Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

    поръчах си LAND CRUISER120 според вас става ли за каране извън пътя мислите ли че избора ми е грешен

  • #2
    Re: LAND CRUISER

    Първоначално публикуван от hummer
    поръчах си LAND CRUISER120 според вас става ли за каране извън пътя мислите ли че избора ми е грешен
    Колега, дали 120-ката става за каране извън пътя зависи най-вече от тебе. Лятото край яз. "Доспат" една 120-ка ме мъчи доста време, като минаваше бавно и предпазливо (ако не можеше да я заобиколи) всяка вдлъбнатина на пътя. Ама не мисля, че причината беше в Тойотата ...

    Ти готов ли си твоята да я вкараш в калта, на камънаците, на горския път (с ония ми ти хубави клони, които стържат боята до грунда)? Ако си готов, джипката ти със сигурност става за каране извън пътя.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      не бе недейте така грубо.да пробвам аз.
      колега:готино е,хубави гледки,барбекюта,готини хора.
      има и места без клони.не е страшно.ела и пробвай.
      въздушното окачване е супер блага работа.е сложно е,но пък колата ти е нова и скоро не се очакват проблеми.пък и тойота в момента е на върха по показател качество.
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #4
        Ако искаш да вкарваш луксозен джип в гората 120ската е добър избор но според мен не е наи добрия. Новото ГрандЧероки е по подходящо за ОффРоуд.
        Тоиотата вози меко но е с по малък ход на окачването.
        Няма блокаж на междиния диф защото е с торшън
        Отпред свободен диферинциал отзад ЛСД.
        Предполагам че има някъква игра със спирачките защото по това което съм чел излиза че няма нито един 100% блокаж.

        Коментар


        • #5
          има само блокаж на централния диф!зацепена постоянно 4х4
          hummer- избора е добър,можеше само да спести от въздушното окачване,принципно е само на задния мост, а 120-ката там е добре....колата не е за хард разходки защото пържи дифа,но едва ли си я взел за това......за всичко останало е перфектна,сам е се убедиш.....
          http://www.kdjoteros.com/
          http://www.toyota120.com/

          това са най-добрите сайтове засега
          IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

          Коментар


          • #6
            Надявах се да ме поправиш защото този въпрос ме мъчи отдавна.
            Как се блокира торшън. И изобщо раздатките колко вида са

            Коментар


            • #7
              ".колата не е за хард разходки защото пържи дифа"

              какво имаш предвид

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от kinex
                Надявах се да ме поправиш защото този въпрос ме мъчи отдавна.
                Как се блокира торшън. И изобщо раздатките колко вида са
                Не е ли 'торсен' (torsen = "torgue sensitive")?

                Коментар


                • #9
                  Re: LAND CRUISER

                  Първоначално публикуван от hummer
                  поръчах си LAND CRUISER120 според вас става ли за каране извън пътя мислите ли че избора ми е грешен
                  изпълнен съм с благородна завист... такова нещо съм карал в дюните на Емирствата където ЛК е обичайна гледка. според арабите които си падат по пустинния оффроуд (това е едно от националните им забавления) на първо място в пустинята е ЛК на второ ПАТРОЛ (някои смятат че новия патрол 4.8 бенз е по-добър) и на трето колкото и странно да звучи слагат ЧЕРОКИ (не гранд и не новото). ПАДЖЕРОТО въобще не го смятат за дюните - то е за арабките да водят децата на училище

                  разбира се това е в Емирствата кадето няма кал, сняг, камъни и други благини характерни за нашите ширини. преди години имах Дискавъри 3.9 бензин със сите шукарии докато не ми го конфискува гръцката митница. най голямото предимство на тази машина беше ....гъзарията без това да означава че не е велик офроудър. вкарвал съм го в лек офроуд но сърце не ми е давало да го тормозя както бих направил с уазката = безмилостно и безкомпромисно и без да се замислям за последствията. та в заключение мога да кажа че едва ли ще стигнеш оффроуд лимита на новия си ЛК за да те притесняват възможностите му, но ако наистина искаш да пробваш своите по-добре паркирай ЛК и се мятай в нещо по.....HARDCORE и газ газ газ газ газ газ !!!!
                  "..there is no substitute for cubic inches.."

                  Коментар


                  • #10
                    120ката си става за извън пътя, иска хубави гуми и смело задволанно устройство, вкарвал съм служебната в кал до главините с гуми галош и излезе, на магия, но излезе, ако я взимаш от бургаския дилър и я подържаш там няма да имаш проблеми с гаранцията, гарантирам! ако искаш и на луната отиди с нея

                    Коментар


                    • #11
                      Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                      Прекрасен автомобил, държи се много добре на пътя, максимална скорост 190, която си подържа без проблем или нестабилност, разход при тази скорост или близки до нея 13.8 с българска нафта и 10.9 със австрийска. Ако имаш възможност си го вземи с регулируемото окачване, автоматик, и с оригинален чип. Автоматика защото включването на скоростите омръзва, и по плавно се кара, регулируемото окачване помага много ако си на път с много завой и си на "спорт" или на магистралата на "комфорт" , а чипа значително повишава динамиката и намаля разхода. Има сервизи навсякъде, гаранцията е международна и покрива всичко по автомобила освен консумативите.

                      Коментар


                      • #12
                        Новия двигател е стария 166к.с. с малко донастройки по електрониката.По показател цена/качество е най-добра в класа си.Просто е повече 4х4 отколкото паркетник.Иделална е за дълго пътуване както и за офф-РАЗХОДКИ без компромиси.За други хард-цели мисля ,че е по разумно стар 4х4 до 20000лв.Разхода, ако това въобще има значение, е смешен на фона на дългата база,автоматика и т.н.Аз вече съм му "врътнал" 45000км. и смело твърдя- мин 9/100 мах 13/100.Хубава нафта харчи по малко,но тогава пък даваш повече газ :-))))
                        Колата съм я карал доста офф и не съм имал проблеми.Махнах степенките - пълна безсмислица и напролет сменям окачването с TJM.Сегашното е прекалено меко и лашка много - аз предпочитам по стабилна и висока кола.
                        Минус - резервоара буквално се "влачи" - ще го местя под багажника.Друго по въпроса :
                        http://www.kdjoteros.com
                        http://www.landcruiser-seriek.org/home.html
                        - може би двата най- добри форума в Европа и един хамериканнски
                        http://www.toyota120.com/
                        - FJ Cruiser,4 Runner са СЪЩИТЕ АВТОМАБИЛИ :-)
                        Има безброй подобрения и неща който можеш да видиш наготово.
                        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

                          Започнах да търся по-височки гуми,но нещо ударих на камък.Тойотката ще дойде с 265/65/17 мога да си избера дали да е с Мишлен или с Бриджестон.Май ще се наложи да вземам 16 цола джанти с по-високи гуми 255/85/16.Питах в Диана и там най-големия размер е 265/65/17, а пък ще трябват някакви М/Т все пак.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

                            265/70 - 17 BFG AT ko.....по високо требе и лифт.А за 16 зобрави - опират апаратите :-)
                            IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                            Коментар


                            • #15
                              До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

                              Вече изминати 18 500 км. без никакви забележки,със 115 км в час 7,3 на 100 със 190 км. "защото повече не може" 12.1 на 100.След много здрави тестове къде ли не ,никакви проблеми.Обаче там където се качвам с Нивушата на Тойотата и тежи г..а и не може .Доста се клатушка и създава представа за нестабилност но уви.Сега се сещам може би единствения минус който откривам е в спирачките,не е това което трябва да е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X