Обява

Свий
Няма добавени обяви.

покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

    Здравейте,

    значи пред закупуване на въпросния модел съм, но имам няколко въпроса преди това, поради което реших да се съветъвам и с вас.

    Познава ли някой въпросния мотор? Имам идеята да го карам с био дизел, затова съм чул че е нужно да се направят някои промени по уплатненията на двигателя при по старите дизелови мотори. тъй като от такива работи не разбирам, а твърдо съм решил да пробвам това алтернативно гориво исках да знам дали е подходящ въпросния мотор. някъде бях чел(може би в този форум) че има някои двигатели които не могат да се подготвят за био гориво поради специфични уплатнения които не могат да се сменят с нужните..


    също така съм готов да чуя коментри отностно това возило като цяло. познавам човек който кара същото но една година по старо и той общо взето е доволен. ремонт не е виждала колата му (: пича от салона ми каза че горяло 10 градско, един майстор който го гледа каза че може и 8-9 да му е разхода зависи как се кара. общо взето това знам аз.... двигателя го палихме и мърка много приятно, пък ръжди дори отдолу уж няма сериозни

    иначе това е колата...

    http://stoilov.kafence.com/Isuzu/


    главно въпроса ми е дали би могъл да се конфигурира и успешно да работи с био гориво, но съм отворен и за други мнения. лично мен ме кефи ръбатия му вид (:

    иначе да се извиня на модераторите,че пускам два пъти тази тема но много трудно се оправям с форума (:

    а--а-а цената е от 5700 на 5200 паднала

  • #2
    Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

    Карам такова нещо, но бензиново. За дизел нямам наблюдения, но както цяло е доста здрава кола. Досега съм ремонтирал стартер и съм сменял накрайниците и втулките на горните носачи (стават от Нива долни). Със скорости, раздатка, диференциали не съм имал никакви проблеми. Спартански обзаведен автомобил, но за разлика от Нива и Уаз не вие и не вибрира. По проходимост отстъпва и на двете, но става и за асфалт.
    Сега разглобих двигателя, след каране без масло и антифриз, доста време (не питай защо).
    Проблем при тези автомобили е сериозната корозия, към която са склонни. Ако няма сериозни ръжди-бива.
    Определено не е за магистралата, но за града и в гората си е ОК.
    Ако е с автоматични хъбове на предните колела ти препоръчвам ръчни.
    Огледай всички карета, кардани, торсиони, амортисьори и т.н.
    Много серозно внимание обърни на шасито, особено около задното окачване и конзолите, където се захващат торсионните валове.
    Тази на снимката е произвеждана до 91г.
    Въпросът е каква е цената и какво очакваш от нея.
    Цените на частите (поне за бензиновия) са бих казал прилични.
    Комплект ремонтни бутала - 170 лв. Всички лагери 55. клапани 32.
    и всички гарнитури - 75лв. Съединител 110лв.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

      Този двигател е един от най-добрите дизели.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #4
        Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

        двигателя е почти съвършен тои е директ инжешън ,слабоста му е в сопствениците (японче е написало-смяна масло 5000 км) а никои не го прави , последствията трагични ,колянов вал,турбо ,бутала. колата не е лоша но наистина ги спират 91 г. проблемите със загниването са вярни и са особенно силни при немци и австриици,огледаи го внимателно ,колегата е прав за хъбовете
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

          dvigatelq raboti mnogo dobre na pruv sluh, no otzad pusheka izliza v sinio... imalo za smqna naftova pompa ili pone nesto v neq... ne znam tova li e prichinata.

          za izgniloto moga da kaja, che po vratite pod boqta ot ednata strana ima mnogo kit, i nqkolko sloq namazano otgore nebrejno boq. pod kalnicite tuk tame susto se vijda kak e maznoto boq za da se pokrie rajdata... no ne mislq che e krita prekaleno usurdno, zastoto na nqkoi mesta boite sa razlichni dori (:

          otdolu ne sum lqgal da gledam zastoto nisto ne razbiram, tochno az!

          inak naistina i ot nashia priqtel s isuzu susto chuh mnogo dobri otzivi za dvigatelq, do sega i toi ne bil pravil seriozen remont(negovia ne e turbo) i susto taka mahal zadnite sedalki i svalql po 2 tona kartofi ot balkana

          a pyk razhoda na gorivoto mnogo ikonomichen- 8-9/100

          gnieto me pritesnqva obache naistina, sigurno shte se naloji cqlostno da se opravq, nedai si boje da se podmenq polovinata s novi chasti. kolko izliza edno opravqne na lamarinite v sluchai che se naloji vednaga?
          che nesto pechatnicata mi za pari ima nujda ot smqna na mastiloto i sega e vvuv vakancia

          nisto ne kazahte i za bio dizela..

          Коментар


          • #6
            Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

            P.S. sujalqvam no nqmam kirilica tuk, a ne vijdam i kirilizator na foruma

            Коментар


            • #7
              Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

              Не гледай кита по вратите а ШАСИТО... При джипките това е важното. За жалост на въпросното возило шасито гние доста. Ако е в прилични граници - добре - ако не трябва да се прави. Дали си склонен на това решаваш ти.. Всичко е поправимо, зависи на каква цена. За да оправиш адекватно шасито се налага да махнеш къщичката отгоре а това "забавление" е доста трудоемко - казвам го от личен опит - не се сещам за по-гниещ джип...
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

                tochno tazi kola e preeksplatirana dosta,
                ima problemi sus 4x4 , vsusnost nqma 4x4, nqma kardan.
                nqma edi kvo si na naftovata pompa..
                az lichno se otkazah ot pokupkata mu zastoto ne me ustroiva tepurva da opravqm vsichko iznachalno

                kolata se namira v edin salon malko predi asenovgrad ot lqvata strana na asenovgradsko shuse kato idvash ot plovdiv, cenata e 5200(sigurno shte padne pri tezi uslovia). kazvam go ako nqkoi ima interes da go kupi, ili ima interes da se pazi ot nego (:

                ama taka e to. svqsten djip za tiq pari kolkoto i da se zablujdavam trudno shte namerq... nesto pone za 8 000 ama tva znachi sled lqtoto da produlja turseneto, pyk to sezona na muharluka shte e minal veche deba
                shi stqgame ladata pone i ot riburlaka da ne se lishim toq sezon

                blagodarq za otzivchivsotta na i nasluka na vsichki

                Коментар


                • #9
                  Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

                  Интересно какво ли му се е случило та да му липсва карданът...
                  Аз бих взел шасито и ламарините ако са прилични и бих прехвърлил всичко от моя. При мен единственият проблем е корозията... Останалите агрегати са без забележка.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

                    липсата на кардан или друга фундаментална за джип част за мен е сигнал за собственик-идиот! Бягайте надалеч от такива коли!

                    всеки нормален собственик ще отстрани проблема в трансмисията, вместо да махне кардан... но ние сме в БГ все пак и може да се очаква неочакваното
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

                      Тедо - оказа се че на въпросната джипка липсва не само кардана а и предният диференциал)) Помолих един приятел да го погледне.. Това вече не е джип.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: покупка на Исузу Трупер 2.8 ТДИ 93-та

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Аз бих взел шасито и ламарините ако са прилични и бих прехвърлил всичко от моя. При мен единственият проблем е корозията... Останалите агрегати са без забележка.
                        колега располагам с достатъчно части за исузо,за да си построиш исузо от един калник ,ако свалят цената ,този ме интересува за части 0898780604
                        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X