Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ, 4.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    ... Това за мен е кола в много добро състояние. Кола на която основните и скъпи агрегати нямат нужда от ремонт. Щото при скъпите агрегати и ремонтите са скъпи.

    Сега амортисьорите били меки. ...
    В същност, за състоянието на окачването претенции не съм предявявал. Още преди да го купя, видях че се тресе като желе (добре видно при натискане и отпускане на предницата) и люлее прекалено много дори само с шофьор, така че това не е някаква изненада или скрит дефект. Амортисьорите най-вероятно са си тези, с които джипът е излязъл от завода. Не се вижда да са изпуснали, но със сигурност са доста "поизморени", а ако и по начало са си били по-меки ...
    Но приемаме, че това е въпрос на вкус и някой друг може да смята за нормално колата да е с такава возия.


    Поне до момента най-дразнещо беше разминаването между това:

    Джипа е в много добро състояние, изцяло ревизиран и обслужен. Сменил съм през последния месец:
    ...
    Предни накладки
    ...
    и реалното състояние на спирачната система.

    Не знам как е спирала колата, но проблемът със спирачките се появи още по пътя от Кърджали към София, много скоро след стъпването на магистралата.
    И след това като правило се появяваше всеки път, когато има по-интензивно натоварване на спирачките (спускане с много завои или каране с по-висока скорост). Като при малко по-рязко спиране освен вибрацията, допълнителен ефект беше силното дърпане надясно. Добре, че не ми се наложи да направя някое аварийно спиране при каране по магистрала, че можеше и да се търкаляме някъде!

    А проблемът изобщо не е учудващ, като се погледнат снимките по-горе.
    Да, накладките бяха направо нови, но какво от това, като всички дискове и единия преден спирачен апарат бяха в буквално плачевно състояние?!?
    Доста ми беше трудно да си обясня как така уж си сменил предните накладки, пък не си видял, че отдясно буталата направо са се разпаднали ...

    Сега в същност се оказва, че спирачките изобщо не са ревизирани, а е прието на доверие казаното от предишния собственик. Т.е. от онзи мърляч, който е допуснал джипът да се кара с износени накладки до скапване на дисковете, и който вероятно е направил (или се е съгласил да бъде направен по този начин) гениалния "ремонт" на климатика, както и други по-дребни "бюджетни" ремонтчета ...

    Дали е била наложителна смяната на спирачните апарати? Нямам никакви претенции да познавам марката Jeep и конкретния модел и не мога да твърдя на кой модел какво и докога е слагано. Но определено имам навика, като взема една кола, да изчитам всичко, което мога да намеря за нея.
    А поне в този случай информация за четене - дал Господ. Та там чета:

    ...
    1. Grand Cherokee front brakes - warped rotors

    All 1999-2002 Grand Cherokee WJ models built through May 10, 2002 came equipped with brake calipers made by Teves. They are black in color with an open-sided bracket design. Due to poor caliper centering, the Teves calipers caused the rotors to warp, a problem that has plagued Grand Cherokees. At the very end of the 2002 model year, Jeep changed to "fully-closed" style calipers designed by Akebono. All Grand Cherokee models produced on or after May 11th, 2002 feature the new calipers. International models built on or after August 16th, 2002 also feature the new calipers.

    To address the warped rotor problem Jeep issued a TSB, #05-003-02.
    ...
    http://wjjeeps.com/brakes.htm
    Все ми се струва, че, щом производителят е взел такова кардинално решение, може би е имал достатъчно основания за това. А и, като гледам, по моргите в София май има здраво търсене на предни спирачни апарати от по-новия тип.

    При положение, че така или иначе ми се налагаше да направя истинска пълна ревизия на спирачната система и да сменям всички дискове и накладки, не намерих никакъв смисъл в това да слагам нови дискове и да ремонтирам старите спирачни апарати само за да проверя дали пък случайно няма да ми размине това, заради което Крайслер са пуснали технически бюлетин.

    За кардана, какво да ти кажа. Не знам кой как е карал, за да се твърди, че долу може да оцелее нещо различно от оригиналното изпълнение. В нашия случай предният маншон се пръсна в ден първи, веднага след стъпването на магистралата и съответното вдигане на скоростта. Направи го и втори път, след подмяната, моментално след като скоростта достигна около 120.
    Явно, поне на някои хора този проблем е добре известен, защото във фирма, рециклираща полуоски, кардани и т.н. ми казаха "Правим, но без гаранция, защото нямаме маншони. Търси оригинален."

    Така че, добави към проблема със спирачките този с маншоните на предния кардан, довели на свой ред и до проблеми с ламбда сондата, добави изненадите с климатика, добави скъсаните тампони на двигателя, разминаването в състоянието на LSd-то, гарнирай ги с някои по-дребни като, да речем, подмяна на повреденото и козметично "ремонтирано" дясно огледало. Стотарка тук, две там и "евтините" ремонти започват да придобиват други измерения, които някакси си не се връзват с анонса "изцяло ревизиран". Или просто имаме разминаване в тълкуването на понятията.

    А, както вече ти бях споменал, след толкова изненади човек започва много сериозно да се чуди дали и положението с по-скъпите агрегати е такова, за каквото е обявено. Ще поживеем, ще видим!
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      От мен го взе. Това е колата.

      Продавам Grand Cherokee Limited 4.0 AГУ




      Разрешавам ти да си я сложиш на десктопа. Само на теб.
      Другите дето питат ,,,, от морга ли е колата ,,, за без пари ли е --- могат само да си помечтаят за малко.


      Аз лично съм ревизирал колата в продължение на един месец. Един месец, в сервиз, от сутрин до вечер ремонти и тестове.
      Пробвал съм я два пъти , да видя как се държи при по-продължително шофиране. Един път сто и няколко километра до Стара Загора и един път още толкова до Пловдив. Верно не съм карал с повече от 130, заради пътните условия, но и в двата случая проблеми не бяха констатирани.

      Поставил съм на колата оценка, като цялостно състояние, много добър 5. Единствената причина оценката да не е отличен 6, е че колата не е чисто нова а е на 10 години. И продължавам да твърдя че Гранд Черокитата на участници в този форум, в такова състояние, се броят на пръстите на едната ръка.

      Колко от пишещите тук имат четири литров двигател на който не му тракат хидравличните повдигачи на клапаните. Който бачка перфектно, и харчи газ под 20 градско. За Чавдар знам че го има. Други???
      Колко от пишещите тук имат автоматик който превключва без удар.
      Колко от пишещите тук имат диференциали които не вият.
      Колко от пишещите тук имат окачване с плътни гумени тампони което е с перфектна геометрия. Такава геометрия и заводските нямат. Още повече че тук има и усилен заден стабилизатор и оригинални джанти с по-малък офсет(изнесени) за които много хора могат само да си мечтаят.
      Това за мен е кола в много добро състояние. Кола на която основните и скъпи агрегати нямат нужда от ремонт. Щото при скъпите агрегати и ремонтите са скъпи.

      Сега амортисьорите били меки. Ми такива са. Такъв им е модела. Колата е правена за Канада. Нито са изтървали, нито са омекнали над допуска, камоли пък теч да има. Единствения случай когато не смогват да държат колата стабилна е когато се натовари. Пружините при натоварен джип създават по-голямо усилие, с което точно тези заводски амортисьори очевидно не се справяха на 100%, от което колата "отскача". Иначе само с водач си бачкат добре.

      Карето на предния кардан към раздатката лично съм го сменял. Ако някой си мисли че съм спестил една стругарска операция за да не слагам задната капачка, за да претупам работата, --- да я слага капачката и ако кардана НЕ започне да чука, аз ще платя процедурата. Маншона на карето към раздатката се скъсал - лошо. Причината и за мен все още не е много ясна. Слагал съм такъв маншон и е карал години, ама на заводско каре. С такова плуващо за първи път се боря. И съм сигурен че ако колата е в мен, със сигурност ще се преборя. Колко време обаче ще ми коства - божа работа.
      Маншона на карето към дифа не съм го пипал. Видях че е гумен но изобщо не заподозрях проблем в това. При мен при тестове на висока скорост маншона не е гърмял. Верно е че скорости над 130 не съм поддържал дълго време. Ама сега като се замисля, пластмасови маншони по размер в магазините, дал Господ.

      За състоянието на спирачките, мисля че по-скоро мога да търпя критики. Предишния собственик каза че са сменени, а аз без да съм ги разглобявал го потвърдих. Ама щото ги видях с очите си че накладките са нови, когато сменях колелата. Сега всеки може да си мисли че съм ги видял и съм оставил бутала в такова състояние за да спестя стотина лева. Ма аз за себе си знам че направя ли компромис на Гранд Чероки за толкова малко пари - сън няма да ме хване. Колата спираше. Спирачките не са се палели нито веднъж.Не спираше като Порше Кайен, ама спираше и то прилично. Ръчната също държеше. Това че другия вид спирачни апарати, тези които сега Чавдар е сложил, са по-добри, нито мога да го потвърдя, нито мога да го отрека. Не е вярно че набедения за неработещ спирачен апарат е бил заменен с нов модел в средата на серията от Джйип. Такъв спирачен апарат се слага на Гранд 4.7 до приключване на производството му през 2005.

      Климатика не е ревизиран. Температурите Март месец бяха такива че нищо не налагаше ползването на климатик, а и аз за един километър каране климатик не пускам. Парното си духаше топло. Моторчето на вентилатора нещо бръмчеше, ама само в началото и на ниска скорост. Първия път когато пуснахме климатика, беше когато Чавдар гледаше колата. Един от първите топли дни на Април. Е, не тръгна. Кой да предположи че някой си е оставил ръцете под таблото. На мен все още не ми се вярва че е възможно джипа да влезе в сервиз за ремонт на климатичната инсталация, и да излезе от там без тя да работи. Ама идиоти всякакви.
      Аз общо взето съм наясно с ремонтите които Чавдар прави по-джипа. При положение че колата вече не е при мен, а и е проблем да дойде до Кърджали, единствения начин да помогна беше да предложа на Чавдар, АКО ИМА ОСНОВАНИЯ ДА МИСЛИ ЧЕ ЗА НЕЩО СЪМ ГО ИЗЛЪГАЛ, да праща сметката за ремонта за да му го платя.

      ЛСД-то в задния мост съм 1000% сигурен че беше супер стегнато. Карал съм я колата на сняг, пробвал съм го и на крик. Бетон. На неутрал с вдигната гума можеха да се развиват и завиват гайки. Сега каталясало. Мисля каква ли може да е причината. Дали старото масло не е било 80W90 или 85W140 без добавка на Мопар и за това да е било толкова стегнато, и след като му сложих 75W140 да се е смазало както трябва. Аномалия някаква има. Освен хората които са констатирали че пакета е за смяна, да кажат колко е аксиалния луфт на полуоската.
      За това че семерингите на полуоските са протекли, въпреки че не разбрах на кой диференциал, мисля че може да има само две причини. Или им е дошло времето, или причината е в комбинацията препълнен диф и високи скорости. Ма аз всички диференциали препълвам и до сега нито един не е протекъл.

      Ако има нещо друго неясно , свързано с Гранда който Чавдар е купил от мен, не се притеснявай да питаш. И без тва, на ден по 20 човека ми се обаждат за да им оправям колите без пари.
      Най-смирено благодаря за великодушното предложение за десктопа ми както и за разрешението да задавам въпроси.
      Това, което най-много ме учудва как такъв разбирач по автомобили и изявен спец по марката JEEP е допуснал да продаде представен като "перфектен и напълно ревизиран" автомобил, който меко казано бъка от дефекти и май в момента не може и да се движи изобщо?

      Коментар


      • #33
        От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        ... и май в момента не може и да се движи изобщо?
        Тук не си прав! Има какво да се оправя още, но колата си се движи. Е, не точно в този момент, защото по това време би трябвало да сглобяват обратно климатика и таблото.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

          Kinex - a може да се е доверил на предния собственик за някой неща, за други да не се е сетил или да не е открил проблем и т.н. Получило се е разминаване в това какво е действителното състояние на джипа и как е представен. Случило се е. Кой е прав, кой е крив - не е много ясно.
          Важното обаче в случая е това:
          ...Аз общо взето съм наясно с ремонтите които Чавдар прави по-джипа. При положение че колата вече не е при мен, а и е проблем да дойде до Кърджали, единствения начин да помогна беше да предложа на Чавдар, АКО ИМА ОСНОВАНИЯ ДА МИСЛИ ЧЕ ЗА НЕЩО СЪМ ГО ИЗЛЪГАЛ, да праща сметката за ремонта за да му го платя...
          Според мен родавача заслужава уважение, че изрази готовност за тази постъпка и не се скри!
          Изключително коректно поведение и на Чавдар. Той не отвори тази тема за да се оплаква и да обвинява продавача, а за да потърси съвети и помощ в решаването на проблемите с джипа.
          Мисля, че и двамата сте разумни хора и ще намерите заедно правилното решение в случая.
          Няма нужда ние да даваме съвети или да Ви укоряваме.

          Коментар


          • #35
            От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            Най-смирено благодаря за великодушното предложение за десктопа ми както и за разрешението да задавам въпроси.
            Това, което най-много ме учудва как такъв разбирач по автомобили и изявен спец по марката JEEP е допуснал да продаде представен като "перфектен и напълно ревизиран" автомобил, който меко казано бъка от дефекти и май в момента не може и да се движи изобщо?
            "Перфектен" не съм казал, не съм и писал. Много дълго съм обяснявал какво е състоянието на колата и съм го правил без прилагателни а конкретно.
            Изцяло ревизиран е доста обща формулировка, затова съм обяснил много подробно, точно какво съм ревизирал по джипа. Ако си мислиш че изцяло ревизиран означава че колата е разглобена на болчета, нещо бъркаш. Не че е лошо да се разглоби на съставните и части, ама има една стара монтьорска приказка "Едно гувно колкото повече го бъркаш, толкова повече мирише." Никой не прави цялостна ревизия с разглобяване на всекидневна кола. Първо че не е ама никак финансово оправдано щото струва горе/долу колкото колата, второ че се изисква ама много специализиран инструмент какъвто има само в официалния представител, и трето защото отнема ама много месеци понякога и години. Такова ревизиране се прави само на автомобили за които е предвидена тежка експлоатация като състезания или експедиции. И пак няма гаранция че няма нещо да се развали. Всекидневните коли вече са друга бира. Те се ревизират по външни белези и се разглобяват когато има достатъчно основания да се смята че нещо е износено или счупено. Ти всъщност кола имаш ли.
            И аз се чудя как съм допуснал да продам кола в този форум. Повече няма да допусна да се случи.
            Отстраняването на "меко казано бъканите дефекти" които спряха колата и я превърнаха в гробница, струват колкото обслужването. Идея имаш ли.

            Коментар


            • #36
              От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение


              Поне до момента най-дразнещо беше разминаването между това:

              и реалното състояние на спирачната система.

              Не знам как е спирала колата, но проблемът със спирачките се появи още по пътя от Кърджали към София, много скоро след стъпването на магистралата.
              И след това като правило се появяваше всеки път, когато има по-интензивно натоварване на спирачките (спускане с много завои или каране с по-висока скорост). Като при малко по-рязко спиране освен вибрацията, допълнителен ефект беше силното дърпане надясно. Добре, че не ми се наложи да направя някое аварийно спиране при каране по магистрала, че можеше и да се търкаляме някъде!

              А проблемът изобщо не е учудващ, като се погледнат снимките по-горе.
              Да, накладките бяха направо нови, но какво от това, като всички дискове и единия преден спирачен апарат бяха в буквално плачевно състояние?!?
              Доста ми беше трудно да си обясня как така уж си сменил предните накладки, пък не си видял, че отдясно буталата направо са се разпаднали ...

              Сега в същност се оказва, че спирачките изобщо не са ревизирани, а е прието на доверие казаното от предишния собственик. Т.е. от онзи мърляч, който е допуснал джипът да се кара с износени накладки до скапване на дисковете, и който вероятно е направил (или се е съгласил да бъде направен по този начин) гениалния "ремонт" на климатика, както и други по-дребни "бюджетни" ремонтчета ...
              Според теб защо са се разпаднали буталата на спирачните апарати?

              Коментар


              • #37
                От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Според теб защо са се разпаднали буталата на спирачните апарати?
                Примерно защото са достатъчно възрастни, или защото системно и продължително са били прегрявани, а никога не са били сменяни. За разлика примерно от буталата на левия спирачен апарат, който ми задържаше повече и по-често, но беше в по-добро състояние от десния.

                Както и да е! Какви основания имам да мисля едно или друго - не знам, както и не знам ти какво си видял, чул и какво знаеш. Това ти си знаеш най-добре.

                За съжаление обаче, изглежда, че лошите ми опасения са на път да се потвърдят. Преди малко ми се обадиха от сервиза за да ме извикат да отида на място и да видя, че по таблото с уредите е имало ТНТМ - били изключени лампата на ербега и Check engine. Вместо това били свързани към друга лампа за да светват при включване на контакт ...

                Откъдето и да го гледа човек, това вече си е откровена измама, целяща да прикрие нещо. Какво точно, сега отивам при хората да умуваме къде е поредната мина. Кой е сапьорът, който я е заложил е друг въпрос. Може би лицето Пламен Стефанов Николов от Казанлък ще може да ти даде някои пояснения по този въпрос ...
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-07-10, 19:29. Причина: Уточнение
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                  Най-вероятно са се "поопекли".... Момци, не ми се вярва Кинекса, един от най-уважаваните и компетентни членове на форума съзнателно да е пробутал кола със скрити дефекти на друг уважаван и компетентен колега, най-малкото защото знае, че това няма да се размине току-така. Вярвам, че ще намерите начин да изгладите недоразуменията.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                    На какво измама. Това е напълно безсмислена интервенция.
                    Тази кола се самодиагностира!

                    Коментар


                    • #40
                      От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                      И аз като един лаик да попитам - СПИРАЧКИТЕ към кои агрегати спадат .... ?
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • #41
                        От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        .........
                        Изцяло ревизиран е доста обща формулировка, затова съм обяснил много подробно, точно какво съм ревизирал по джипа. Ако си мислиш че изцяло ревизиран означава че колата е разглобена на болчета, нещо бъркаш. Не че е лошо да се разглоби на съставните и части, ама има една стара монтьорска приказка "Едно гувно колкото повече го бъркаш, толкова повече мирише."
                        .............
                        Към ревизираното от теб спадат ли спирачките и кардана? А монтьорския лаф, който употреби е повече от показателен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                          Към ревизираното от теб спадат ли спирачките и кардана? А монтьорския лаф, който употреби е повече от показателен.
                          И друг лаф има. "Прокълнат човек, прокълната кола." В смисъл че всичко се сбъгясва.

                          Добре ся що се правиш на дръж ми шапката.

                          Човека ми каза че е сменил накладките, аз ги видях сменени. Накладките наистина са сменени.
                          Писал съм смених това това това. Моя грешка. Трябваше да напиша това и това съм сменил, а онова е сменено от друг. Казах вече. Колко пъти да го повторя.
                          Ай душата ми вземете сега. С безплатни консултации съм много хубав. Даже телефон с месеци стенбай си купих.

                          Кардана е ревизиран. Пипал съм го. АЗ. Капиш.
                          Утре ще му намеря маншони и ще му пратя.
                          Да ви имам некадърните монтьори.

                          Чавдар да пише размери на маншоните. Дебелата част на кардана също.

                          Коментар


                          • #43
                            От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            На какво измама. Това е напълно безсмислена интервенция. Тази кола се самодиагностира!
                            Безсмислена или не, ей ти го положението:



                            Щатната лампа "Check Engine"



                            и лампа "Airbag"



                            са извадени, и в отворите за тях са бутнали по 1 лампичка, свързана към друга лампа от таблото. Така, като дадеш на контакт, лампите светват и после си угасват. Ето това е измамата. Създава се илюзия, че всичко е наред. Тя колата хубаво се самодиагностицира, само че при това положение "Check engine" няма да светне в случаите, когато си установи неизправност, за която трябва да се сигнализира. Ето го и обяснението защо не ми светна, когато се е скъсала ламбда сондата. Дали в някои ситуации липсата на свовременно предупреждение не може да доведе до неприятни последствия?

                            Причината за този "тунинг" може да е съвсем банална. Примерно постоянно светещ "Check engine" да е дело на газаджията. Ама лъжата си е лъжа. А причината за другата може да е била в повредения куплунг на пасажерския ербег, който са свързали днес. Дали е щял да сработи, ако, не дай Боже, се беше случило нещо???
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                              Имам питане за дясното огледало. Това, което е на колата е строшено. Направили са му козметичен "ремонт", като са залепили ново (или изрязано) стъкло. Само че нито му работи управлението, нито може да стои в едно положение. Нагласиш си го на ръка горе-долу да е в добро положение и да виждаш нещо, ама след минаване през 2 дупки вече ти показва асфалта.

                              Намерих огледало от друг Гранд, май 2004 (но не е сигурно), обаче имам проблем. Това, което е на колата е с 8 жици (2 на единия ред на куплунга + 6 на другия). В сервизните наръчници, които имам, описанието на кабелите отговаря на това положение.
                              Това, от моргата има 7 жици, като 2 от тях са с различен цвят (жълт и син), каквито в оригиналния вариант няма. Ако някой се е срещал с такова окабеляване или има под ръка описание - ще съм благодарен. В момента ровя из нет-а да намеря схема на свързване за втория случай, та да видя дали ще може да се използва.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                                Наистина лош късмет...........явно е правена като за продажба......но не мисля че Кинекса го е направил, както се вижда, магариите излизат при старателно разглобяване и дори си мисля че и при обстоен преглед, но без разглобяване, едва ли нещо щеше да се разкрие....... освен спирачките, и то ако е имало симптоми и оттам съмнения, че въпреки новите накладки, колата не спира и тогава да се задълбочи човек. за лампичките е гнусен джамбазки номер, но кой може да предположи че като светват при контакт, са фалшиви?????

                                не съм му адвокат, но смятам че е абсурдно Кинекса да се забърка в такава манипулация умишлено!!!

                                на Чавдар му пожелавам да си стегне както трябва джипа и той ще му отблагодари с дълга и безпроблемна работа.
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X