Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ, 4.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

    Положението с климатика е гадно,но....! Относно маншона на кардана в Б.С. ми казаха че го предлагат отделно за около 130лв.Имах същите приключения и с карето и със седалката,даже седалката пак е за ремонт.Според мен това са проблеми на всички WJ (без доработките по корпуса на парното разбира се).Колата не е лоша но не е и здрава като японските,и нямя как доста е напудрена с неща които могат да се счупят .Аз все още си харесвам моята(а тя е и с други екстри-VM engine)Успех!
    grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

    Коментар


    • #17
      От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

      Да я продаде, няма да промени много нещата, освен за него, че ще се е отървал от още набиване на пари. Но този който я купи, ще отвори тема тука със подобни на досегашните заглавия и пак трябва да се впускаме в съвети и прочие... Според мен Чавдар вече е минал половината на пътя за получаване на нормален автомобил за експлоатация така, че по- добре да се понабие с още 1- 2 хилядарки и да знае, че кара "master repaired vehicle" и да не го мисли, от колкото да го продаде и да получава неприлични реплики от новия собственик... Аз от както съм с моя: основен ремонт скоростна кутия, смяна каре на кардан и на есен ще отварям раздатката и дифа да сменям верига или лагер, зависи какво излезе... Всичко друго и е изправно и съм доволен като цяло. Определено обаче такъв Гранд на старо, който и да си е взел, не вярвам да не е вкарал под 2- 3 к за до привеждане в нормалния/искания от него вид!
      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • #18
        От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Един маркуч към радиатора за маслото на автоматика цъфна на 1 метър преди да паркирам пред блока и веднага забелязах теча, щото под моите коли не съм свикнал да има петна или локвички. А можеше да протече и 2 дни по-късно, по пътя към Варна, когато не карах аз ...
        Много внимавай какъв точно маркуч си сложил!!!
        Маркучите които се продават като "маслоустойчиви " , държат не повече от 1-2 години и се цепят при щуцерите!
        Ако пише "КК Русинов" бъди много внимателен - не са стока!
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • #19
          От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

          Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
          Чаво лошо начало с тази кола.Хм явно е била Обслужвана доста добре-това в кавички.
          пп.Явно си я купил тънко.
          Няма значение дали е купил автомобила евтино или скъпо, по - важно е дали състоянието и отговаря на това което му е било казано при покупката.

          Съгласен съм с мнението на Сашо Пунчев, че по добре да си оправиш джипа, а не да го ''закрепиш'' ако ще го караш. Знам, че е кофти, защото и аз миналата година се набутах с един WJ, както повечето знаете.

          Между другото, не говорим ли за джипа на Kinex, продаден в края на април?
          Последно редактирано от walker; 07-07-10, 16:23.

          Коментар


          • #20
            От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

            Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
            Много внимавай какъв точно маркуч си сложил!!!
            Маркучите които се продават като "маслоустойчиви " , държат не повече от 1-2 години и се цепят при щуцерите!
            Ако пише "КК Русинов" бъди много внимателен - не са стока!
            Благодаря за предупреждението. Не съм слагал аз маркучите и задължително ще проверя какви са, че вече очаквам всякакви изненади.

            А днес успях да реша проблема с изпарителя (или поне така се надявам). За нов БС искат 677 парички и то с поръчка. Добре, че са моргите, та минаваме няколко пъти по-тънко ...

            Ето ги сваления от колата (горе) и "новия" (от 2002 с 2.7 дизел)



            Този, който мърлячите са сложили, има 1 ребро повече, отколкото е необходимо и поради това не е влизал в корпуса. Вместо да намерят радиаторче с правилния размер са съсипали кутията за да натъпчат вътре това, което са имали.

            Ако не е целенасочена "подготовка за продажба", значи е най-обикновена селяндурска мърлящина на хора, които се пънат да карат джип, но не могат да поддържат като хората такъв.

            За съжаление, няма да минем съвсем без ТНТМ. Фланците на колата и на радиаторчето с правилния размер са различни и, съответно, този на изпарителя трябва да се подмени, което значи още един ден и известна сума в пасив.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

              Има ли как да провериш ''новия'' изпарител дали е в ред, преди да го поставиш? Да не стане после двойна работа...

              Коментар


              • #22
                От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                Има ли как да провериш ''новия'' изпарител дали е в ред, преди да го поставиш? Да не стане после двойна работа...
                Хората си разбират от работата и преди монтажа изпарителят се тества.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                  Ау, Чаво кофти работа. Явно е куца година, щото и аз минавам през същото чудо ...
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                    Хвала на Чавдар за подробния снимков отчет и за откровеността-повечето нашенци никога няма да си признаят,ако са се сдобили с нещо подобно!Ще си траят(щото мойто возило е най-хубавото),ще го хвалят,като междувременно ще ремонтират и няма да споделят как и за колко лев са оправили проблема!
                    Пожелавам успех с ремонтите-убеден съм,че всичко ще се оправи-да е живот и здраве само!
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #25
                      От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                      колите могат да бъдат горе доло отремонтирани... за разлика от жените /примерно.. там дефектите са неотстраними/... дано си я взел достатачно тънко за да са ти оправдани ядовете. иначе е ясно че ще стане , лека пополека...
                      не бързам за никъде...
                      XJ 2.5TD '98

                      Коментар


                      • #26
                        От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                        Чавдаре, кажи поне от къде го взе та да внимават хората като купуват от това място или човек?

                        П.П. Защо имам чувството за дежа вю? И дали виновникът за тази лимонка ще има доблестта да постъпи така както човека, когото охули само преди няколко седмици за същото нещо?
                        Последно редактирано от Тихомир; 07-07-10, 22:09. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #27
                          От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                          Чавдаре, кажи поне от къде го взе та да внимават хората като купуват от това място или човек?

                          П.П. Защо имам чувството за дежа вю? И дали виновникът за тази лимонка ще има доблестта да постъпи така както човека, когото охули само преди няколко седмици за същото нещо?
                          В същност, темата не е за това. Тя е такава, каквато имаше и за Хюндая, и за Патрул-а. Проблемите и евентуалните им решения.
                          Разбира се, в определена степен могат да се направят и изводи какво може да се случи с кола, минала през няколко ръце. И, съответно, човек да си направи сметката доколко да вярва на приказки като "перфектен", "без забележки", "напълно ревизиран", "кола за каране, а не за правене" и т.н.
                          Лично за мен изводът е вече абсолютно категоричен. Кола на старо просто не трябва да се взима без много внимателно оглеждане от достатъчно компетентни хора. Без значение от кого се купува!
                          Разбира се, далеч не винаги е възможно да се хванат всички проблеми, но при всички случаи внимателният оглед може да спести доста пари, нерви и време.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                            Нали знаете Американеца какво казвал--Искам да имам акъла на Българина,който после му идвал.Чавдаре,не го пиша за теб това,а по принцип.

                            Коментар


                            • #29
                              От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                              Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
                              Нали знаете Американеца какво казвал--Искам да имам акъла на Българина,който после му идвал.Чавдаре,не го пиша за теб това,а по принцип.
                              Съвсем спокойно можеш и на мене да го кажеш. Много ще е на място!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: 3 месеца с Grand Cherokee WJ

                                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                                Чавдаре, кажи поне от къде го взе та да внимават хората като купуват от това място или човек?

                                П.П. Защо имам чувството за дежа вю? И дали виновникът за тази лимонка ще има доблестта да постъпи така както човека, когото охули само преди няколко седмици за същото нещо?
                                От мен го взе. Това е колата.

                                Продавам Grand Cherokee Limited 4.0 AГУ




                                Разрешавам ти да си я сложиш на десктопа. Само на теб.
                                Другите дето питат ,,,, от морга ли е колата ,,, за без пари ли е --- могат само да си помечтаят за малко.


                                Аз лично съм ревизирал колата в продължение на един месец. Един месец, в сервиз, от сутрин до вечер ремонти и тестове.
                                Пробвал съм я два пъти , да видя как се държи при по-продължително шофиране. Един път сто и няколко километра до Стара Загора и един път още толкова до Пловдив. Верно не съм карал с повече от 130, заради пътните условия, но и в двата случая проблеми не бяха констатирани.

                                Поставил съм на колата оценка, като цялостно състояние, много добър 5. Единствената причина оценката да не е отличен 6, е че колата не е чисто нова а е на 10 години. И продължавам да твърдя че Гранд Черокитата на участници в този форум, в такова състояние, се броят на пръстите на едната ръка.

                                Колко от пишещите тук имат четири литров двигател на който не му тракат хидравличните повдигачи на клапаните. Който бачка перфектно, и харчи газ под 20 градско. За Чавдар знам че го има. Други???
                                Колко от пишещите тук имат автоматик който превключва без удар.
                                Колко от пишещите тук имат диференциали които не вият.
                                Колко от пишещите тук имат окачване с плътни гумени тампони което е с перфектна геометрия. Такава геометрия и заводските нямат. Още повече че тук има и усилен заден стабилизатор и оригинални джанти с по-малък офсет(изнесени) за които много хора могат само да си мечтаят.
                                Това за мен е кола в много добро състояние. Кола на която основните и скъпи агрегати нямат нужда от ремонт. Щото при скъпите агрегати и ремонтите са скъпи.

                                Сега амортисьорите били меки. Ми такива са. Такъв им е модела. Колата е правена за Канада. Нито са изтървали, нито са омекнали над допуска, камоли пък теч да има. Единствения случай когато не смогват да държат колата стабилна е когато се натовари. Пружините при натоварен джип създават по-голямо усилие, с което точно тези заводски амортисьори очевидно не се справяха на 100%, от което колата "отскача". Иначе само с водач си бачкат добре.

                                Карето на предния кардан към раздатката лично съм го сменял. Ако някой си мисли че съм спестил една стругарска операция за да не слагам задната капачка, за да претупам работата, --- да я слага капачката и ако кардана НЕ започне да чука, аз ще платя процедурата. Маншона на карето към раздатката се скъсал - лошо. Причината и за мен все още не е много ясна. Слагал съм такъв маншон и е карал години, ама на заводско каре. С такова плуващо за първи път се боря. И съм сигурен че ако колата е в мен, със сигурност ще се преборя. Колко време обаче ще ми коства - божа работа.
                                Маншона на карето към дифа не съм го пипал. Видях че е гумен но изобщо не заподозрях проблем в това. При мен при тестове на висока скорост маншона не е гърмял. Верно е че скорости над 130 не съм поддържал дълго време. Ама сега като се замисля, пластмасови маншони по размер в магазините, дал Господ.

                                За състоянието на спирачките, мисля че по-скоро мога да търпя критики. Предишния собственик каза че са сменени, а аз без да съм ги разглобявал го потвърдих. Ама щото ги видях с очите си че накладките са нови, когато сменях колелата. Сега всеки може да си мисли че съм ги видял и съм оставил бутала в такова състояние за да спестя стотина лева. Ма аз за себе си знам че направя ли компромис на Гранд Чероки за толкова малко пари - сън няма да ме хване. Колата спираше. Спирачките не са се палели нито веднъж.Не спираше като Порше Кайен, ама спираше и то прилично. Ръчната също държеше. Това че другия вид спирачни апарати, тези които сега Чавдар е сложил, са по-добри, нито мога да го потвърдя, нито мога да го отрека. Не е вярно че набедения за неработещ спирачен апарат е бил заменен с нов модел в средата на серията от Джйип. Такъв спирачен апарат се слага на Гранд 4.7 до приключване на производството му през 2005.

                                Климатика не е ревизиран. Температурите Март месец бяха такива че нищо не налагаше ползването на климатик, а и аз за един километър каране климатик не пускам. Парното си духаше топло. Моторчето на вентилатора нещо бръмчеше, ама само в началото и на ниска скорост. Първия път когато пуснахме климатика, беше когато Чавдар гледаше колата. Един от първите топли дни на Април. Е, не тръгна. Кой да предположи че някой си е оставил ръцете под таблото. На мен все още не ми се вярва че е възможно джипа да влезе в сервиз за ремонт на климатичната инсталация, и да излезе от там без тя да работи. Ама идиоти всякакви.
                                Аз общо взето съм наясно с ремонтите които Чавдар прави по-джипа. При положение че колата вече не е при мен, а и е проблем да дойде до Кърджали, единствения начин да помогна беше да предложа на Чавдар, АКО ИМА ОСНОВАНИЯ ДА МИСЛИ ЧЕ ЗА НЕЩО СЪМ ГО ИЗЛЪГАЛ, да праща сметката за ремонта за да му го платя.

                                ЛСД-то в задния мост съм 1000% сигурен че беше супер стегнато. Карал съм я колата на сняг, пробвал съм го и на крик. Бетон. На неутрал с вдигната гума можеха да се развиват и завиват гайки. Сега каталясало. Мисля каква ли може да е причината. Дали старото масло не е било 80W90 или 85W140 без добавка на Мопар и за това да е било толкова стегнато, и след като му сложих 75W140 да се е смазало както трябва. Аномалия някаква има. Освен хората които са констатирали че пакета е за смяна, да кажат колко е аксиалния луфт на полуоската.
                                За това че семерингите на полуоските са протекли, въпреки че не разбрах на кой диференциал, мисля че може да има само две причини. Или им е дошло времето, или причината е в комбинацията препълнен диф и високи скорости. Ма аз всички диференциали препълвам и до сега нито един не е протекъл.

                                Ако има нещо друго неясно , свързано с Гранда който Чавдар е купил от мен, не се притеснявай да питаш. И без тва, на ден по 20 човека ми се обаждат за да им оправям колите без пари.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X