Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

    не съм го прочел, ами сумирам лични наблюдения:
    имаш контрол на сцеплението - спирачните апарати спират боксуващите колела - горе-долу ефект, подобен на блокаж, ДА АМА когато си блокираш централния диференциал, TRC (демек тракшън контрол/ ~ на сцеплението) се гаси и си оставаш със съвсем свободен преден и заден диференциал
    по никакъв начин не искам да засегна getsov, още повече, че не съм убеден в това, което твърдя, но: мисля, че той е смесил "елетронен блокаж" - тоя през TRC и "задействан по електрически път блокаж" - сиреч с копче (централния при Luxury, не знам да има със заден такъв, което не значи, че няма);
    Последно редактирано от ivanik1978; 03-02-08, 13:39.
    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

    Коментар


    • #32
      До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

      Един колега ме притесни с едно мнение, че:
      TLC-120 с активно окачване е пълен въздух!
      Много се клати, нестабилна е в завои, и трудно се контролира при високи скорости(>140км/ч), особено ако се кара по завои(магистралата Пловдив-София)!
      На прав път возела невероятно добре, но всичко свършвало дотам...
      Дали е така наистина???

      Коментар


      • #33
        До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

        Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
        не съм го прочел, ами сумирам лични наблюдения:
        имаш контрол на сцеплението - спирачните апарати спират боксуващите колела - горе-долу ефект, подобен на блокаж, ДА АМА когато си блокираш централния диференциал, TRC (демек тракшън контрол/ ~ на сцеплението) се гаси и си оставаш със съвсем свободен преден и заден диференциал
        по никакъв начин не искам да засегна getsov, още повече, че не съм убеден в това, което твърдя, но: мисля, че той е смесил "елетронен блокаж" - тоя през TRC и "задействан по електрически път блокаж" - сиреч с копче (централния при Luxury, не знам да има със заден такъв, което не значи, че няма);
        При Executive май няма TRC. До колкото си спомням има само BA и ABS, но това е преди 2-3 години някъде. Сега има някакви промени в нивата на оборудване.
        Май наистина съм омешал понятията "елетронен блокаж" и "задействан по електрически път блокаж".
        Задният се задейства от въртящо копче до 2nd start - червената лампа на блокажа започва да мига и когато се включи на LL остава постояно включена, което значи, че вече задният диф. е блокиран (поне аз така си го обяснявам).

        Коментар


        • #34
          До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

          щастливец
          аз до second start имам тапа - нямам механичен заден блокаж, а електронния ерзац;
          @ cicovesko: за TEMS-а - демек въздушното окачване - идеята е точно обратното, на това, което те плашат; така возят тия с обикновено окачване, идеята на въздушното е да го втвърдяваш при висока скорост по гладък път и да регулираш височината;
          проблемът идва от едни електронни пущини, които са в кутии по шасито - гълат вода и дефектират;
          Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

          Коментар


          • #35
            До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

            Джип без активно вози като такъв с активно настроен на втора степен на "комфорт" За 120ка говоря. Мисля че колегата говори за потенциометъра за измерване ха нивото. Не дефектира често. По скоро е изключение отколкото правило. По гаранция се сменя, а иначе може да се отвори и почисти, контакторите и пружинките са му позлатени и подлежи на ремонт в повечето случай. Kогато окачването е на най-твърдата степен джипа се държи по завойте като седан. На въпроса как да се разбере дали един диф е ЛСД, ако му го няма етикета се вдигат задните гуми и се върти едната, ако дифа е с ЛСД се въртят в една посока, ако не е се въртят в различни посоки.

            Коментар


            • #36
              Съвет за TLC120?

              Здравейте,решил съм да си взема TLC120 и прочетох доста от темите в форума ,но виждам че всички давате съвети за двигатели които са по (166)и (174)к.с. Двигателя които мога да си позволя е (163)к.с. но за него не виждам нищо писано ,ако някои може да даде съвет бих бил благодарен.

              Коментар


              • #37
                До: Съвет за TLC120?

                Механиката на мотора е една и съща. Новия работи на по високо налягане на дюзите. Горивната помпа е малко по съвършенна. Аз лично предпочитам "стария" мотор. Но, има нещо важно, след фейслифта има управление на аудиото от волана и камера за задно виждане за високото ниво.

                Коментар


                • #38
                  До: Съвет за TLC120?

                  Да разбирам че е надежден двигател,спрях се на него тъй като е най
                  разпростанен в Германия при офертите втора ръка а и не е акцизен
                  у нас, а относно екстрите търся ръчна скоростна кутия с кожен салон и евентуално навигация.
                  Благодаря ви за отговора

                  Коментар


                  • #39
                    До: Съвет за TLC120?

                    Обикновенно кожения салон върви с навигацията. По добре е да си вземеш автоматик. Доста по приятен за каране е и ако колата не е теглела тежки товари е вечен. Много важна екстра е TEMS. Това е адаптивното окачване чрез което се променя твърдостта на амортисьорите. TEMS има само на най високото ниво на оборудване.
                    Успех.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Съвет за TLC120?

                      Добре,но екстри като автомата и като този ТЕМС не водят ли до бъдещи проблеми.Разглеждам офертите в Германия и като гледам цените, машини с автомат и всички екстри са същите като такива с ръчна ск.кутия и почти без никакви екстри
                      Пздрави

                      Коментар


                      • #41
                        До: Съвет за TLC120?

                        Не водят до проблеми никакви. Взимай смело по високото ниво.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Съвет за TLC120?

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Обикновенно кожения салон върви с навигацията. По добре е да си вземеш автоматик. Доста по приятен за каране е и ако колата не е теглела тежки товари е вечен. Много важна екстра е TEMS. Това е адаптивното окачване чрез което се променя твърдостта на амортисьорите. TEMS има само на най високото ниво на оборудване.
                          Успех.
                          Доколкото знам ниворегулацията е само на заден мост.L100,каквато карам след 120-ката е със два регулиращи моста.За момента цената на старо е малко по-висока от
                          120 но разликата е космическа.
                          IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                          Коментар


                          • #43
                            До: Съвет за TLC120?

                            Първоначално публикуван от outback Преглед на мнение
                            Доколкото знам ниворегулацията е само на заден мост.L100,каквато карам след 120-ката е със два регулиращи моста.За момента цената на старо е малко по-висока от
                            120 но разликата е космическа.
                            Не съм написъл регулиращи мостове, а адаптивно окачване. Не се променя нивото а твърдостта. Има четири степени на твърдост. Определено и аз смятам че ТЛК100 си заслужава повече, още повече че ресурса и е по голям.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Съвет за TLC120?

                              Благодаря ви много за съветите и отзивчивостта,определено се спрях на автоматик и може би до месeц трябва да взема някаква машина
                              Поздрави и благодарности

                              Коментар


                              • #45
                                До: Съвет за TLC120?

                                Да, ама каква е разликата в разхода между TLC100-4,2TD(204к.с.) и TLC120-3D4D(163-166-174к.с.)?
                                Май е много съществена, някой знае ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X