Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчевият самолет летя и нощем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слънчевият самолет летя и нощем

    За мен това е новината на деня:

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/world/europe/10550430.stm

    Мъка ми е, че у нас тя ще развълнува малко хора. Вълнуват се в други страни.

    Днес прочетох едно наблюдение на Марко Семов - както влизахме в ЕС, така и се отдалечавахме от европейското. Много е точно.

    Във всеки случай нека ни е честито още едно постижение, на което имаме късмета да сме съвременници.

    Поздрави!
    Искам България чиста!

  • #2
    От: Слънчевият самолет летя и нощем

    Бива, бива. Лошото е, че въпреки всички гръмки обещания на разни разработчици, ефективността на соларните панели е твърде скромна - около 18% за промишлените образци.

    Коментар


    • #3
      От: Слънчевият самолет летя и нощем

      Не знам колко процента е, ама факта че е летял цяла нощ говори сам за себе си. Успял е да натрупа запас. Ако му турнат и автопилот, за да може пилота да спинка-смятай.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Слънчевият самолет летя и нощем

        Те не се сещат да направят мобилните телефони със соларен заряд, тръгнали да търсят екология в летенето!

        Коментар


        • #5
          От: Слънчевият самолет летя и нощем

          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          Те не се сещат да направят мобилните телефони със соларен заряд, тръгнали да търсят екология в летенето!
          Разликата е, че летенето може, а мобилния телефон - не. Това е. И не е само екология, познай.

          Коментар


          • #6
            От: Слънчевият самолет летя и нощем

            Не се сещат мобилните да се зареждат с еднотипно зарядно, да не говорим за соларно.

            Коментар


            • #7
              От: Слънчевият самолет летя и нощем

              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
              Не се сещат мобилните да се зареждат с еднотипно зарядно, да не говорим за соларно.
              Що бе, сетиха се. С 15 години закъснение.

              Коментар


              • #8
                От: Слънчевият самолет летя и нощем

                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                Не се сещат мобилните да се зареждат с еднотипно зарядно, да не говорим за соларно.
                Сетиха се отдавна, ама се ослушват.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Слънчевият самолет летя и нощем

                  Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                  За мен това е новината на деня:

                  http://news.bbc.co.uk/2/hi/world/europe/10550430.stm

                  ...
                  Във всеки случай нека ни е честито още едно постижение, на което имаме късмета да сме съвременници.

                  Поздрави!
                  Има идеи, с много такива да заменят и спътници, може и да доживеем .
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    От: Слънчевият самолет летя и нощем

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Бива, бива. Лошото е, че въпреки всички гръмки обещания на разни разработчици, ефективността на соларните панели е твърде скромна - около 18% за промишлените образци.
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Разликата е, че летенето може, а мобилния телефон - не. Това е. И не е само екология, познай.
                    Ясене, от каде тоя песимизъм в теб???? Не мога да разбера - уж си свикнал да мислиш, учил си повече от 99% от населението на земята и пак не вдяваш елементарния стремеж. Немой да режеш крилата на мечтите - щом се работи в тая посока, нещата ще станат със или без твоето съгласие за възможно и невъзможно. Да, още прохождаме в тази сфера, но НЕ, няма да се откажат "болните мозъци" и със сигурност ще победят! И за щастие, ако не през моя живот, то през този на децата ми, на използването на нефт ще се гледа като на тютюнопушенето.

                    П.П. Ако съм те разбрал грешно и всъщност не прозира песимизъм и отрицание в думите ти, моля да бъда извинен!
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Слънчевият самолет летя и нощем

                      Не бе, не съм песимист. Ще се изразя така: соларен самолет е по-лесната задача от соларен мобилен телефон.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Слънчевият самолет летя и нощем

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Не бе, не съм песимист. Ще се изразя така: соларен самолет е по-лесната задача от соларен мобилен телефон.
                        Защо?

                        И защо все още покривите на колите не са с фотоелементи?

                        Всичката мая втасала, та из небето ще търсим солари...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Слънчевият самолет летя и нощем

                          В колата е безсмислено, освен ако е хибрид. На хибридите май даже вече слагат. Но полза - малко, от покрива и капака на колата можеш да събереш около 400 вата със съвременните солари.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Слънчевият самолет летя и нощем

                            Добави - Ако не си в Чиста България
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #15
                              От: Слънчевият самолет летя и нощем

                              В близките години ни очакват много новости,
                              но на почит и уважение ще е този, който ходи по зелената морава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X