Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камъни в бъбреците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Камъни в бъбреците

    Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
    Ти направо ме разби. Аз няколко песачинки хвърлих и каква болка беше( не ми се мисли), а за такова чудо- направо орден трябва да ти се връчи. Защо не го поразбихте? Баба ми редовно ходи на тази процедура, че мине не мине 1-2 години и си произвежда.
    Кисело мляко яде ли? Кой модел са камъните?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      От: Камъни в бъбреците

      В темата може ли една бабешка рецепта за премахване на камъни - купува се от църквата тамян и се пие по 1 топченце 3 пъти дневно, внимава се при поглъщането да не докосва зъбите, че разваля емайла.

      Коментар


      • #18
        От: Камъни в бъбреците

        Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
        В темата може ли една бабешка рецепта за премахване на камъни - купува се от църквата тамян и се пие по 1 топченце 3 пъти дневно, внимава се при поглъщането да не докосва зъбите, че разваля емайла.
        По темата:
        Само уратните камъни се разлагат!Фосфатните и оксалатните не се разлагат под въздействие на билки и прочие лекарства!
        Много е важно какви са вашите камъни.Ако успеете да изхвърлите камък, запазете го и го изследвайте.
        Уратните са жълтеникаво-оранжаво бели!Ако са черни-значи са оксалатни.

        Това с тамяна - внимаваите да е истински такъв!Сложете го в залче хляб и глътнете.Малки късчета - до големината на зърно от леща.Опасно е да се предозира, че уврежда бъбреците!За уратни камъни - диета и избягване на определени храни иначе отново се образуват камъни!
        Има редица билкови екстракти, дето действат добре!
        Важно е да знаете, че тръгне ли камъка, много важно е да му помогнете да излезе , а не да се заклещи и да отидете на операция в болница!
        Запазете самообладание въпреки адската болка!Изпиите на екс около 300мл. силна домашна ракия , като ударно след това изпиите около 500мл. до 1л. много топла вода!!
        При усещане на налягане и позив за уриниране скачайте на пети, тръскайки цялата маса на тялото си.Не спирайте да подскачате, дори и да сте присвити в кръста!!Много е важно да изходите количество урина!!Алкохола разширява съдовете, както и топлата вода - само така имате шанс да избегнете адска криза със болнично настаняване!
        Правите ли отвари от билки, сложете и мъничко сода за хляб - важно е за киселинността на средата и действието на отварата.
        Отлични разтворители на уратни камъни са екстрактите от магданоз....опасен е за зъбите, и го пиите със сламка.Лимоновият сок в комбинация със зехтин действа,особено когато се изяжда огромно количество диня около 10кг.Бялата бреза също действа.
        Много движение и незадържане на урина, както и изкуство на хранене.Особено важно е и стресовото състояние - то спомага за отделяне на утайки.
        Мога да пиша и още - всичко е личен опит.Бях стигнал до ниво на опитен уролог, от зор и безхаберни докторчета.Изхвърлях няколко пъти - помня поне 5-6 камъчета с големина от около 7/5мм всяко!Следете си състоянието на добър ехограф и при разбиращ и качествен лекар!!!- за да има кой да види камъка и да определи къде е и какъв размер има!!Сериозно се отнасяйте, защото над 1,5 см. вече трябва да Ви ги разбиват, а тези процедури овреждат и около камъка - демек част и от бъбрека...после е лошо.
        ГРИЖЕТЕ СЕ САМИ ЗА ТОЗИ ПРОБЛЕМ и НЕ РАЗЧИТАЙТЕ НА ТОВА,ЧЕ НЕ ВИ БОЛИ!!
        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

        Коментар


        • #19
          От: Камъни в бъбреците

          Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
          Ето моето постижение от понеделник вечрта.

          [ATTACH=CONFIG]226066[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]226065[/ATTACH]

          След двадесет и четри часова борба (и много болка) се отървах от него по естествен начин.
          Ама съм герой, а?
          Покажете и вашите постижения.
          Ето такива камъчета са Уратните!
          Моите са абсолютно същите!
          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

          Коментар


          • #20
            От: Камъни в бъбреците

            Ами на мен ми казаха, че е 3 мм и да не се притеснявам Предписаха ми Неоуринал, което е някакъв билков екстракт, аз си накупих и мечо грозде и него пих и нямам никакви болки.

            Към печен-може ли в темата да напишете, кои билки на кой вид камъни как въздействат?

            Как само по ехографско изследване се разбира камъка от кой вид е и как да се лекува?

            Коментар


            • #21
              От: Камъни в бъбреците

              Скоро ми намериха камък в бъбрека 5мм. Нямам проблеми засега, но какво следва да правя. Докторката ми каза, че "спял" щом нямам проблеми все още. Има ли начин да избегна по-лоши последици.

              Коментар


              • #22
                От: Камъни в бъбреците

                Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                Ами на мен ми казаха, че е 3 мм и да не се притеснявам Предписаха ми Неоуринал, което е някакъв билков екстракт, аз си накупих и мечо грозде и него пих и нямам никакви болки.

                Към печен-може ли в темата да напишете, кои билки на кой вид камъни как въздействат?

                Как само по ехографско изследване се разбира камъка от кой вид е и как да се лекува?
                Провери отново при друг ехограф!Ако ти съвпадне информацията - значи камъка е толкова голям!Иначе- лекарчетата са успивачи, а и те не страдат..

                Само по преглед няма как да разбереш какви са ти камъните.Ако твоя е наистина с този размер, то лесно може да го изпикаеш..Вземи си отрежи едно шише от Кола и в него пикаеш, като следиш от долу има ли едра твърда частица!!Когато го изпикаваш, ще усетиш болка и парене, както и урината ще ти е с тъмен цвят, защото камъка прави разкъсване на стените на пикочопровода и има кръв в урината - не е страшно!Откриеш ли камъка , внимателно го запазваш и го изследваш!Да не го изсипеш с урината!

                Има едно лекарство - Роватинек-беше немско преди, сега не знам.
                Най- доброто, коеъто има в момента / до преди 2 години в БГ/ беше " Фармалит Нео".Това са капки, които се пият по двайсет, половин час преди хранене!Бяха доста апокрифни, и само с поръчка в аптеките.Прави ги една пенсионирана доцентка по урология в малко цехче в някакво градче или селце незнам.Супер евтини са около 6-7лв.
                Тези деистват, но си трябва стриктно спазване на рецептата и време и търпение!
                За билковите екстракти е важно да знаеш какъв е камъка и къде е!Има и специално смесване на определени билки..
                При теб е важно да си оправиш храненето , и начина на живот за да не правиш повече камъни!!Следи големината му ...ако нараства, значи че с храната и ядовете му помагаш!
                СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                Коментар


                • #23
                  От: Камъни в бъбреците

                  Нещо не схващам. Аз имам от години и в двата бъбрека, периодично получавам бъбречни кризи и изхвърлям по някой. До сега 3-4 от десния и един от левия. Не ме боли и не ги усещам по никакъв начин, само като тръгнат да слизат е проблема и кризата. От време на време леко ме наболява и усещам че изхвърлям някой малък, но не може да се сравни с кризите при големите. Последно криза съм имал преди 2 години, но лека, а по-сериозна преди 5. Леко ме беше наболял бъбрека и пикаех кръв за последно на състезанието в Албена, вероятно от друсането и от адреналина не ми направи впечатление докато не се изпиках и видях че е доста червено. Моите са тъмни. Аз знам, че не трябва да се пие твърд алкохол при криза защото товари допълнително бъбрека. Имах познат на който му бяха забранили да пие твърд алкохол заради проблеми с бъбреците, все ходеше с каза бира в багажника. След всяка по-сериозна криза пия антибиотици против възпаление на пътищата.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Камъни в бъбреците

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Скоро ми намериха камък в бъбрека 5мм. Нямам проблеми засега, но какво следва да правя. Докторката ми каза, че "спял" щом нямам проблеми все още. Има ли начин да избегна по-лоши последици.
                    Камъка може да си остане на място дълго време, а ти ще си без болки и няма да го усещаш, но той може да си нараства.
                    Когато тръгне да се мести , ще усетиш...ако е голям доста боли, но всеки има различен праг на болка.
                    Камъните най, трудно се изхвърлят ако са в чашките на бъбрека.
                    При наличие на камъни в бъбреците, физическите натоварвания и напъването са доста противопоказни!!
                    Обаче, на всеки мъж може да му се наложи да премести мебели или нещо тежко и така да накара камъка да тръгне.
                    При мъжете този проблем е в пъти по голям от при жените, защото пътят който изминава камъкът докато излиза е доста по-голям!
                    Когато камък тръгне, той може да запуши пикочните пътища, което води до отравяне и задържане на урината.Тръгне ли , най - добре е да се изхвърли, но не винаги става до край, а остава в пикочният мехур или по трасето и периодично при свиване и движения се усеща болка..

                    Когато почнеш да изхвърляш камъни, вече си преживял болката и тя не те плаши, дори малките кризи не ги забелязваш!!-като при колегата..
                    Божия работа е кога може да имаш проблем, но за да си подготвен и наясно как да реагираш за да си помогнеш, чети и се информирай от минали по този път и от нета/чужди страници/.
                    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Камъни в бъбреците

                      Водя заседнал начин на живот - повече от 12 часа на ден прекарвам пред компютър, и си ям всичко .

                      Препоръчай уролози с ехограф, които ги бива - аз от опита ми с лекарското съсловие съм стигнал до извода, че добрите лекари са като Снежния човек - Йети, всички са чували че ги има, ама малко са тия дето са ги видели, та добра практика е да се препоръчват, за да могат повече хора да ползват услугите им, а неграмотните да фалират.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Камъни в бъбреците

                        Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                        Водя заседнал начин на живот - повече от 12 часа на ден прекарвам пред компютър, и си ям всичко .

                        Препоръчай уролози с ехограф, които ги бива - аз от опита ми с лекарското съсловие съм стигнал до извода, че добрите лекари са като Снежния човек - Йети, всички са чували че ги има, ама малко са тия дето са ги видели, та добра практика е да се препоръчват, за да могат повече хора да ползват услугите им, а неграмотните да фалират.
                        С този мъничък камък, не си за лекари, камо ли за специалисти...доценти и прочие измамници!!Аз имам роднини лекари, имам и познати такива, но свестните човеци и спецове не са в БГ вече.Аз от две години нямам много общо със здравната система в БГ!!Няма да ти препоръчвам никой, защото в твоят случай ти си си най-способният и заинтересован индивид!За да не стигнеш до лекарската намеса при настаняване в болница, се грижи сам за този проблем!
                        Лекарите няма да те образоват, за да спреш да образуваш камъните!Те ше ти направат липотриптер пруцедура за да разбият камъните ако са голями, но дали ще уцелят точно камъка или до него бъбрека?После последствията са за теб, а и след време пак ще си им пациент, със нови камъни!
                        Лекарите сега са търговци на болка и надежда, те не са виновни че са бедни и алчни, толкова колкото и неподготвени!!
                        Съвет от мен - разбери къде има най-съвременен ехограф със разделителна способност и автоматично мерене триизмерно!Лекарите дето го ползват може да са различни, пробвай ги няколко пъти и ако ти казват еднакви неща, значи са близко до истината, ако ли не...отново търсиш апаратура и човек другаде!Когато засечеш истинността на отговора им, това е! Ходи веднъж на половин година да те гледат за да следиш размера и наличието или липсата на камъчето!
                        Другото зависи от теб!!!
                        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Камъни в бъбреците

                          През 2004г правих четири дневна бъбречна криза. Зная за какво иде реч. Мойте са уратни и съм издирил стара хисарска рецепта. Важното е, че помага. Варят се 4 връзки магданоз в 1 литър и 300 мл вода 30 мин след завиране. Сместа се охлажда, прецежда се. Магданоза се изтисква и се изхвърля. Към водата се прибавят 3 супени лъжици мед. Бърка се, докато се разтвори меда и добавя сока от 3 лимона, но едри. Пие се 3 пъти на ден по 50 мл 30 мин преди хранене .Вече нямам кризи от 2004г.
                          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Камъни в бъбреците

                            Я кажете нещо за образуването на камъни? От какви храни и какви диети? При мен съм 99% сигурен, че е от водата. Когато се нанесохме в апартамента в който живея сега след няма година направих първата си криза и установих проблема, след няколко месеца и майка ми удари на камък в бъбрека. Предполагам, че проблема тръгва от наличие на пясък в тръбите защото апартамента е ново строителство и не беше живяно в блока преди това.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Камъни в бъбреците

                              Добре де кажете, как ги разпознавате, кои какви са?

                              Или на база обосновани предположения - ако се храниш еди как си е възможно да са такива, ако твърдостта на водата в района е такава е възможно да са други.

                              Какви са разликите между различните видове?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Камъни в бъбреците

                                Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                                Добре де кажете, как ги разпознавате, кои какви са?

                                Или на база обосновани предположения - ако се храниш еди как си е възможно да са такива, ако твърдостта на водата в района е такава е възможно да са други.

                                Какви са разликите между различните видове?
                                Най- важният елемент в профилактиката е повишения прием на течности. Това важи независимост от химичният състав, защото намалява комцентрацията на соли в урината, а също ускорява отделянето им от организма навън. Друг важен фактор е лечение на наличната уроинфекция, ако има такава.
                                Уратните камъни добре се повлияват от алкализиране на урината. В този смисъл е добре да се приема минерална вода с по-високо pH. Уместно е намаляването на приема на животински белтъчини,понеже при разграждането си отделят повече урати.
                                За калциевите оксалати основено важи повишеният прием на течности(обикновена трапезна вода), както и ограничаване на някои храни съдържащи повече оксалати като лещата, боба, кафето, зеления чай и на калции-млечните храни.

                                Фосфатните конкременти- камъни изискват наи-вече лечение на съпътстващата инфекция.
                                Ето и снимки от нета: - оксалатни, - уратни, - фосфатни
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:5362070
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8bIt.jpg
Прегледи:1
Размер:28.1 КБ
ID:5362071
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9_II.jpg
Прегледи:1
Размер:28.1 КБ
ID:5362072
                                СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X