Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

    Колега,просто много добър автомобил.Карам го същия 2004г 7-ми месец.При доста добро каране в гората,през седмицата зарежда 4 железарски магазина с теракол,цимент,гипс и бакички с латекс по 25 кг.На 137 хил. км съм сменил 2 предни амортисьора.Ти прецени.
    My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

    Коментар


    • #62
      До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

      Като цяло е прекрасен. Единствено се поклаща в завои, но се свиква много бързо и не прави впечатление след 2 дни каране/возене. Возията е много добра, а със TEMS е по-стабилна при висока скорост и не си усещат повечето вибрации от двигателя и пътя.
      При някои се срещат проблеми, но не са страшни.

      Коментар


      • #63
        До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

        Имам такъв от около месец и половина. Мен лично ме кефи, но ако обичаш да караш спортно ще се разочароваш. Това на което колегите му казват "леко поклащане" в завоите, е доста мек начин на изразяване. Не знам за тези, които имат активно окачване TEMS, може би са наистина по стабилни в завои, пък и въобще. Както казах по-горе, мен това ме задоволява. Според мен, който иска да кара истински джип, а не СУВ, трябва да е наясно, че с него високите скорости са табу (четох една др. тема, в която някои пишат как карат джипките си с 200, ама не мисля, че това е призванието на джипа).
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #64
          До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

          Покарах с въздушно и се повозих в нормално окачване сякаш не ми се видя да има няква разлика , видях копчето пред лоста , пуснах и твърдоста , а за автомата и дума неможе да става за ръчка , ръчките бяха едно време незнам за окачването кое е по добре да кажат по запознатите

          Коментар


          • #65
            До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

            Първоначално публикуван от ORTIZ Преглед на мнение
            Чакаи , чакаи обесни кви са тия амортисьори и ще трябва ли всеки път когато искам да сменям твърдоста да слизам да намествам и да продължавам , кажи ми малко подробности за тях
            Амортисьори с корекции да искаш, има всякакви варианти. За да променяш твърдостта трябва да слизаш, но защо ти е да я променяш. Един път като ги настроиш според стилът си на каране, повече няма нужда от радикални промени.
            Може да се наложи и усилване по линията на стабилизаторите. В смисъл по-твърди тампони. От по-силни стабилизиращи щанги няма нужда.
            Според мен клати заради високия център на тежестта. За това трябват амортисьори с други характеристики. Предполагам активното окачване прави точно това. Казах вече, това активното, нито съм го карал, нито разглеждал. Джамбазов да каже има ли активни биалети.

            Коментар


            • #66
              До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

              Аз като ходих да си избирам Тойотата, питах дилъра за активното окачване. Той не ми го препоръча(не се аргументира), само каза че не си струва разликата в парите, въпреки че има полза да ми "набута" по-скъпия вариант. След това водих жена ми една събота и попаднах на друг дилър - той ми каза, че не е лошо да го има, но било много скъпо, когато се развали - с две думи и той не го препоръча. Ако поне единия от тях се беше се беше опитал да ме убеждава да го взема, сега щях да карам с активно окачване. Процентно разликата в парите е минимална и не това ме разколеба. В крайна сметка решението си твое.
              Успех!
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • #67
                До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

                Първоначално публикуван от ORTIZ Преглед на мнение
                Аз за това питам защото на мен ми казаха същото като на теб , и че подръжката е значително по скъпа , и ме отпратиха да си взема с нормално , за това питам
                Това са глупости, тия дилъри или нямат такава кола на склад и затова препоръчват другия вид или никога не са карали с такова окачване. Няма такъв филм едната да се разваля по често от другата. Да, задните амове са двойно по скъпи, ама на 150-200 хиляди километра кеф мисля че си стуват 800те лв. разлика в цената. Възглавниците са много здрави и няма проблеми с тях. А има разлика определено във возията.

                Коментар


                • #68
                  До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

                  Първоначално публикуван от ORTIZ Преглед на мнение
                  Имам възможност за един обаче е без въздушно и съм на кантар да вземам или ..... ще изчакам до понеделник и тогава ще реша мерси на всички за отгворите
                  Здравей,
                  Само да ти кажа като си купуваш гледай да е автоматик, и да има електронните системи за подпомагане. Познава се по:
                  Бутон за блокиране на централния деференциал
                  Бутон за спускане под наклон/до скоростния лост/
                  Липса на ръчен блокаж на задния диф/ под кормилото/
                  навигация и кожен салон

                  Другите не са на това ниво. Въздушното е супер, мойта няма и понякога съжалявам. прекарай я през дупките да чуеш предницата ако изхлопа веднага проверка на сервиз. Виж да няма масло по интеркулера че тогава лошо 2600+. Най добре е като даваш пари заведия на диагностика в Тойота и да ти сметнат какво ще оправяш после. Няма перфектна кола, дори 120та ако не е гледана може да те изненада с няколко хиледарки.
                  Поздрави
                  Prado
                  Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Аз казах че трилитровото Гранд Чероки е по-добрия джип във всяко едно отношение.
                    Верно, по-добър и по-лош може да се приема и субективно, но в случая говорят цифрите, а когато цифрите говорят и боговете мълчат.
                    Колко местно е? На каква цена е, колко харчи, колко му струва обслужването във фирмен сервиз, колко години му е гаранцията, какво влиза в тази гаранция, колко често влиза в сервиз....

                    Коментар


                    • #70
                      До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Колко местно е? На каква цена е, колко харчи, колко му струва обслужването във фирмен сервиз, колко години му е гаранцията, какво влиза в тази гаранция, колко често влиза в сервиз....
                      Не е осем местен. Това не е работна кола да гъчкаме хора в кучкарника, с единствената мисъл как да спестим някой лев.

                      Цената 80-90

                      Тя и Той харчат еднакво. Тойотата е по-икономична при скорости до 100, при по-високи скорости Гранда харчи по-малко. При 140км/ч Тойотата харчи 13, а джипа 12. Според производителя, ако от Бургас до Видин караш 120-ката със 100, ще дадеш цели десет лева по-малко, от колкото ако си с Гранд Чероки WK CRD. Ей така се става милионер.
                      А това че Гранд Чероки 3.0 CRD е по-бързо дори от Ланд Крузер 4.0 VVТ-i, просто го подминаваме с пренебрежение.
                      Това че може да придаде 100% от въртящия момент към едно колело, също.

                      Гаранцията? Какво значение има че гаранцията на амортисьорите Монро е три години, като за това време трябва да ходиш три пъти да ги връщаш. Говориш като търговец. В шоурумите има едни руси момичета дето ги обясняват тия неща за гаранцията. Ама явно за хората които не разбират е важно. То затова и се напълни с Хюндаи. Три години гаранция има Гранда, с доживотна за силовото придаване.

                      Колко често влиза в сервиза не знам. Аз сервиз нямам. Според работниците в Балкан Стар, ако ремонтираха само джип, ще трябва да затворят сервиза. Само за сравнение, въпросния лагер на предните главини, който уж съвсем инцидентно се трошал на Ланд Крузер, за джип липсва на пазара. Ама не щото много се харчи, ми щото е вечен. Два дена обърнах де що има търговец, за да може инкасото да стартира на "София 4х4" с нови. Е няма и няма. Официалния дилър ме прати да го търся по моргите. Гаранция щял да надживее джипа.

                      Значи какво се оказва -Гранда не е по-добър във всичко. Тойотата има повече седалки.
                      Последно редактирано от kinex; 26-08-08, 19:58.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

                        Благодаря за пожеланието такаа да ти разясня , търся да си купя ТЛК защото имам импртеза STI с толкова неща по нея че ми трябва 30 реда да ти напиша , като турбо кита и е най-хубавия произвеждан за Субару някога по света (не че има значение) но ти обеснявам какъв маняк съм , започнах от амортьорите купих доста скъпи първо едни после други тази кола не ВОЗИ тя просто иска да си хвърлиш дробовете до педалите , остава ми още малко да я завърша нацяло както съм си наумил , не съм фен на офроуда а на драг състезанията или рязкото ускорение , имам и Аутбек с които ще се разделя , на мен ми трябва Джипка която вози добре гори малко да е що годе нова да е здрава и да качвам деца кучета и т.н и да си ходя на вилата където пътя е ужас , и прецених че тази Тойота ми пасва идеално , имал съм страшно много коли между които и Гранд Чероки а тя е една от колите за които неискам да си спомням никога !!! Защото (мое мнение) за мен това е една от най-тъпите коли на света измислена от олигофрени ! неискам никои да се съобразява с мнението ми просто за мен тези коли са тъпня Номер 1

                        И по тези причини ти казах защо ми е ТЛК , а стабилизиращите щанги ги продай на някои друг на мен неми трябват и пак по мое мнение Тойота е номер едно 1

                        Коментар


                        • #72
                          Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                          колеги искам да попитам за 120'та дали е постоянно 4х4? Благодаря предварително

                          Коментар


                          • #73
                            До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                            Първоначално публикуван от raimchakar Преглед на мнение
                            колеги искам да попитам за 120'та дали е постоянно 4х4? Благодаря предварително
                            Да постоянно е 4х4

                            Коментар


                            • #74
                              До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                              Привет и от мен.
                              Почвам с един първи въпрос за мненние-какво добро и лошо
                              за Ланд Крюизера 3000 Д4Д 2003 година.Попадна ми една и се
                              двуомя
                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                                Немощен двигател в ниските обороти,почти при всички офроуд ситуации се налага влючване на бавните. Положителни страни,много икономичен и безотказен.
                                TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                                Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                                Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                                Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X