Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

    Преглеждайки всичките 17 страници попаднах на много сравнения между Land Cruiser и Patrol, Land Cruiser i Mitsubishi Pajero II, Mitsubishi Pajero и Grand Cherokee и Patrol и т.н. и никъде няма директно сравниние м/у тези два модела та реших да попитам как бихте ги класирали.

    От изчетеното мога да заключа че Pajero-то (пък то си е и по-ново като модел) е за предпочитане при употреба предимно онроуд (динамика на мотора, возия и т.н.), Land Cruiser за оффроуд ( цял мост отзад, по дуракоустоичив и т.н.).

    Та въпроса ми е кой какво би предпочел при 50%/ 50% онроуд/оффроуд (не че ако си купя 4х4 ще го карам повече от 15-20% оффроуд и все пак бих предпочел дори и веднъж да нагазя в калта да не остана там). Евентуално и накакво финансово съпоставяне от гледна точна на експлоатация - ремонти, части, здравина. Първоначалната вноска ще е еднаква за двата модела така като гледам (говорим за периода 1999-2001)
    • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

  • #2
    От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

    Пахеро 3 не е ли самоносещо? Не е ли с независимо окачване и отпред и отзад?

    Ако и двете са верни, то значи че си е просто едно голямо комби 4х4, с големи гуми. На асфалта и по дребни полянки е страхотно като комфорт, ама извън пътя издиша.

    Защо не 95-ца с D4-D, стига да има такива? Мисля няма да страдаш от липса на мощност, еле пък ако го чипосаш (има заводски тунинг за тоя двигател, до колкото знам). 180 кончета няма ли да стигнат?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

      Браво бе Паджерото издиша.Явно не си карал .

      Коментар


      • #4
        От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

        Карал съм малко само на асфалт, и не с тоя двигател. И, да речем, ми хареса. Ама с това окачване се съмнявам да има сериозни оffroad възможности. Собственика не поиска да излизаме от асфалта. ...това ако не бъркам модела и окачванията.

        ...тя и 95-цата няма кой-знае какви възможности извън пътя де...
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

          Малко уточнение: под оффроуд в темата да се разбира черни пътища, някой и друг по стръмен терен и заснежени пътища и байри. Нямам предвид състезателни трасета, кал и коловози над 30-40 см и т.н.

          Иначе 95-ци с Д4-Д се намират, но по-рядко и на една по-друга цена
          • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

          Коментар


          • #6
            От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

            Първоначално публикуван от KPAHK Преглед на мнение
            Малко уточнение: под оффроуд в темата да се разбира черни пътища, някой и друг по стръмен терен и заснежени пътища и байри. Нямам предвид състезателни трасета, кал и коловози над 30-40 см и т.н.

            Иначе 95-ци с Д4-Д се намират, но по-рядко и на една по-друга цена
            Е, за това стават и двете. Но имай в предвид че има защо едното да е по-евтино от другото. Питай колегата Scrapheap за подробности. Те май имаха служебно такова мицубиши. Оплакваше се че все имало какво да му се прави, и мислеха да ги продават.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

              Стана практика тук да дават "разбирачески" мнения за автомобили от хора дето само са ги виждали да минават покрай тях по улицата или най-много са се повозили на тях и то по асвалта.
              Не мисля, че тези писания са полезни за някого.Така само пада нивото на форума...
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Стана практика тук да дават "разбирачески" мнения за автомобили от хора дето само са ги виждали да минават покрай тях по улицата или най-много са се повозили на тях и то по асвалта.
                Не мисля, че тези писания са полезни за някого.Така само пада нивото на форума...
                Еми, коментирай това:



                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Стана практика тук да дават "разбирачески" мнения за автомобили от хора дето само са ги виждали да минават покрай тях по улицата или най-много са се повозили на тях и то по асвалта.
                  Не мисля, че тези писания са полезни за някого.Така само пада нивото на форума...
                  Има и друга практика явно.......но манталитета на Българина няма да се промени. Всеки е силен на думи, докато му запушат устата ....

                  +1 sparkybg
                  --------------------------------------------------
                  [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                  Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                  [/FONT]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

                    Дали. Руси има две ЕВОТА защо ли.Колко Дакара спечелиха.Който не е карал на независимо окачване отпред и отзад не знае какво изпуска.За скоростен офроуд не ти трябва голям ход а стоене на пътя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

                      Няма нужда от излишни караници и препирни.

                      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                      Дали. Руси има две ЕВОТА защо ли.Колко Дакара спечелиха.Който не е карал на независимо окачване отпред и отзад не знае какво изпуска.За скоростен офроуд не ти трябва голям ход а стоене на пътя.
                      С това съм съгласен. Но в гората извън състезание малко хора карат скоростен офроуд. А за това, за което ще го ползва колегата, отворил темата, като че ли е по-добрия избор от 95-ца, защото на асфалт е по-добре, а от такава с 1KZ-TE - много по-добре. Както казах, не съм карал такова извън пътя, но с тия ходове според мен ще се окантарва там, където по-непретенциозни джипки ще минат без особен зор. Толкоз. Нищо повече от това не съм твърдял. За двигателя пък - хич. Двигателя и е предостатъчен. Ако смятате че някъде бъркам - казвайте направо, но с аргументи. Мойте ги изложих вече. Други нямам.

                      95-ца е следващата ми кандидат-джипка като ми омалее настоящата, и затова съм покарал сигурно около 1000км, та да добия представа дали е мойта. Със стария 1КZ-ТЕ - около 300. Паджерото - 20 километра по асфалт, който познавам като 5-те си пръста, щото откак съм шофьор минавам от там минимум 2 пъти седмично.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

                        Имал съм ги и двете и съм ги карал по-около 2 год. (ПаджероIII 03г.и TLC 90 01г.)
                        Според мен са много различни автомобили - единият има плюсове които другия няма и обратно. Паджерото ми гореше около 14-15 / 100 а Тойотата 10-11, Т-тата беше с по-добра динамика но Паджерото е по-комфортно и по-удобно за дълги пътувания, за части и поддръжка няма голяма разлика - и за двете са скъпи.
                        Тойотата е по-здрава и по-добра за тежак оф-род (за кал, за пясък,и др. подобни).
                        Тва мога да кажа с няколко думи, разбира се има и други разлики.
                        ( Тойотата е по-добрата джипка, нищо че сега карам Паджеро4)
                        TLC 73 4.2-TD
                        Автоматик
                        Тел.0887859269

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Стана практика тук да дават "разбирачески" мнения за автомобили от хора дето само са ги виждали да минават покрай тях по улицата или най-много са се повозили на тях и то по асвалта.
                          Не мисля, че тези писания са полезни за някого.Така само пада нивото на форума...
                          Да много правилно.
                          [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

                            Паджерото със тоя френски мотор не е добре хиЧ откъм надежност,тоиотата ако е със д4д също,французите са се доказали със здрави мотори, а за оффроад паджерото със хидравлична реЙка колко ще изкара из камънака, и не на последно място кулера... на наЙ-недпоходящото място!!
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-01-11, 17:21. Причина: 4=Ч

                            Коментар


                            • #15
                              От: Land Cruiser 95 3,0 срещу Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

                              Следва,че френските мотори са ненадеждни и само след около 2 запетаи в безконечното ти изречение стигаш до обратния извод.В междузапетаето там някъде казваш и за д 4д,че е смотан.Тойота е също с хидравлична рейка.А 3.2 то на мУцубУшито от де го напрай френски не можаФ да разбера?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X