Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera на старо - заслужава ли си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    izobwto ne e normalno zamiriwe li na ferodo (osobeno bez tovar) se podgotvi za smqna ! siguren li si 4e idva ot saedinitelia? da ne sa spira4kite ?
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #62
      churov - благодариа за поясненията, карал ли си фронтера ?

      Коментар


      • #63
        знам ли накладките са нови,това става само когато съм на 4=4 ,иначе я купих от италия страшно поддържана,всичко по нея е сменено с ново и е лифтвана маи ,по висока е от нормалното

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от hristo9
          churov - благодариа за поясненията, карал ли си фронтера ?
          не говорихме ли за феродото? когато се размирише не пита каква е колата ! съединител може да се хвърли и след 1000 км , ако имаш талант( за справка питай Петьо-белята , по-добре питай жена му , а пък той ще каже как се сменя
          )
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #65
            ясно, но как да разбера, на баири си дърпа екстра, не усещам да приплъзва. благодария ти за инфото

            Коментар


            • #66
              Бе как, като замирише веднага спри и пипни колелата, съединителя. Все нещо ще е по-топло от другите, и от него ще мирише по-силно.
              Може пък някое колело да заклинва от време на време и после да пуска. По-вероятно задно, щом не ти е теглило волана.
              Ама е важно да го разбереш, щото горялото феродо вече не работи. Ако е феродо. Ако е нещо от новите материали - не знам. Нали забраниха азбестовите композиции, и от какво всъщност правят сега фрикционните накладки аз поне нямам хабер(((

              Коментар


              • #67
                феродо ще е ! но щом мирише само на 4х4 , отива към съединител !
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #68
                  blagodaria vi mom4eta 6te go proveria

                  Коментар


                  • #69
                    Първоначално публикуван от hristo9
                    fanatic - да те питам : като включа 4 бавни или бързи и покарам така отзад като застана до гумите мирише на феродо. явно има приплъзване на съединителя ,доколко е нормално това ? иначе върви перфектно.
                    Най-вероятно не ти мирише на 4х4 ами винаги калпави са им задните цилиндърчета не притискат правилно и при мен смърди от време на време, а като си сменял накладки провериха ли ти гумичките на цилиндръчетата? ABS имаш ли? с дискове ли си отзад?
                    ако е от съединителя нама да си смърди само отзад ами отвсякъде.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #70
                      като ми я докараха беше с нови накладки, минах на сервиз и ми казаха че всичко друго и е наред. катерил ли си колата по баири и кал ,как е ? не говорим за нешто тежко аз съм ловец и ме интересува как е . аз сам я пробвал в големия сняг на витоша преди нова година много добре се справи

                      Коментар


                      • #71
                        по-вероятно е съединител... сигурно си побуксувал и после си включил 4х4... или си претоварил съединителя като си карал на Н4, а пътя е бил за "бавни" (L4)

                        за да замирише от накладки, трябва да се е нагряла чак джантата... случвало ми се е като пипна джантата да си изгоря пръстите! и пак не миришеше много...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #72
                          Първоначално публикуван от hristo9
                          като ми я докараха беше с нови накладки, минах на сервиз и ми казаха че всичко друго и е наред. катерил ли си колата по баири и кал ,как е ? не говорим за нешто тежко аз съм ловец и ме интересува как е . аз сам я пробвал в големия сняг на витоша преди нова година много добре се справи
                          Ами най-важно е да си с хубави гуми, не мога да кажа, че съм я окопавал здраво но до средата на джантите в плътна кал няма проблем, но незабравяй че фронтерата е с карета и маншоните много лесно се късат ако караш в кал а бройката маншон струва 100 лв. а бройка каре е 300. Ако мислиш да ходиш на лов по калищата и горите трябва добре да я подготвиш и редовно да слушаш за странни шумове от диференциала и раздатката това са им слаби места, а за кал само чисти офф-роуд гуми което ще е кофти за возията на асфалт но както се изразява един много уважаван съфорумник "пълно щастие няма"
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #73
                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                            по-вероятно е съединител... сигурно си побуксувал и после си включил 4х4... или си претоварил съединителя като си карал на Н4, а пътя е бил за "бавни" (L4)

                            за да замирише от накладки, трябва да се е нагряла чак джантата... случвало ми се е като пипна джантата да си изгоря пръстите! и пак не миришеше много...
                            Теди не си прав, зависи от накладките, на аудито имах Brembo накладки и същите дискове и единствения начин да загреят беше веднъж като ми се наложи да спра максимално бързо от 240 км/ч и тогава светеха целите дискове.
                            а иначе боклук накладки ми загряваха ( без джантата ) и започваха да смърдят доста от драгалевци до хладилника като карам на спирачки без на скорост ( става дума за едно сеатче което карах отдавна) така че мисля че е напълно възможно да е от накладки.

                            П.С. Някой от колегите с Фронтери случайно да има книжка по експоатация или ремонтна такава във всякакъв формат? да си я прекопирам. В София съм. Благодаря предварително
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #74
                              И АЗ НЯМАМ НО КАТО НАМЕРЯ / ДАНО / ЩЕ ТИ ДАМ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X