Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

    Бях се зарекъл да не купувам от случаен продавач и от около година следях всички обяви и накрая издебнах един приятел и му купих ТЛК-то. Та така от три месеца карам ТЛК120, 3,0 дизел, 173 коня, с въздушно и всякакви екстри. С резервната отдолу е. 2009-та. Мнението ми е, че ако имаш възможност задължително вземи с въздушно - разлика във возията е голяма! Успех с избора!

    П.П. Това с дюзите наистина е набутване защото моята я взех от приятел който я е поддържал в официалния сервиз винаги, но там миналата година му казали, че дюзите са ОК. Да, но аз като ги замерих се оказа, че едната е зле и купих чисто нови ултра оригинални.
    Последно редактирано от ф-008; 25-02-17, 17:59.

    Коментар


    • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

      За мен поне разликата във возията между версията с въздух и тази на пружини не е толкова голяма за да ми бъде водеща при избора. По-скоро ценното е, че като го натовариш си изравнява нивото и не заслепяваш останалите. Главният недостатък на това окачване е, че като нагласиш амортисьорите на Спорт, накланянето на каросерията намалява и в даден момент се захлупваш на някой завой, защото не те е хванал страх на време (данни по статистика на сервиз на Тойота).

      Коментар


      • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

        Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
        Главният недостатък на това окачване е, че като нагласиш амортисьорите на Спорт, накланянето на каросерията намалява и в даден момент се захлупваш на някой завой, защото не те е хванал страх на време (данни по статистика на сервиз на Тойота).
        Това е интересно мнение. Аз си мислех че спорт се използва предимно по магистрала и високи скорости...

        Коментар


        • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

          И ако е натоварена,би трябвало сама да си регулира светлините.При Нисан Мурано е механично,и го има в моделите със ксенон.

          Коментар


          • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

            То по европейско законодателство е задължително при ксенон да има регулиране на нивото + дюзи за почистване на фаровете. При крузъра автоматично ниворегулиране е излишно, защото като се натовари и се нивелира задницата от въздушните възглавници - ефектът е абсолютно същият

            Коментар


            • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

              здравей те. отскоро се зачудих за ТЛК 120 и доста прочетох, но навсякъде се споменава за проблемните дюзи. как да позная освен в сервиз за този проблем (мисълта ми е да не карам в сервиз всяка която видя и ми хареса)? на какви цени се намират? читав сервиз в Пловдив? на какви километри се появява проблема и колко често трябва да се преглежда за това?и не рзабрах от коя до коя година го има? благодаря предварително.

              Коментар


              • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                Запали я студена. Ако тресе и пуши не е добре. Носи си лаптоп с кабел и проверявай стойностите. Кабела не е скъп , сравнено с последващите ремонти
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                  А най добре в доверен твой сервиз се кара от предния ден и се чете на сутринта студена в твор присъствие.
                  Така се хващат проблемни дюзи далеко преди да се прояви ефекта.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    А най добре в доверен твой сервиз се кара от предния ден и се чете на сутринта студена в твор присъствие.
                    Така се хващат проблемни дюзи далеко преди да се прояви ефекта.
                    Дали ще има такъв продавач,да си даде колата да му нощува в непознати сервизи,за една нощ могат да ти подменят двигателя,заедно с половината кола,да си извадят ключ и какво ли не още.Не бих го направил с моя кола,ако не ми зависи живота от тази продажба. Най приемливо е да заведе сутрин човек с лаптоп и да пали и да чете.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                      При мен колата си вървеше супер, като нито пушеше, нито тресеше - просто всичко и беше наред, та даже и при тест в ТМ Ауто. Понеже беше на приятел, затова я взех и после установиха в бош, че едната е на 3,2 и затова ги смених и четирите с нови оригинални. Е верно, че излезнах с 4+ хилки, ама искам всичко да ми е наред. Та ако купуваш от познат и след преглед се установи, че по двигател, скорости, ходова част и прочие е наред то не му мисли - взимай я щото тия жипки са супер! А пък после ако е необходимо ги сменяш дюзите /ама с нови оригинални - за по 1170лв/бр. без отстъпка/ и готово! Успех!

                      Коментар


                      • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                        Който ще си купува такъв джип - първо си поръчва кабел от ибей за 15$ и диагностиката може да се направи без разкарвания по сервизи , на студен двигател . По принцип , на много заминали дюзи , компенсациите дори и на загрял двигател са големи.
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                          Здравейте,
                          Загледал съм ТЛК 120, 4.0, (бензин).
                          В момента има 2 на пазара, едната "виси" от поне 3-4 месеца (от толкова време следя пазара) и никой не я купува.
                          Конкретното ми питне е за мнение относно 4 степенната автоматична кутия и поддръжката и експлоатацията и.
                          Има ли нещо в нея, което да трябва да знам, преди покупка?
                          Трябва ли да я избягвам, като нещо "старо", или обратното - старо, но пък е неубиваема Тойота? (Въпреки че говорим за автоматична кутия :Д)
                          Автоматик съм карал преди 10 години, за 20 км... нямам никаква база за сравнение.
                          За тест/диагностика и т.н, има ли официален сервиз, в който да ме допуснат в София или трябва да записвам час за евентуална дата за 1г напред?
                          Гледам, има и газ сложена... Ако ида в официалния сервиз в София, дали могат да отчетат по параметрите на двигателя, дали газовата е добре калибрирана или ще я тестват само на бензин? Има ли как да установи при преглед, колко препечени са клапаните от газта?

                          Коментар


                          • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                            Най-добре напиши откъде си.
                            Кутията си е добър и здрав автомат на aisin, все пак преди да дойде в 120 е години наред в Land Cruiser 80, 9x и 100.
                            За да се прегледа добре автомобила съвсем не е необходимо да се ходи в тойота. За газта още повече.

                            Успех в избора!

                            Коментар


                            • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                              Благодаря за отзивите в тази и другата тема.
                              Аз съм от старозагорско, но живея във Варна.
                              За момента проекта отлежава, и развитието се очаква другата седмица.
                              Както и да е та така или иначе колите са в София. Има и една в СтЗ, ама пак в момента ми е на половин България път

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X