Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безумна катастрофа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безумна катастрофа

    Миналата седмица случаино станах свидетел на странна лека катасрофа ,служеблия бус караики по път без предимство на пряката е чукнат от един джип и се забива в колите отсреща , професионално паркиране.
    пп. най- стренното е че от кръстовището с джипа до колите има 50 метра смятаите с колко е карал буса....в кварталните улички.
    Прикачени файлове
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

  • #2
    От: Безумна катастрофа

    Най-странното е, че няма спирачен път....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Безумна катастрофа

      Спирачния му път е като се е ударил в спрялата кола тя е ударила спрялата и зад нея общо взето е потрошил 1 джип 2 коли и 1 бус . Явно шофьора на буса си е мислел че кара биг фут....
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #4
        От: Безумна катастрофа

        Има едни черни следи сигурно като го е чукнал джипа се е клатил на ляво на дясно и хоп в лай...то прясно.
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • #5
          От: Безумна катастрофа

          ЕЕЕЕЕ шапки долу,аз тва не го мога.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Безумна катастрофа

            Нямате си на идея в какво състояние е служебният автопарк на повечето фирми в момента. Кризата наложи икономии който водят до аварии. Случвало ми се е да видя с очите си бус на който е свършило феродото отпред, свършил е и метала на накладката, свършил е и спирачният цилиндър в следствие на което е свършил и диска отпред. Е познайте какво се случи, човека си разви маркуча за спирачките до това колело, сложи една сачма за да го затапи и си тръгна на разнос по тоя начин с претоварен хладилен бус с луфтове по цялото окачване. Преди два дни за пореден път видях пръснат спирачен диск на бус чиито водач се е подписал за да си изкара МПСто от сервиза със толкова износен диск, че да е опасен. Един друг отиде до Гърция без задни спирачни апарати, пак затапени, защото не се движеха, на тоя автомобила беше автомат...
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Безумна катастрофа

              Освен ,окаяното състояние на автопарка,повечето служебни автомобили ги карат едни 'бързи и яростни" младежи и е съвсем обичайна гледка да те изпревари на магистралата някой "Спринтер" със 160км/ч.

              Коментар


              • #8
                От: Безумна катастрофа

                Уоу е това е верно странно!
                LZ1ZAH

                Коментар


                • #9
                  От: Безумна катастрофа

                  Абе като гледам май изобщо не е изкал да спира , къф е бил джипа

                  Автопарка на всички фирми е ужасен и страното е че колкото е по-голяма фирмата толкова е по-зле. Безстрашните млади "тираджии" дето карат без страх и умора пък са съвсем друга тема, ама шефовете им са за е'ане един ми предлагаше да тръгна за Германия с камьон дето му се развиваха болтовете на едната предна гума, като ми връчи тръба да спирам и да ги притягам на всеки 40-50 км. :П
                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Безумна катастрофа

                    Работодателите са отговорни преди всичко. Ако се грижат за техниката, ще им излизе по-тънко в крайна сметка. Водачите, които назначават не се контролират изобщо. Никой не се сеща за ограничители на скоростта и т.н.
                    Не мога да ги разбера когато гледат моментната сметка, а не мислят глобално за поддръжка, разходи, загуби докато автомобила не се движи и т.н.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #11
                      От: Безумна катастрофа

                      И после се аз се чудя що има толкова катастрофи по нашите пътища. Явно толкова е зле положението че поддръжката е отишла на кино и на никой не му пука за сигурността. Най-лошото е че в повечето пъти го отнася този който е потърпевш при катастрофата а не самия виновник. Така е като няма контрол. Същото важи и с техническите прегледи, плащаш си и всичко е ОК даже да не е.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Безумна катастрофа

                        това бусче вместо с позволените му 1,5 тона е било натоварено поне с 500 кила отгоре.... и после не спира Много са малко шофьорите и работодателите които обръщат внимание на това... колко всъщност товарят в колата. При мен поне всяка кола когато получи маршрут за работа излиза и с лист на който са сметнати килата които товари... и пак магаретата успяват да ги претоварят като се опитват да си го допълнят със втория курс защото им се вижда малко товара. След това идват и викат че е счупена колата щото не спирала. Каквито и мерки да взимаш все трябва някой със сопата да седи до него ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Безумна катастрофа

                          Това за бесните микробуси е съвършено вярно. Като ги видя само как джигитски юркат служебните коли ми става лошо. Сигурно по трудови договори са наети на длъжност шофьор, ама от формула 1. Това дистанция, изпреварване, ограничения..., ми те са за балъците, дето си пазят личните автомобили. Шефот плаща! Да ама все по-рядко за жалост.
                          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                          LZ1YBB

                          Коментар


                          • #14
                            От: Безумна катастрофа

                            Проблема идва единствено от това,че на шефовете не им пука,защото за всичко отговаря шофьора.Ако бяха приели това глобите и актовете да ги плаща собственика на фирмата да видите как щеше да се затегне и контрол и всичко.Мен ме е карал един да напълня и пасажерското място на буса с кашони и като го питам "Добре аз как ще виждам през прозореца" получих отговор "Ми за какво трябва да гледаш през страничния прозорец".И другото любимо ми беше защо съм се мотал да карам с 90,а не с 100-120,защото това била нормалната скорост за движение.А за документалната страна на въпроса-граждански,прегледи и т.н. не ми се говори,то бяха кавги,то беше чудо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Безумна катастрофа

                              Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                              Проблема идва единствено от това,че на шефовете не им пука,защото за всичко отговаря шофьора.Ако бяха приели това глобите и актовете да ги плаща собственика на фирмата да видите как щеше да се затегне и контрол и всичко.Мен ме е карал един да напълня и пасажерското място на буса с кашони и като го питам "Добре аз как ще виждам през прозореца" получих отговор "Ми за какво трябва да гледаш през страничния прозорец".И другото любимо ми беше защо съм се мотал да карам с 90,а не с 100-120,защото това била нормалната скорост за движение.А за документалната страна на въпроса-граждански,прегледи и т.н. не ми се говори,то бяха кавги,то беше чудо.
                              на такава кола просто не се качвай

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X