Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риболов с палатки на Дунав.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Риболов с палатки на Дунав.

    Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
    Колега, тая моторетка, твоя ли е, че имам няколко техн. въпроса?
    Не колега, не е моя.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #32
      От: Риболов с палатки на Дунав.

      Идеята преди месец разбира се пропадна. Тогава беше заменена с Язовир Сопот. Много платика, различна по големина, скара, бира и други подобни.... добре се получи.
      Отново сме се наточили на Дунав. Вероятно следващите почивни дни. Чух добри отзиви за района на Сомовит, но от хора, които не са ходили там отдавна. Как мислите?
      Що касае такъмите - непретенциозни дънни пръчки и някоя плувка.
      ОФА КБ 2.0 '95

      Коментар


      • #33
        От: Риболов с палатки на Дунав.

        Сомовит е далеч от мен, нямам инфо, да казват колегите от Плевенска обл. А що касае такъмите, всякакви определения бях срещал за дунавски пръчки, само не и "непретенциозни"! Не знам какво визизираш, но мисля , че грешиш. Не пишеш какви риби ще търсиш, как да дам съвет? В предишен пост колеги ти писаха: "олово от 150гр. нагоре, конец от доказана марка поне 0,40...", стръв в зависимост от целта.За резултатен риболов трябва няколкодневна захранка на участъка. Запаси се с достатъчно защитни средства п/в комари, много е сериозно. Колеги даже използват п/вокомарни лампи, захранвани чрез UPS от акумолатор за периметъра на "дневната". На слука!
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • #34
          От: Риболов с палатки на Дунав.

          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
          Сомовит е далеч от мен, нямам инфо, да казват колегите от Плевенска обл. А що касае такъмите, всякакви определения бях срещал за дунавски пръчки, само не и "непретенциозни"! Не знам какво визизираш, но мисля , че грешиш. Не пишеш какви риби ще търсиш, как да дам съвет? В предишен пост колеги ти писаха: "олово от 150гр. нагоре, конец от доказана марка поне 0,40...", стръв в зависимост от целта.За резултатен риболов трябва няколкодневна захранка на участъка. Запаси се с достатъчно защитни средства п/в комари, много е сериозно. Колеги даже използват п/вокомарни лампи, захранвани чрез UPS от акумолатор за периметъра на "дневната". На слука!

          Непретенциозни в смисъл, че такъмите не са маркови.... честно казано с моите повече от 3кг. шаран по язовирите до сега не съм вадил. Ще сменя кордата на дъната с 0.40. Що касае рибата - надявам се на шаран или сом да се обади на дъно, а за плувката каквото излезе.
          Сега се сещам да попитам - има ли смисъл от захранка с пружина в реката?
          ОФА КБ 2.0 '95

          Коментар


          • #35
            От: Риболов с палатки на Дунав.

            Не е важно да са маркови/в днешно време под това се разбира със сериозно цифрово изражение!/, а да са надеждни и проверени. Аз ходя на дъно с плътни двуколенни пръчки на Hakuyo - 2.70м. с акция 100-300гр. и до сега не са ме подвели. Е, тежички са, но пък не ги държиш постоянно. Щом ще чакаш Негово Величество Шарана, ...е, подготви мн. бири, за това има изписана толкова литература, че си е цяло "следване". Захрани избрания участък с лодка, ракета...методи много, най-евтината захранка е накисната предварително царевица, и задължителни поне 1 пръчка хвърли на пружина с качамак и поне 4 куки, забити в стръвта/ на тях по избор можеш да боднеш по едно зърно ароматизирана царевица/. Тази пръчка мн. често те вади от "капото". Направи и някой монтаж "на косъм", някой на плочка кюспе, изобщо разнообрази трапезата! А ако ти удари някой сериозен беламур, ще очакваме разказ. И да ти "изправи" куката/снощи видях една изправена така - 1/0/, не го мисли, ще дойде друг, но пък емоцията ще я помниш.
            Сом/на въдица/ кълве след здрачаване, но за това има отворена тема, та мнение не давам, че ще ме модеросат. Надявам се да съм бил полезен. На слука!
            "Make love, not war!"

            Коментар


            • #36
              От: Риболов с палатки на Дунав.

              Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
              ... А ако ти удари някой сериозен беламур...
              Само да поясня, че колегата има предвид "бял амур" ....тъй де, може някой да не разбира езика на резерват "Северозапад" и да не знае к'во е беламур.
              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

              Коментар


              • #37
                От: Риболов с палатки на Дунав.

                Вчера извадих такъв от платеното на Панчарево. Всички хванаха шарани по 2-3кг., а аз бял амур 1.300кг. Собствениците казаха, че е изключително рядка за тях риба... и много вкусна
                ОФА КБ 2.0 '95

                Коментар


                • #38
                  От: Риболов с палатки на Дунав.

                  Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                  ...бял амур 1.300кг. .... и много вкусна
                  Като имаш предвид, че тази риба става до 30-на кг., точно размерът, който си хванал, не е от най-вкусните....да не говорим, че направо би ми се сгадило да заколя това бебе.
                  Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Риболов с палатки на Дунав.

                    Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                    Колега, тая моторетка, твоя ли е, че имам няколко техн. въпроса?
                    Какво те интересува?
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Риболов с палатки на Дунав.

                      Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                      ....да не говорим, че направо би ми се сгадило да заколя това бебе.
                      Все пак е хваната в рибарник...

                      Обичам и се старая да пазя и защитавам околната среда(флора/фауна) до колкото мога. Абсолютно осъзнавам това какъв сериозен и тежък дълг и отговорност е за нас(живеещите на Земята) в момента с всичките му трудно/бавно обратими последици(между няколко 100К и 1М години).
                      В същото време смятам, че любовта към природата не трябва да се преекспонира и да се използва за поставянето на несъдържателни теории и твърдения. Загрижеността към природата е, за да я има, а не за да бъде афиширана.
                      Офф-топик. В противен случай ми заприличва на онази песен - "съчки събирам....".
                      ОФА КБ 2.0 '95

                      Коментар


                      • #41
                        От: Риболов с палатки на Дунав.

                        Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                        Само да поясня, че колегата има предвид "бял амур" ....тъй де, може някой да не разбира езика на резерват "Северозапад" и да не знае к'во е беламур.
                        Благодаря за "пояснението", никой не ме беше разбрал! Педагогичната мисъл не трае, или е нещо друго? За нашия "резерват"/малка доза локален патриотизъм не е излишен/ съм доста разбираем, щото някои го обръщате и на румънски, но пак ви се разбира
                        Спомням си един твой пост от миналото лято/на яз. Дреновец/, в който беше наредил 10на толстолобчета под килограм с "желязното" обяснение "...ми като си ги плащам...". Та не знам дали точно ти трябва да отправяш забележки за "риби бебета"! На слука!
                        "Make love, not war!"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Риболов с палатки на Дунав.

                          Така дългоочаквания излет се осъществи. За мен беше една вечер, аверите останаха още една. Дунав е висок и се качва още. За толкова време единствената риба, която си заслужава да бъде спомената е една малка щука, ударила на уклей. Останалото - няколко дребни сомчета и 2 шаранчета под една педя, заминали си по живо, по здраво и няколко попчета, които също не пипаха.
                          Мястото около Сомовит над пристанището е супер за палатка, но това явно се знае от много хора , защото в събота сутринта стана като на платеното Панчарево - въдици по на 2 метра разстояние.
                          Наслука.
                          ОФА КБ 2.0 '95

                          Коментар


                          • #43
                            От: Риболов с палатки на Дунав.

                            Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение

                            ... беше наредил 10на толстолобчета под килограм с "желязното" обяснение "...ми като си ги плащам...". ...

                            Такъв филм не е имало....окомерът ти е разцентрован, док....нямаше риба под 2кг., която да съм задържал...да те светна ...само.
                            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Риболов с палатки на Дунав.

                              След три няколкодневни/3-4/риболовни излета -с.Ясен, с. Сланотрън/прословутите буни/ и до гр. Оряхово, с риск да оспамя темата съм отчаян! Никакви сериозни риби, само дребна платика/която е прекрасна за пържене/ и маломерни шаранчета/отвратителни за откачване, защото лапат до д...то/годни само за пускане. Дунав побесня, всеки ден си мени нивото.Отделно всяко по-апетитно място е "запазено" още от м.май от българи с речеви наклонности към румънския език с обяснението:"...тва е мойто място, знаеш ли колко време го храня...?", само дето нотариални актове не вадят! Имах идеята и желанието при добри риболовни резултати да предложа организирането на голям риболовен излет в този район, но явно ще бъде догодина. На слука!
                              "Make love, not war!"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Риболов с палатки на Дунав.

                                За мое съжаление чак сега успях да открия дунавския риболов на палатка.
                                Нещата започнаха така- пътуване по великата река с надежден капитан



                                много радост и надежда в очите на колегата


                                нарушен фокус заради втората салата

                                на другия ден нещата около фокуса си дойдоха на място но видяха само това


                                и това

                                и това

                                това му е хувавото на Дунава, че ако не даде риба ще даде нещо за окото.
                                Последно редактирано от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ); 22-08-10, 22:17.
                                Цветан Петров
                                "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                                0888865583

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X