Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Жабкови амортисьори за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Жабкови амортисьори за УАЗ

    Миналата седмица смених старите жабкови амортисьори с нови, пак жабкови. Старите бяха напълно неработещи, празни и/или блокирали. Новите са от някакви изостанали складови наличности, неупотребявани.
    Разликата в плюс е голяма. Не съм карал УАЗ с телескопични, но от добре работещи жабкови определено има полза.

    Коментар


    • #17
      От: Жабкови амортисьори за УАЗ

      Здравейте колеги разгледах и другите подобни теми за жабковите амортисьори и тъй като тази е най от скоро (ако може така да се нарече) реших да задам въпросите си тук.
      Прочетох тази и другите теми и останах с впечатлението че никой не харесва жабите. Но така и не разбрах защо.Та въпросите са ми следните: Защо не са добри? развалят ли се? За някой който практикува тежък офроуд ясно че ще каже че не са добри. Аз ходя на разходка по черни пътища което е доста далеч от тежкия офф. Не карам джипа често на дълги разтояния и по скоро предназначението му е за гората язовира и подобни. И понеже мойте жаби са изпуснали скача като кенгору от най леката неравност на мен не ми се преправя нищо просто искам да ги сменя с нови същия тип или да отремонтирам ако е възможно старите. Какво ще кажете подлежат ли на ремонт или нови направо и тъй като някъде бяха писали че стях или без няма разлика моля да ми разясните разликите с телескопите.

      Коментар


      • #18
        От: Жабкови амортисьори за УАЗ

        Ако можеш да си направиш стойките за телескопични не се чуди ...после ще видиш каква е разликата .
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #19
          От: Жабкови амортисьори за УАЗ

          Ок колега но аз искам да разбера каква е разликата от хора които имат наблюдение и върху двата типа за да знам дали ме устройва да карам с жабкови. Щото ако ме устройва (което ще разбера след мнението на компетентните) Не ми се вкарва в излишни филми. Или ще рециклирам старите ( ако е възможно) или ще ги сменя с нови пак жабкови.

          Коментар


          • #20
            От: Жабкови амортисьори за УАЗ

            Старите жабкови амортисьори не работят , в смисъл не вършат работа като телескопичните . Просто остаряла система , затова е и заменена от по нова и работеща . Вервай ми изпитал съм го ...беше през 88/89 година когато преработих първия си УАЗ с телескопични амортисьори.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #21
              От: Жабкови амортисьори за УАЗ

              Първоначално публикуван от CCCP Преглед на мнение
              Ок колега но аз искам да разбера каква е разликата от хора които имат наблюдение и върху двата типа за да знам дали ме устройва да карам с жабкови. Щото ако ме устройва (което ще разбера след мнението на компетентните) Не ми се вкарва в излишни филми. Или ще рециклирам старите ( ако е възможно) или ще ги сменя с нови пак жабкови.

              Жабковите са с технология от началото на миналия век. Когато е било скъпо да се произведе достатъчно дълъг полиран цилиндър.
              За сметка на това натоварванията на уплътненията е в порядък нагоре. И в съчетание с "качествата на руския каучук" - става боза на квадрат.

              Коментар


              • #22
                От: Жабкови амортисьори за УАЗ

                А като не искам да си сложа телескопи заради разправиите заварките и изчисляване на ъгли и тн. и тн. значи да не си слагам и нови жабкови така ли? Няма ли въобще да има подобрение на возията с нови такива? Много сте стиснати от към описание на минусите щото оставам с впечатлени че за плюсове не може да става дума. Извинявам се за настойчивостта си просто нямам човек с телескопи на уазката и такъв с изправни жабкови да ми направят по едно кръгче и да си направя изводите сам как се държат на асвалт и извън пътя.

                Коментар


                • #23
                  От: Жабкови амортисьори за УАЗ

                  Слагал съм доста видове телескопични и кои за какво стават и не стват е дълга и широка.
                  Преди известно време карах един с изправни жабкови амортесьори на колега от форума, останах очуден как добре вози. Ако са си както трябва и джипа е в стандартна комплектация си е прилично и с двата вида.
                  Жабковите са стари като производство и не е ясно дали не са блокирали и ли след седмица каране няма да протекат или нещо такова...
                  Ресорите също са много важни, никой почти не им обръща внимание, но са си от значение ако се търси всичко да е добре.
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #24
                    От: Жабкови амортисьори за УАЗ

                    Първоначално публикуван от CCCP Преглед на мнение
                    ...оставам с впечатлени че за плюсове не може да става дума...
                    Впечатлението ти е съвсем правилно. Чисто физически тоя амортисьор не може да се направи даже с близки качества до средностатистически евтин маслен телескопичен, ако е подбран добре за конкретното окачване. Виж ако са подбрани неправилно и от тия по 1000 кинта бройката да сложиш, пак няма да работят добре.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Жабкови амортисьори за УАЗ

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Впечатлението ти е съвсем правилно. Чисто физически тоя амортисьор не може да се направи даже с близки качества до средностатистически евтин маслен телескопичен, ако е подбран добре за конкретното окачване. Виж ако са подбрани неправилно и от тия по 1000 кинта бройката да сложиш, пак няма да работят добре.
                      Sparky, но жабковите са двойно действащи.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #26
                        От: Жабкови амортисьори за УАЗ

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Sparky, но жабковите са двойно действащи.
                        ВСИЧКИ са двойнодействащи. Стига с тия градски легенди на недоучили търговци, незнаещи какво продават.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Жабкови амортисьори за УАЗ

                          И все пак някой ремонтирал ли е жабкови амортисьори и как става това?Възстановявам си ГАЗ-ката 69 и гоня пълен оригинал,така че би ми било от полза.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Жабкови амортисьори за УАЗ

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ВСИЧКИ са двойнодействащи. Стига с тия градски легенди на недоучили търговци, незнаещи какво продават.
                            Абе моите телескопичните действат само на едната страна а жабките и на двете.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #29
                              От: Жабкови амортисьори за УАЗ

                              И в двете действат, и в двете... Макар, че в едната почти не се усеща. Просто така се налага да работи амортисьора-на едната страна да се свива лесно, а на другата да е трудно. За жабките не знам, но телескопичните са си двойнодействащи всичките.

                              Друга масова заблуда е, че газовите амортисьори се пълнят с газ за да са по-твърди, и да имат ефект на пружина. Не, че го нямат, но това е страничен ефект. Пълнят се с азот под налягане защото маслото завира на по-висока температура когато е под налягане. Което означава, че при тях мехурчетата изпарено масло ще се появят доста по-късно в сравнение с обикновения амортисьор, и няма да влошат работата му, зер газовете са много по-рехави от плътното масло, и минават много по-леко през клапаните, и амортисьора "омеква".
                              А защо азот-просто защото азотът е неутрален към маслото. И с времето не му вреди както кислородът от въздуха. Иначе и с въздух ефектът е същия, но маслото старее от кислорода.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Жабкови амортисьори за УАЗ

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Абе моите телескопичните действат само на едната страна а жабките и на двете.
                                Няма действащи в едната посока. Разликата в усилията на сгъване и разгъване са съвсем нарочни. Съвсем истинския амортисьор е газов с високо налягане. Там имаш много голяма свобода на настройките и в двете посоки, и съответно може да се докара много коректно поведение във всяка посока. Жабковите како ги видиш на стенд и сравниш с газови с високо налягане ще се хванеш за главата.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X