Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камъни в бъбреците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Камъни в бъбреците

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Я кажете нещо за образуването на камъни? От какви храни и какви диети?...
    След като ме удари първата криза се замислих какво съм ял напоследък и си дадох сметка че три месеца съм бил на камамбер и мелнишко вино, и че почти не съм близвал вода. Чувал съм че идва от прекаляване с калция.

    Удари ме след цял ден нервно каране, в доста друсаща кола, и стискане и неходене до кенеф поради липса на време. След това една вечер каране на мотор, и през нощта ме тръшна.

    Та по принцип моята рецепта си е редовно пиене на вода и редовно уриниране в рамките на възможното. Чувал съм че при непоносимост към водата бирата помага
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      От: Камъни в бъбреците

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Я кажете нещо за образуването на камъни? От какви храни и какви диети? При мен съм 99% сигурен, че е от водата. Когато се нанесохме в апартамента в който живея сега след няма година направих първата си криза и установих проблема, след няколко месеца и майка ми удари на камък в бъбрека. Предполагам, че проблема тръгва от наличие на пясък в тръбите защото апартамента е ново строителство и не беше живяно в блока преди това.
      Аз правих уратни от това дето му викат кисело мляко. Кризите ми бяха поне по 15 дена. Кошмар. 12-13 години нямах ядове, до преди година. Като ме натисна, карах първо на обезболяващи, после на лекар, ама за 2 дена ме оправиха над 300лв. Теглих им идна майна и отидох до Провадия да си налея водичка от сондата. След 5-6 часа всичко свърши. И съм си ОК.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #33
        От: Камъни в бъбреците

        Аз не пазя каквито и да е диети. Пия много вода, ама наистина много, някой път по 5-6 литра на ден, отделно съм любител(направо професианалист) на бирата. Моите са като на последна снимка. На лекар и съответно ехограф съм ходил последно преди 4-5 години и от тогава само един път съм имал малко по-сериозна криза, направо си купих антибиотика дето така или иначе ми изписват и си го пих малко по-малко дни от обикновено след криза. От прочетеното до тук разбирам, че са фосфатни и за това всеки път ми изписват антибиотици след криза. От докторката ми знам, че инфекциите са опасни и трябва да ги пия, въпреки, че по принцип избягвам да пия антибиотици.
        Последно редактирано от Иван Жоров; 03-04-12, 21:47.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #34
          От: Камъни в бъбреците

          Преди две седмици сина ми направи бъбречна криза и му откриха песъчинки и други проблеми в левия бъбрек. Изписаха му лекарства от които получи облекчение, но днес отново е със силни болки. Този път продължават вече 6 часа. Естествено личния лекар е на майната си, а в спешното миналия път, без да правят каквото и да било, му казаха че има проблем - да вземе мерки. Дайте някакъв съвет за облекчаване на болките.

          Коментар


          • #35
            От: Камъни в бъбреците

            Колко годишен е синът ви? Ако е голям и няма алергия или други здравословни проблеми, по 1 т спазмалгон и но -спа, 2т паратрамол и утре на нефролог /уролог.

            Коментар


            • #36
              От: Камъни в бъбреците

              Благодаря за помощта. На 18 е! Ношпа и аналгин вече пи и сега има само тъпа болка, иначе за нефролога утре е ясно. Питането ми по-скоро беше за някакво моментно успокояване, че виждам колко го боли и не мога да направя нищо. А и за по-дългосрочен план някакви билки, освен традиционната медицина.

              Коментар


              • #37
                От: Камъни в бъбреците

                За камъни в бъбреците мога да напиша многотомен роман. Минал съм през всичките възможни кръгове на Ада - кошмарни бъбречни кризи, падане и гърчене по земята, повръщане от страшната болка, ехограф, скенер /слава Богу/, операция, мушкане на сонда в пишката до самия бъбрек, пълна упойка, операционен блок, рентген, отпуски по болест ........... Последния път беше през декември 2015. Пак хирургия, пак ужаси ............
                Сега, четете внимателно и изпълнявайте, и без много да знаете!
                - никога не пийте минерална вода - по мнение на всички лекари в Света минералната вода трябва да се забрани със закон!
                - само изворна, или чешмяна филтрирана. За пример тук във Франция на бутилките си пише - Eau de Source /изворна/, или Eau Minerale /минерална/
                - много чай, кафе /желателно без, или с минимум захар
                - компоти, сокове са добре дошли
                - избягвайте солта и прекомерна употреба на месо
                - един път седмично сутрин на гладно 1 л. гореща бира - да, да, гореща от котлона, като чай. Знам, че е гадно, ама е по добре от камъни и кризи.
                - забравете прясното мляко - това е 100% отрова и смърт за бъбреците. Човешкия организъм може да преработва прясно мляко до около 4-5 год. възраст. Оттам насетне то е отрова. Не ви се вярва, нали? Отрова е, да.
                - никакво капучино и мазни сирена
                - по-малко маслини

                И помнете, че Големите Босове нямат ама грам интерес вие да сте здрави. Фармацевтичните гиганти имат нужда от болни и зависими хора. Повече Народна медицина и спорт.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #38
                  От: Камъни в бъбреците

                  Да седне в гореща вана, доколкото може да търпи и да изпие 2,3 бири. Камъка е тръгнал, по лесно ще излезе така.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #39
                    От: Камъни в бъбреците

                    Важно е да се знае какви са песъчинките. Урати, оксилати или фосфати? И аз съм на мнение, че млякото вреди. Установих го отдавна по трудния начин.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Камъни в бъбреците

                      Здравей колега,и аз да вметна малко от патилата ми успокоителни каквито омате под ръка скачане на пети поне около 30 минути по стъпалата от там в банята и ако сте с бойлер цялата топла вода наведен на кръста но колкото може по гореща ,това съм изпитал на собствен гръб и помогна,дано се оправи детето по бързо,лека вечер.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Камъни в бъбреците

                        Кисело мляко може по малко, прясно - нито капка!
                        Да се избягват газирани напитки - коли, фанти ............
                        Не преяждайте! Хубаво е да се наблегне на ориза - помага, прочиства и не натоварва.
                        Последно редактирано от мишоци; 14-02-16, 21:33.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Камъни в бъбреците

                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          Кисело мляко може по малко, прясно - нито капка!
                          Да се избягват газирани напитки - коли, фанти ............
                          Не преяждайте! Хубаво е да се наблегне на ориза - помага, прочиства и не натоварва.
                          Колега, не искам да ми приемаш мнението като заяждане.
                          И аз имам за съжаление доста богат опит по темата...
                          Бъбречните камъни са няколко вида. Всеки вид се образува по различни причини - липса и/или наличие в повече на различни елементи в организма. За всеки тип камъни се препоръчва различна диета.
                          Съгласен съм за млякото, че трябва да се избягва при почти всички видове, но останалите храни и напитки са вече по-специфични.
                          Начина, по който описваш нещата в темата могат да създадат погрешно впечатление у някой, че всичко е валидно, независимо от вида на камъните му.
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X