. Отговори: 7
    Последно мнение: 29-10-07, 18:57

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове