Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

    Накратко при една офроуд разходка, се чу класическото чат-дум. Изтеглихме колата с друго фирмено 4х4 (Хонда ЦРВ) до сервиза, откъдето ни казаха логичното, че се е скъсала една от веригите и всичко вътре е дроб. Иначе двигателчето не даваше признаци на умора - тиха и равномерна работа, течности винаги на ниво, слаба консумация на масло, но колата беше с газова и от време на време имаше детонации. Та аз за себе си съм убеден, че именно при тия детонации веригите са изпитвали ненормални натоварвания докато просто не са се скъсали един ден.

    С една дума равносметката е: трябва да се докара H20A двигател от БГ или Англия. В Англия вървят по 400-600 паунда и се намират, но нямам идея как може да се транспортира това нещо до БГ за едни нормални пари. Все пак само двигателят е 150 кг, а често ги дават и със скоростната кутия.

    1. Някой има ли идея/познат как да организирам доставката на подобно нещо от Англия?
    2. Също така ми казаха, че смяна на двигател със същия модел става само в КАТ без Технотест. Вярна ли е тази информация? Щото ако трябва да се плати хилядарка и на тия от Технотест, сумата става яка.
    3. Колко според вас е "нормално" да струва смяна на такъв двигател с друг от същия модел в сервиз?

    Благодарен съм за всякакви съвети и помощ, стига да не са от типа "хвърли колата и си вземи нова". Щото гледаме във фирмата да пестим в момента и вариант 1 е да пробваме да ремонтираме. Ако видим, че е съвсем необосновано от финансова гледна точка, тогава ще се търсят други опции.
    Последно редактирано от ixeos; 24-06-10, 19:23.
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

    Съболезнования....
    Една идея за причината за повредата, която може и да няма общо, но пък може да ти спести неприятности за в бъдеще.
    Случвало ми се е да късам верига на друг автомобил след два последователни жестоки удара в дълбоки дупки. Случвало ми се е и да ми превърти здрав, нормално натегнат ремък с един зъб заради същото - удар в грозна дупка на скорост. Обяснявам си го с рязкото спиране на цялата трансмисия, предполагам, че ако се улучи в "подходящо" положение на разпределителния вал и белата е готова. И в двата случая става дума за леки автомобили, единият 4х4, и в дват аслучая със смачкани джанти. Гумите на джипката са по-големи и по-корави, но ...

    Успех с търсенето!
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #3
      От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

      При смяна на двигател със същия модел не се иска Техно тест. Поне така беше преди 2 години когато съм правил това упражнение. Само трябва да са му изрядни документите. Трябва да има произход, ако е от тук, от коя кола е свален, ако е внос не знам какво беше, трябва да видиш на място. Но без документи хич не се захващай, евнтуално само ако блока ти е уцелял.
      А иначе в службата вече втори колега с Мерцедес Ц къса верига!? Без да са на газ.

      Коментар


      • #4
        От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

        Проверете в моргите за двигател.Дали от Англия или от тук ще е малка разликата.Повечето морги продават моторите с регистрация особено пък от Английски донор.На вас ви трябва гол мотор не повече от 7-800лв тук от морга.

        Коментар


        • #5
          От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

          Колега, сори за джипката, но напиши откъде да знаем какво да ти кажем, във Варна има една 98г с дизел 1,9 на части в една морга, мисля че е по-удачен вариант, отделно аз имам 1,6 моно, все още пълен комплект с кутията и всичко възможно, ако питаш мен се отърви от тоя двигател с някой различен, дори да не е 2.0 пак няма да минаваш технотест, тъй като е включен в модификациите на витара
          1. 250 паунда да е двигателят, още сигурно 200 евро за автовоза=около 900лева
          2. няма нужда от технотест, всеки двигател слаган на витара става, ако е различен тогава само
          3. за работа на майсторите-500лева

          Коментар


          • #6
            От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

            Ще ми се да е същия двигател. Ако сменя с дизел, ще трябва и смяна на трансмисията. Тоците ще са съвсем различни, абе въобще става твърде сериозна работата. И преди съм купувал двигател от БГ автоморга и знам колко рисково приключение е. Предпочитам ако има вариант да е от държава, където откровено ако излъжеш някой със състоянието на кола или двигател, можеш да го отнесеш подобаващо.
            Vitara 2.0 V6
            Honda CRV (Gen 1)
            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
            ВАЗ 2131

            Коментар


            • #7
              От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

              Не се самозалъгвай и в Обединеното кралство има лъжци и тарикати, успех

              Коментар


              • #8
                От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

                Добре де, отвориха ли мотора и ти видя ли с очите си пораженията?
                Вярно че е сложен за ремонт, ама нещо по-конкретно?

                Коментар


                • #9
                  От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

                  преди 4-5г можеше да сложиш на кола,какъвто и да е мотор,с условието че има серийно излязла кола от същия модел със същия мотор. Второто условие беше донора да е бракуван. Технотест при тези условия не се минава. Това е на 100% проверено, но все пак мина доста време. Успех.
                  http://vbox7.com/play:398e8b82

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

                    Значи, сложихме мотор от друга Витара, същият H20A. Оказа се, че в КАТ става лесно смяната на талона. Трябва само договор за покупко-продажба и копие от оригиналните документи на колата. Пораженията по стария (гръмнал) мотор бяха груби - пробит блок от скъсана биела. Моята теория първоначално беше за скъсана верига, но веригите си бяха наред. Странна история - гръмналият мотор беше с добри цилиндри, слабо износен и изведнъж бум. Кофти късмет предполагам.
                    Vitara 2.0 V6
                    Honda CRV (Gen 1)
                    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                    ВАЗ 2131

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

                      Кофти късмет предполагам...Добре,че си намерил друг двигател и не си имал проблем при регистрацията.
                      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

                        Ако мощността на донора е различна, се минава технотест. И не е 1000 лв, под 100 за тази процедура. Декември я играх тази игра с мотора.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

                          Интересна работа с тоя "кофти късмет"
                          Чак пък да скъса биела просто така!?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гръмнал двигател на Сузуки Витара 2.0 V6

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            Интересна работа с тоя "кофти късмет"
                            Чак пък да скъса биела просто така!?
                            Когато е на газ прекъсвач вече няма и двигателя влиза в свръх обороти от което къса и биела . Интересно ми е дали е скъсана на първи цилиндър ?
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X